Защо ми отказват секцио?

  • 11 766
  • 259
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 216
Просто трябва да си платиш и проблема ти се решава-толкова е просто.

# 166
  • Мнения: 2 960
 Twisted EvilЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ ВЕЧНИЯТ РАЗГОРЕЩЕН  И ВЕЧЕ СТАВАЩ ТЪП -АМА МНОГО ТЪП СПОР..........МОМИЧЕТО ПИТА ЕДНО..ВСИЧКИ ЮРУУУШ НА ЧЕРЕШАТА #2gunfire АЗ ПЪК ТЬЙ РАЖДАМ ,ПЪК ДРУГИТЕ ДЕТО ИНАК  РАЖДАТ.... hahaha..НА ТЯХ АНАТЕМА.....БРЕЙ .... ...ТО МОМИЧЕТО anaq ПИСА ЧЕ ВЛИЗА ДА РАЖДА ВЕЧЕ ...СПОРОВЕТЕ ОЩЕ СЕ ВИХРЯТ.АЙДЕЕЕЕЕЕЕЕ КРАЙ. Mr. Green..МИР И ЛЮБОВ ПО СВЕТА..... Joy И В РОДИЛНИТЕ ЗАЛИ

# 167
  • Мнения: 1 325
Много се радвам че в България има доктори които не правят секцио по желание както няма такова нещо в Европа, Моят доктор неможа да повярва че в бг има такава опция като секцио по желание.Моето секцио беше по нежелание , заради седалищно и ако ми беше второ раждане с доки щеше да ме пусне да раждам нормално, както и исках.Няма да обсъждам тази изтъркана тема за и против секциото по желание, само ще кажа че мен ме обезболяваха само първият ден и после няколко дни си изтърпях всички болки след операцията, така че предпочитам да се мъча няколко часа при нормално раждане.
За епидуралната упойка по мои наблюдения някой доктори в бг са много против, а тук няма жена която да ражда без епидурална упойка, може би и поради тази причина, коя жена тук ще иска да я срежат.
Моят съвет е нормално с епидурална, няма да съжеляваш гарантирам ти Simple Smile

# 168
  • Мнения: 1 325
Райне, то наистина е по добре да се вслушваме в съветите на докторите но аз съм била свидетелка как доктор настояваше да направи секцио на моя приятелка в България, изтъкна и причина като тесен таз, а доколкото знам в Европа няма такава диагноза Laughing дори не ти мерят и таза тук.

# 169
  • На морето!
  • Мнения: 5 781
Райне, то наистина е по добре да се вслушваме в съветите на докторите но аз съм била свидетелка как доктор настояваше да направи секцио на моя приятелка в България, изтъкна и причина като тесен таз, а доколкото знам в Европа няма такава диагноза Laughing дори не ти мерят и таза тук.
да, но все пак тя ще ражда в бг и тук по време на раждането пак може да преценят, че таза е тесен и да й направят секцио.Така ще е още по-трудно, защото ще я оставят да изтърпи и двата вида болка, което не пожелавам на никого  Naughty

# 170
  • Мнения: 2 556
Мда, все пак предполагам, че дъщеря ми ще се вслуша в съвета ми просто - не мога да родя един ден вместо нея, но ще я посъветвам. А защо в 21 век човек да не може да ражда както иска, поемайки си риска? Това е човешко право според мен.

Въобще не ме е страх от болките при нормалното раждане, но рисковете за детето са си по-големи, каквото и да говорим. Никога не бих ги поела.

# 171
  • София
  • Мнения: 4 590
Е, хубаво, че в България мерят таза и преценяват тези неща предварително. Естествено, че е по добре да е планова операцията само ако наистина се налага, отколкото по спешност.
Ако бебето е 5 кг, пак ли няма да ти измерят таза и ще те карат да раждаш нормално?!

# 172
  • Мнения: 4 555
Как така в Европа няма диагноза тесен таз  Shocked
А как раждат жените, които наистина с тесен таз и бебето не може да излезе?

# 173
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Диагнозата тесен таз е нещо много относително - ще разбереш, че има отклонение от размерите, които имат повечето жени, но това не дава ясна информация дали бебето може да мине през този таз или не. Има жени кинта и двайсет, с таз, дето може да го обхванеш с една ръка и раждат с лекота бебета по четири кила и отгоре. Ако се разчита само на такива данни, тогава една мноооого голяма част от жените няма да раждат нормално. Само един показател не е фактор и не може да даде цялата информация, затова няма диагноза тесен таз.
Деформиран таз или диспропорция (силно несъответствие между големината на бебето и големината на таза) вече може да е показание за секцио, като пак може да се направи опит за раждане или да се остави раждането да започне нормално и в хода му да се планира секциото - независимо от това, че повечето майки нямат желание да изпитват и едните, и другите болки, за бебето е в пъти по-добре раждането да стартира нормално и да има няколко часа редовни контракции, това го подготвя за самото раждане и може да спести доста от проблемите с адаптацията на бебетата, родени с планово секцио.

# 174
  • София
  • Мнения: 62 595
Във всеки случай, първата работа на докторите беше да ми измерят таза, а по-късно и корема.

# 175
  • Мнения: 238
Напоследък мнооого се чудя... как е оцеляло човечеството без секцио до сега?!  Shocked
Верно и без дамски превръзки е оцелявало ама да се стигне до изказвания, че нормалното раждане било по-опасно за бебето - това вече уби всичко, което съм знаела за бебетата и тяхното раждане  ooooh!

# 176
  • Мнения: X
Напоследък мнооого се чудя... как е оцеляло човечеството без секцио до сега?!  Shocked


Не ти трябва да знаеш, радвай се, че живееш във време, в което не се ражда, където и както дойде и не се учудвай толкова.

# 177
  • София
  • Мнения: 4 590
Напоследък мнооого се чудя... как е оцеляло човечеството без секцио до сега?!  Shocked


Ами доста жени и бебета не са оцелявали всъщност поради тази причина и не само.


Подкрепям пандора. Peace

# 178
  • Мнения: 238
Въобще не ме е страх от болките при нормалното раждане, но рисковете за детето са си по-големи, каквото и да говорим. Никога не бих ги поела.

Коментирайки как е оцеляло човечеството имах предвид това изказване... иначе и аз се радвам, че не ми се налага да раждам преди 100 години на нивата или някъде в Третия свят ooooh!. Никога не бих отрекла предимствата на съвременната медицина - спасила е достатъчно родилки и бебета! Peace

# 179
  • Мнения: 982

Въобще не ме е страх от болките при нормалното раждане, но рисковете за детето са си по-големи, каквото и да говорим. Никога не бих ги поела.
Не съм противник на секциото.Кой както иска,така да ражда!
Цитираното от мен,обаче,не е вярно!Да не кажа,че е пълна глупост.

Общи условия

Активация на акаунт