Сливи за смет :)))

  • 1 315
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 92
Момичета, продават сливи - едни такива кръгли, големи- те стават ли за пюре и след каква възраст?    Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 627
Момичета, продават сливи - едни такива кръгли, големи- те стават ли за пюре и след каква възраст?    Thinking

Щом са плод значи стават, ама дали ще имат ефект като другите сливи  newsm78

# 32
  • Мнения: 378
  Давала съм пюре от сушени сливи и комбинациите - ябълки и сушени сливи;  тиква и сушени сливи;  тиква,ябълки и сушени сливи;   тиква, ябълки и сушени праскови. Може да се предложат и други комбинации. Сушените плодове са богати на желязо. Сушените  сливи ни помогнаха при запек още в началото на захранването.  Децата ми много ги харесваха.. Приготвяла съм сушени сливи и пресни ябълки - може с пресен плод, но заедно ги варях до омекване. Първо се слагат сушените сливи ,а по-късно ябълките. После се махат костилките и с част от водата,която са варени, се пасират. Когато съм приготвяла тиква и сушени сливи, съм ги поставяла едновременно да се варят. Така се прави пюре и от друг вид сушени плодове. Когато се получеше по-голямо количество - замразявах в чашки.

# 33
  • Мнения: 92
Пюренцето от големите сливи стана страхотно!!!    Wink    А ефекта - добре подействаха, но не съм много надежден източник за това, тъй като / да чукна на дърво/ плодовете като цяло й действат добре!

# 34
  • Мнения: 378
     Пюре от сушени сливи може да се добави към готово пюре от моркови, или готово пюре от тиква или ябълки.
     Може да се добави към оризова каша или каша от елда. Към каша от елда съм добавяла пюре от сушени сливи и ябълки, също пюре от сушени праскови и ябълки.  Към оризова каша съм добавяла и пюре от сушени праскови ( или кайсии ).
     Също съм давала пюре от тиква, моркови и сушени сливи.

Общи условия

Активация на акаунт