Очаквам съвети. На 28г. съм гледам едно бебе. Замислям се за второ

  • 2 429
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
аз не бих са наела да гледам чуждо дете редом с моето Confused
Това за мен е голяма отговорност, а и сега ти се струва лесно - твоето бебче е на 4 месеца, където го оставиш, там го и намираш, само след 3-4 месеца картинката ще е друга - чесно ти казвам, откакто моето проходи Crazyлуда ме направи - обърна всичко нагоре с краката, разрови всички шкафове, почупи компютъра, телефона, катери се по телевизора, като види други деца им се радва, но много внимавам, защото може да се случи нещо да ги нарани - все пак още не разбират, представям си да са 2 вкъщи ooooh!
Или трябва да ги гледам в 2 стаи, или трябва все над тях да съм Rolling Eyes да не си извадят очите, или да паднат да се контузят нещо Rolling Eyes
Отговорно си е, още повече за чуждо дете е по-отговорно, отколкото за твоето си  bouquet
Ако се решиш ти пожелавам успех и дано да се справиш с тежката задача Hug

# 46
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
vilisisi чудесна ти е идеята Simple Smile

аз даже съм учудена че в бг още не са регламентирали такъв вид гледане. В Англия това се нарича childminder и има правила и тяло което инспектира такъв вид труд. Една регистрирана жена childminder може да се грижи САМО за 3 деца до 5г, като само едно е до 1г. Има си причини да е така и да не се позволява две бебета под 1г (просто бебето отнема повече време). А това колко е трудно след като проходи - както си го направиш  Flutter .

Аз лично бих и си давах по-голямото момче на такава жена да го гледа преди да изляза в майчинство, имаше 2 момиченца на 3г и моето момче също на 3. Жената има 2 по-големи деца, тийнежери, и работи това от 16години. Лично предпочитам 1:1 грижа и да знам кои точно го гледа и как отколкото в градина/ясла където отговорността е обща разпределена между 2-3 лелки.

Аз по-бих търсила по-голямко детенце над 1г да гледам заедно с бебето иначе идеята е супер и се практикува тук от години.
 vilisisi успех. 

# 47
vilisisi чудесна ти е идеята Simple Smile

 предпочитам 1:1 грижа и да знам кои точно го гледа и как отколкото в градина/ясла където отговорността е обща разпределена между 2-3 лелки.
   
Благодаря на Gi за споделената информация. И аз бях чувала, че тази практика съществува. Но не знаех точно къде.

# 48
  • Мнения: 812
ако можеш да се спаривиш- гледай 2 деца!

# 49
  • Мнения: 4 965
vilisisi чудесна ти е идеята Simple Smile

аз даже съм учудена че в бг още не са регламентирали такъв вид гледане. В Англия това се нарича childminder и има правила и тяло което инспектира такъв вид труд. Една регистрирана жена childminder може да се грижи САМО за 3 деца до 5г, като само едно е до 1г. Има си причини да е така и да не се позволява две бебета под 1г (просто бебето отнема повече време). А това колко е трудно след като проходи - както си го направиш  Flutter .

Аз лично бих и си давах по-голямото момче на такава жена да го гледа преди да изляза в майчинство, имаше 2 момиченца на 3г и моето момче също на 3. Жената има 2 по-големи деца, тийнежери, и работи това от 16години. Лично предпочитам 1:1 грижа и да знам кои точно го гледа и как отколкото в градина/ясла където отговорността е обща разпределена между 2-3 лелки.

Аз по-бих търсила по-голямко детенце над 1г да гледам заедно с бебето иначе идеята е супер и се практикува тук от години.
 vilisisi успех. 

Е, този вариант звучи чудесно. Но е различен от идеята на авторката. Пък и доколкото знам в страните, където е регламентирано, има и определени изисквания към въпросните "гледачки" по отношение на умения, образование и т.н. способности, свързани с отглеждането на деца /примерно, медицински сестри, педагози и подобни/.  Peace

# 50
  • Мнения: 2 614
Моя приятелка в Германия също си даваше детенцето да го гледа такава жена! Жената имаше в голяма къща с двор, 3 кошарки за спане и много място за гледане на дечицата. Това, че и 3-те деца не бяха нейни беше най-доброто в случая, поне според мен. Така се избягва варианта да се прави разлика между своето и чуждото детенце.
Аз лично не бих се справила, обичам много деца, но моето си е мое...
И бих дала детето си да го гледа само моя приятелка, която добре познавам, и знам какво е отношението и към детето ми.
Може и да е консервативно, но така мисля, естествено всичко е пречупено през собствения ми мироглед!
Успех в начинанието!

# 51
Написах в темата си възрастта на децата да е близка с идеята, че режимите им биха били подобни. Но благодаря за вашите мнения, може и да сте прави за разликата във възрастта. Може и разлика от типа на годинка две да е добър вариант. Аз нямам нищо против и така. Важното е децата да се чувстват добре и аз да мога да се справя с тях  #Crazy Защото и при една разлика би имало специфични трудности както и ако са връстници.

Общи условия

Активация на акаунт