Да помним, за да не се повтори!

  • 2 912
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 589
Геноциди е имало, има в момента, явно ще има и в бъдеще (колкото и да не ни се иска...).

Съжалявам искрено за ВСЕКИ един човек, независимо от коя народност, подложен на мъчения само заради това, че се е родил от определен етнос или изповядва дадена религия.

В същото време се отвращавам от начина, по който се вменява вина на един конкретен народ, а и едва ли не на целия свят, за нещо, извършено преди повече от 60 години, че и НЕПРЕКЪСНАТО да се търсят някакви дивиденти от това.

Възхищавам се на народи, успели да надживеят ужаса на геноцида, успели да се изправят и да продължат с достойно вдигната глава, без да се правят на жертви и да манипулират останалата част от света.



Ако мога само да допълня:
И се изумявам от нахалството на същият този народ-жертва, който тихомълком, но безскрупулно упражнява същото, но малко по-рафинирано, насилие над един друг народ, на чиято земя се строполи без обяснения в средата на уж просветения 20-ти век. И вече никой не е в състояние да озапти военната му воля - нито тези, които му присъдиха легендарните земи, нито тези, които направиха от армията му световна сила.

# 31
  • Мнения: 335
. мисля си, че е по-добре да помним поне един пример...

...и да назначим комисия да реши кой да е примерът.

. от комисия, съвсем видимо, няма нужда...

Настоявам.
А за председател - абсолютът, дето единствен има право на ядрена бомба, както и да търси "бомба" по чуждите страни. И, разбира се, да ги взриви или окупира, ако не намери там такава.

# 32
  • Мнения: 5 877
В интерес на истината Холокостът наистина трябва да се помни. А расизмът срещу евреите е най-отявленият вътрешноевропейски расизъм, истински срамна черта. Не е бил изобретен в Германия ни най-малко, но там е доведен до крайност. В СССР, колкото и да ми беше странно, след войната също се разразява антисемитизъм. По друг начин се проявява.
Като цитирах Ирак, ни най-малко исках да размивам темата и да релативизирам проблема.
Трябва да се говори срещу насилието непрекъснато и то срещу всяко конкретно негово проявление.
В момента ме интересува насилието, в което участва българската държава и имплицитно - ние като електорат. Тоест интересува ме Ирак.

Армения също е показателен случай, да. Знаете ли, че наскоро парламентарната група на ДПС излезе демонстративно от Народното събрание, защото там почетоха годишнината от арменските кланета? В Турция още е забранено да се говори за това. 

Но, както се казва, първо от своите се срамувам.

Общи условия

Активация на акаунт