"Галено" vs "пълно" име или как и защо наричате децата си?

  • 44 374
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
моят син се казва александър.галено му казвам саше,но по-често използвам цялото му име.дразня се,когато го наричат сашо или алекс,но хора разни!

# 286
И аз съм с дълго име Николина харесвам го, но интересно мразя да ми казват така обичам да се обръщат към мен  с Ники !Сина ми е Йордан, но всички му казваме Дани той е мъничък и е грозно да му казвам Йордане нали така?Но истината е,че не е сериозно да кръстиш детето си с кратко галено име поне в официалния документ за самоличност трябва да бъде изписано пълното име,а не галеното!Това е моето мнение!

# 287
  • Мнения: 1 740
Синът ми се казва Велизар,аз винаги го наричам с цялото му име.
Но мъжът ми често му казва Вили,а мен нещо не ми допада.

# 288
  • Мнения: 566
Имам две дъщери Цветелина и Александра,на голямата и казваме Цвете или Цвети(много се дразня някой като и каже Цецка или Цеце)а на малката Алекс (по избор на таткото  Mr. Green,аз бях за Али Grinning ама...) и за нея недавам да и казват друго освен пълното или съкратения вариант.Тъй че както ги научиш хората така ще казват на детето ти.имам позната която кръсти дъщеря си Мария и не дава да се обръщат към детето с други имена а винаги да казват Мария.

# 289
  • Свищов
  • Мнения: 874
Казвам се Кремена и не обичам да ми викат така. Само на работа и в университета се обръщам на Кремена. Иначе у дома ми казват Креми, Кети(това просто го обожавам и е запазено за най-близките ми), Кетка(така ми казва тати), Кремче(ето от къде идва ника ми). Свако ми на село се обръща към мен с Кемо.....мразя го. На Кремено също не се обръщам и го възприемам за обида. За мен галеното име е проява на обич, нежност, прятелство. Пълното ми име е за официални разговори. Майка ми е ЕленКа и много мрази да я наричат така. Представя се винаги като Елена.

# 290
  • Мнения: 579
Малката се казва Гергана,но тъй като още не може да си казва цялото име,казва "Гане"и хората така й викат.Иначе използваме всякакви възможни галени форми.

# 291
  • Мнения: 399
На Ноела й казваме Ноли,а тя си вика Нана! Аз я наричам със всевъзможни глезотийки като Нолинка и Чочка! Grinning
Към Диман се обръщаме с Дани,обаче той още на нищо не се обръща! Laughing Двоумях се между Дани (от първата и последните две букви) и между Дидо (Дидко) ,но Дани по ми легна на сърце! Heart Eyes
И съм много "ЗА!" използването на галени имена!  Peace И моето галено си го харесвам - Мими! Flutter

# 292
  • Мнения: 175
Аз харесвам пълните,но нямам против и галените.Стига да не са някакви изчанчени и да нямат никаква връзка с името,но пак зависи.

# 293
  • Мнения: 830
Като и се карам винаги с пълното име я хокам, иначе я наричам галено.

Общи условия

Активация на акаунт