Тръшкане при 2 годишните децица

  • 41 537
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 790
На тази възраст при моя син помагаха многословните обяснения - вземам го на ръце, дори да пищи, и започвам монотонно да му обяснявам защо тръгваме, къде отиваме, къде ще отидем след това, кога ще си дойде баща му, колко много му се радва той ит.н.  Помагаше не толкова смисъла на обясненията, колкото тонът с който ги "напявах". Много бързо се успокояваше, а и аз в тази връзка. Със същия успех съм рецитирала цяла книжка от Горската серия - очевидно познатите думи казани с монотонен, успокояващ глас, вършеха работа.

# 286
  • София
  • Мнения: 38 509
Вземаш го на ръце?
При моя дзвер това е невъзможно. Най-малкото ще ми счупи носа!

# 287
  • София
  • Мнения: 1 320
Пуснах тази тема преди повече от година.... Simple Smile

Сега сина ми е вече на 3 години и 8 месеца. Този период отмина отдавна, но беше малък ад няколко месеца. Сега пак се опитва да тропне с краче, да си сложи ръчичките на буквата "Ф" и да командори, изземвайки мойте функций на родител и да обръща ролите. Но лягането на земята, истеричните ревове вече са забравени. Сега е много по-спокоен, премерен в действията си, чуствителен, жалоствлив.

# 288
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, радвам се, че нещата са се нормализирали...

# 289
  • Мнения: 46
Пуснах тази тема преди повече от година.... Simple Smile

Сега сина ми е вече на 3 години и 8 месеца. Този период отмина отдавна, но беше малък ад няколко месеца. Сега пак се опитва да тропне с краче, да си сложи ръчичките на буквата "Ф" и да командори, изземвайки мойте функций на родител и да обръща ролите. Но лягането на земята, истеричните ревове вече са забравени. Сега е много по-спокоен, премерен в действията си, чуствителен, жалоствлив.
Браво на вас! Ние сега навлизаме в този период. От един месец моето слънце е на ясла. И от няколко дни добре е усвоила това тръшкане. При нея то се изразява в плач, но от този без сълзи  Wink. Всяка вечер като я взема от ясла и се приберем се започва дори и за най-малкото нещо. Дано да отмине по-бързо този период, защото днес вече не ми издържаха нервите и я потупах по памперса. ooooh!

# 290
  • Мнения: 8 229
Преминава, преминава... ама си трябват здрави нерви  Joy
Моят вече рядко се тръшка. Всъщност така като се замисля, най-много се тръшкаше преди да проговори добре. Постепенно с обогатяването на речника му и тръшканията понамаляха. Пак го обхваща от време на време истерията, но значително по-рядко. Само че сега, ако нещо не става както той иска, вместо да се тръшне, започва да се чумери и да мърмори.  ooooh! И да води преговори  hahaha Та така, сега се "надлъгваме" взаимно. Пак е изморително, но е децибелите са по-поносими.

# 291
  • Мнения: 383
Моята принцеса е същата.Когато нещо не и се даде тя ляга на земята и започва да реве истерично,но аз не й обръщам внимание.Не помага много но и не вреди Mr. Green

# 292
  • Мнения: 1 305
Моята принцеса е същата.Когато нещо не и се даде тя ляга на земята и започва да реве истерично,но аз не й обръщам внимание.Не помага много но и не вреди Mr. Green
Много точно казано  Peace
Почне ли да се тръшка се правя, че излизам от стаята и казвам стой си тук и се тръшкай, аз отивам да си взема някоя играчка и излизам (винаги съм на врата и надничам какво става) няма и 5 сек и тръгва след мен. А след 1 мин забравя за какво се е тръшкала.
Според мен е период които ще мине.

# 293
  • Мнения: 1 749
И ние почнахме да се тръшкаме.ЧЕсто се случва да не знае дори какво иска.А ако й се откаже....леле...настава третата световна!Надявам се да премине скоро... Tired

# 294
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
И ние го имаме този проблем ще отмине,колко са 2 години... Peace

# 295
  • Мнения: 188
И ние сме така Sick!

# 296
  • Мнения: 146
Момичета при нас тръшкането и реването е придружено с хапане и пищене.В този момент не може да става и дума да се разберем спокойно.Дано този период отмине по бързо! Whistling

# 297
  • Мнения: 919
Бях го забравила този период и сега чета с усмивка. Grinning
Естествено тогава не ми беше така смешно. Laughing
Сега вместо да се тръшкаме по земята,обещавам че "ако тръгнеш ,ще те заведа еди къде си" ,"ще ти купя еди какво си" ,"ако ми правиш сцени няма да те доведа повече тук" ...и така Laughing
Успех момичета и здрави нерви! Hug
А,да добавя,че пищенето се замества с хиляди приказки и заплахи от нейна страна,от сорта"Аз няма да те обичам тогава" Joy

# 298
  • Мнения: 115
Сано като чета и ми настръхва косата. Наистина доста е притеснително това тръшкане, че и хапане и бои при някой. ooooh! Леле какво  преживяват някои родители. Винаги съм се питала на какво се дължи това  при децата. Нормално ли е? Защото за мен като че ли не всичко е наред.
Дано намерите верния път да се справите с децата си.

Ние нянмаме подобни проблеми, децата ми ме чуват. Ако са нервни просто гледам да им отвлека вниманието с нещо любимо, занимание- това се отнася предимно за малкия. Големият е вече голям ученик, но и с него не съм имала такива тръшкания. Дано да нямам такива проблеми. Praynig

# 299
  • Португалия
  • Мнения: 3 972
Лорена, явно имаш спокойни деца  Peace
Я да видиш моите не се ли тръшкат?
А да знаеш как са се изучили да си помагат ...в тръшкането!
Едната е недоволна от нещо, а другата не я засяга ,примерно, ноооо...само за спорта ,ще дойде и тя да влезе в играта  #Cussing out
Най-готино се тръшкат ,обаче ,ако проблемът е между тях двете -скарат се за нещо или искат едно и също нещо  ooooh!
Тогава  започвам да моля Господ да ми даде търпение, че рядко ми устисква нервата , и задължително си изпускам гласа, а често  и ръката  Embarassed

Благодаря на всички ,писали в темата   bouquet
Преди два дни я открих,изчетох я ,и много ми помогна да се успокоя -мислех ,че ще ги пратя някъде да ги гледат,а аз ще си взема карта за жълтата болница  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт