къде няма стафилококи?

  • 1 938
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 408
На 28.12 аз родих в Майчин дом, детето ми, както и всички останали на етаж бяха и са добре. Аз останах в болницата 10 дни(заради секциото ми, което беше в комбинация с операция) и беба няма никакъв проблем.

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
По принцип май навсякъде. Аз родих в УМБАЛ "Св.Анна"- София /бивша окръжна болница/, много съм доволна, с нищо не са ни заразили.
И аз там  Peace останах мн.доволна  Hug

# 17
  • Мнения: 953
Ами, аз родих в Правителствена.Изписаха ни без стафилококи, но не знам дали е било въпрос на късмет или наистина няма Thinking

И аз.

Мисля, че навсякъде има стафилококи, но не е повод за паника. За  здрави и износени бебета не представляват сериозна заплаха.
По-малка е вероятността, там където има по-малко пациенти и е правен основен ремонт скоро или пък отделението е ново.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 262
навсякъде има  Crossing Arms НО е въпрос на късмет  Peace аз раждах в тина киркова (която е известна с инфекциите си), но с беба си тръгнахме "без нищо" оттам   bowuu

# 19
  • Мнения: 423
А ако се зарази детенцето опасно ли е ?
Колко време се лекуват?
Благодаря ви  Simple Smile
естесвено че може да е опасно. При нас се стигна до инфекция на бъбрека.  Naughty

# 20
  • Мнения: 177
Напротив, родих в ТОКУДА, седмица след изписването откриха на бебето ми стафилококова инфекция. Така, че нова болница не значи идеално стерилна.

# 21
  • Мнения: 15
Ох дано да ни се размине... и аз за Тина Киркова съм се приготвила  Confused

# 22
  • Мнения: 403
Навякъде нещата седят еднакво.  Peace

# 23
  • Мнения: 766
навсякъде има  Crossing Arms НО е въпрос на късмет  Peace аз раждах в тина киркова (която е известна с инфекциите си), но с беба си тръгнахме "без нищо" оттам   bowuu
И при нас така, хем стояхме 10 дни и на втория етаж и във ВИП-а  Peace

# 24
  • Мнения: 258
стафилококи има навсякъде, дори ние самите сме носители. Ако е доносено бебето, дори да се зарази, в повечето случаи не е болка за умиране - често се отразява на очите и нослето, лекува се с препарати с локално приложение  Peace

# 25
  • Мнения: 660
Тамън се канех да кажа "На Луната", ма гледам предпазливо някои се изстреляли на по-далечна дестинация  hahaha Май Луната много близо...

Що се шашкате от журналистически щуротии? Няма болница без буби. Но здрав човек не ги храни Naughty. Иначе персоналът да се е изпонатръшкал пръв.
Вярно, че това създава риск за имунокомпрометирани индивиди, но за тях рискова би била всяка среда, не само болничната.

Проблемът "вътреболнична инфекция" има по-друг нюанс. Ама журналистите ако бяха учили толкова, че да го схванат, нямаше да се занимават с плашене на народа, а с лекуването му... Laughing

# 26
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ако някъде със сигурност може да се каже, че има постоянно стафилококи, то това е 'Тина Киркова".От личен опит ти го казвам Sad.

Общи условия

Активация на акаунт