Какво си спомняте от вашето раждане?

  • 3 717
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 414
помня, че си пеех в колата, докато пътувахме към болницата. помня, че водите ми течаха като водопад и нямаха край.
помня, че ми беше удобно да стоя на 4 крака в леглото и помня, че една "много умна" докторка дойде и ме попита защо стоя така, след което ми каза: "Така не си помагате, а само ни разсмивате!". "Дреме ми на шапката", помислих си аз.
родих много лесно и болка имаше, но изобщо не беше ужасна. лекарят стоеше до главата ми и разправяше: "Браво! Много хубаво дишаш! Много хубаво напъваш! Ще те вземем на курсовете да показваш как се напъва."
дъщеря ми се роди точно с 3 напъна. видях я и възкликнах : "Колко е малка!" , а целият екип в един глас възкликна "Даже е голяма". малката беше 2650 - доста голяма за бебе, родено в 35 седмица. бяха се подготвили за недоносено бебе.
нямам лоши спомени от раждането. неприятностите започнаха по-късно. но...важното е детето е добре и скоро ще става кака Wink

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 11:02 от agneshka

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Какво си спомням  newsm78
Страх, смях, мъжа ми, прекрасен лекар , малко болка, а най - хубавото е пред мен  Heart Eyes
Е, все още съм на мнение, че не бих родила пак , въпреки болките, продължили не повече от 10 минути

А защо не би родила 2 път

Може би защото съм родила много скоро и все още не съм подготвена психически. Ако ме попитат след година - две, може би няма да мисля по същия начин.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 721
Помня всичко!Но това което никога няма да забравя е как акушерката която ме израждаше ми каза: Тони.... погледни  надолу какъв син имаш! Heart Eyes

# 93
  • Монтана
  • Мнения: 220
и аз имам много ярки спомени и от двете раждания,нищо че едното беше преди цели 12 години,помня колко се оказах неподготвена за болката първия път{тогава бях само на 19 години},как крещях,че искам да умра и всичко да свърши,имах болки повече от 12 часа,а разкритие никакво,на магарето ме качиха в 11 часа и след много напъни{по едно време акушерката ме стресна,като каза,че родовата дейност ще спре} в 11.45 се появи на бял свят моята първа рожба-синът ми Ивайло,нокога няма да забравя облекчението,че всичко е свършило,и тoвa,че с бебето всичко беше наред,тогава се заричах,че няма да повторя,но дъщеря ми е налице,в интерес на истината очаквах същите болки,и се бях подготвила психически,но може би точно заради това сега ме боля много по-малко,а и всичко свърши за 3 часа,но облекчението беше същото,заради бебето,че е добре,мисля,че тези сппомени нито една майка няма да забрави

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 23:12 от sentana

# 94
  • Мнения: 1 900
Спомням си всичко,  Party, най-добре помня обаче онзи миг в който сина ми се роди и го сложиха на гърдите ми  Peace

# 95
  • Мнения: 537
Спомням си всичко, все едно беше вчера  Heart Eyes Особено ярко си спомням как когато излезе малката и ми казаха "момиче" и млъкнах веднага, дотогава мрънках, че много ме боли  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт