За цвета на очите

  • 11 055
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Varna
  • Мнения: 603
Голямата ми дъщеря се роди със синьо - сиви очички, много скоро след това се избистриха и станаха сини... и така беше до  6г и половина - когато се оказа,че вече са пъстри! За сега малката също е със сини очи, но вече не съм наясно дали е за постоянно!

# 31
  • Мнения: 3 478
А някой има ли опит с детенце със сини очи, като нито единият от родителите не е с такива? Дали си остават така сини? Знам че е индивидуално, както вече се каза, ама не забелязох никой в същата ситуация а като всеки друг ми е много любопитно.

# 32
  • Мнения: 46 540
Към 2.5 г. се оформи окончателния (предполагам) цвят при моето дете.

missZ, възможно е, ние сме така  Grinning аз и мъжът ми сме с тъмни, а София със светли  Laughing

# 33
  • Мнения: 6 443
missZ, възможно е, ние сме така  Grinning аз и мъжът ми сме с тъмни, а София със светли  Laughing
Значи и двамата сте имали рецесивен ген за светли очи-вероятността е 25 % Peace

# 34
  • Мнения: 1 049
Около 7-ия месец потьмняха и станаха кафеви, преди това бяха пьстри.  baby_neutral

# 35
  • Мнения: 2 090
А някой има ли опит с детенце със сини очи, като нито единият от родителите не е с такива? Дали си остават така сини? Знам че е индивидуално, както вече се каза, ама не забелязох никой в същата ситуация а като всеки друг ми е много любопитно.
Леля ми и свако ми са със кафяви очи и тъмни коси,а братовчед ми е синеок и рус PeaceАми той вече 18 години си е със сините очи,не са се променили още Mr. Green.И аз имах надежда че моят син ще си остане със сините,ама не би smile3555,смени ги с кафяви някъде към 7-8 месец,а баща му каза:"Ееее,успокоих се,не е на комшията  hahaha

# 36
  • Мнения: 2 677
Бранко се роди със светли очи. Докъм четвъртия месец му се избистриха и станаха зелени.
И аз, и баща му сме с тъмни.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 397
....щерката обаче все още са небесно сини(при положение че ние с тати сме с кафяви

Казаха ми,че сините очи са рецесивен фактор при нас /майка ми е със сини очи/ и когато се срещнат 2 рецисивни се получава това: кафяви+кафяви=сини.

И при синът ми е така ние с мъжа ми сме с кафяви той е с кристално сини  Heart Eyes
Баща ми беше с сини и цялата рода на майка ми с изключение на нея всички са със сини.
На дъщеря ми са мътни едни такива сивкави, но предполагам, че ще станат тъмни нейните.
Знам, че до към годинка се избистрят и цвета става окончателен, но това е за по светлите сиви сини очи, при по тъмните доста по рано се избистрят и се вижда цвета.

# 38
  • Мнения: 745
Моят син е със сини очи.От раждането си до момента в цвета промяна не е имала.Аз и баща му сме с кафяви.А иначе в родата иам и зеленооко и синеоки.

# 39
  • Мнения: 115
А някой има ли опит с детенце със сини очи, като нито единият от родителите не е с такива? Дали си остават така сини? Знам че е индивидуално, както вече се каза, ама не забелязох никой в същата ситуация а като всеки друг ми е много любопитно.

И двамата с мъжа ми сме с кафяви очи. Сина ни е с небесно сини  Grinning Единствено майка ми има сини очи.

# 40
  • Мнения: 228
Да знаете кога се избистрят очичките на бебовците?  newsm78
моя бебчо вече е на 4 месеца и още не мога да разбера какъв цвят са очите му.
А ти кърмиш ли го? Докато го кърмиш очичките така и няма да му се избистрят. Това става след като спреш с кърменето... Поне при синът ми така беше

# 41
  • Мнения: 2 374
еми МЕРИ е на 8мес. и вече са станали почти зелени ама мисля че продължават да се изменят

# 42
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Златина се роди и си остана със сини очи.
Вече е на година и 3 месеца, надявам се, че няма да и се изменят, страхотно красиви са Grinning

# 43
Здравеите!

Мами , знаете ли дали детето на седмица различава нещо, защото ме следи с очи все едно , че ме вижда..

# 44
  • Мнения: 13 829
А някой има ли опит с детенце със сини очи, като нито единият от родителите не е с такива? Дали си остават така сини? Знам че е индивидуално, както вече се каза, ама не забелязох никой в същата ситуация а като всеки друг ми е много любопитно.

Да има и аз познавам такива случай и не един. Само дето задължително и от двете страни има някоя я баба я дадо със светли очи.
Не съм сигурна обаче ако и двамата са със светли дали е възможно да се родидете с тъмни очи

Общи условия

Активация на акаунт