СПЕШНООО - рак на шийката на матката и сега ?

  • 46 934
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Ivka,здравей!Отдавна не си писала,какво става при вас.Ако имаш време драсни някой ред.Силно се надявам всичко да е приключило успешно!

# 16
  • София
  • Мнения: 8 280
Смелост и на теб и на майка ти.
Колежка на майка ми преди много години преживя операция и е ОК(до колкото може, когато час от теб я няма, но е Жива това е важното)

# 17
  • Мнения: 22 865
Стискам палци всичко да е наред.

# 18
  • Мнения: 90
Аз съм оперирана от доц. Попова в Пета градска преди няколко години (киста на яйчника) и мога да кажа, че е отговорен и способен лекар. Стискам палци майка ти да се оправи бързо!

# 19
Преди 5,5 г. бях оперирана от рак на шийката на матката от доц. М. Попова. Операцията беше успешна, /нали съм още жива/, преминах и курс лъчетерапия. От там нанатък - нищо. В онкодиспансера в Стара Загора казаха, че трябва да съм доволна, че съм още жива и просто не ме прегледаха. И така - от 3 и половина години не ми е правен преглед или друго изследване. Гинеколожката ми казва, че няма смисъл, изследванията не лекували, а тумормаркерите били фалшиви. Някой знае ли какво мога да направя, за да съм спокойна, че нещата са наред в общи линии? Галя

# 20
  • Мнения: 472
И така - от 3 и половина години не ми е правен преглед или друго изследване. Гинеколожката ми казва, че няма смисъл, изследванията не лекували, а тумормаркерите били фалшиви. Някой знае ли какво мога да направя, за да съм спокойна, че нещата са наред в общи линии? Галя
Кажи на гинеколожката си да ходи да се гръмне и я смени. Ноември ще станат 3г. от моята операция и задължително ходя на всеки 6м. на скенер на корем и малък таз и на профилактичен преглед при професорът, който ме оперира. Това са изследванията, които ми е препоръчал да правя. Туморни маркери съм правила преди операцията и бяха в горната граница, сега пак са в норма, така че за тях не знам.

# 21
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Гинеколожката ми казва, че няма смисъл, изследванията не лекували, а тумормаркерите били фалшиви. Някой знае ли какво мога да направя, за да съм спокойна, че нещата са наред в общи линии? Галя
Shocked
Просто си направи необходимите изследвания Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 074
Преди 5,5 г. бях оперирана от рак на шийката на матката от доц. М. Попова. Операцията беше успешна, /нали съм още жива/, преминах и курс лъчетерапия. От там нанатък - нищо. В онкодиспансера в Стара Загора казаха, че трябва да съм доволна, че съм още жива и просто не ме прегледаха. И така - от 3 и половина години не ми е правен преглед или друго изследване. Гинеколожката ми казва, че няма смисъл, изследванията не лекували, а тумормаркерите били фалшиви. Някой знае ли какво мога да направя, за да съм спокойна, че нещата са наред в общи линии? Галя
Това, като че ли не мога да го приема за вярно!
В Стара Загора има прекрасни онколози и не ми се иска да вярвам,, че някой от тях го е казал.
Не ти ли се струва, че с такава диагноза трябва постоянно да те наблюдават ?
Прави си необходимите изследвания, смени си лекуващия лекар НЕЗАБАВНО !!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 345
спешно си смени лекаря и направи поне скенер и намери някой кадърен да го  разчете. Как без контроли  Shocked

# 24
Аз съм от Ст.Загора,майка ми преди 5 г. също беше оперирана от доц.Попова.След това лъчетерапия...За съжаление последната година се влоши състоянието и , получи се хидронефроза на десня бъбрек , задържане на урина и от 5 месеца е с катетър.Отслабна,отчаена е, от 1-2месеца има оток на единия крак.И наистина никой не и обръща внимание, водих ме я в онкото на преглед, казаха от заболяването....добре че поне изписват обезболяваши / никакво облекчение на болката/.Имам усещането , че не обръщат никакво внимание на пациенти които не са оперирани в Ст.Загора...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 345
Арлиена подуването на крака може да е от събиране на лимфна течност в стомаха при рязането на лимфите се получава.При моята майка се получи лимфоцеле се казва и се оперира за почистване. Води я пак при Доц. Попова или друг лекар онколог със всички изследвания докато не е късно, но в София. След този дълъг период след операцията обаче е възможно да е съвсем друго нещо, но отока сигнализира за проблем събиране на течности или  подуване на лимфи .

# 26
 Утре ще идва личният лекар , да видим той какво ще каже и къде ще ни насочи... Praynig За съжаление до София  няма как да отидем, тя изобщо няма да се съгласи да пътуваме...А за операция , не знам дали ще може да издържи Cry

# 27
  • Мнения: 328
А как откриха рака?В смисъл имаше ли някакви симптоми?

# 28
# 29
Iskam da vi popitam ne6to mnogo vajno za men,na maika mi otkriha sa6to rak na shiikata i v momenta i pravqt la4e terapiq v burgas i posle sa i kazali 4e e za totalno iz4istvane v sofiq iskam da znam za kakvo stava vapros nqkoi ako moje da mi obesni za6toto nz ni6ty i kolko pari4ki struva vsi4ko Simple Smile mnogo blagodarq predvaritelno Molq pomognete mi  Cry Sad

Общи условия

Активация на акаунт