Деца осакатяват деца

  • 5 715
  • 161
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 052
Точно там е момента, че дори едното дете да се заяжда с другото, физическата разправа е неуместна като реакция. Каквато и да е провокацията, този който вдига ръка е виновен.


хубаво, а ако zнаеш що zа хора (по твоя преценка) се навъртат пред блока , няма ли да намериш други zанимания на детето си и все там ли щр го пращаш, белким в блока по чудо хората станат по интелигентни.

# 61
  • Мнения: 494
  Чета темата и не се учудвам. Пиша за това отдавна и в едно съм сигурна-на този етап има само едно решение(коплексно)- видеонаблюдение на всички прилежащи към училището площи(нашите училища са сравнително малки, не са америански колежи, и това е напълно възможно), назначаване на социални работници и психолози, чиято отговорност да са точно междучасията и извънкласните отношения между децата, увеличаване на правата на учителите и по-строги наказания за учениците, включително и на родителите им. Нещата са докарани дотам, че само строги мерки могат да започнат да обръщат процеса...Сега в училищата е абсолютен... ''зверилник" (извинете грубата дума, но сценките, които се разиграват в междучасията, могат да втрещят и най-големия непукист!)

# 62
  • Мнения: 24 467
Точно в тази насока разсъждавам от доста време, Кrisal - поставяне като задължение на съответните институции за упражняване на контрол и предоставяне на право за предприемане на изрично предвидени мерки. Не може да се остави на съответните родители да се саморазправят едни с други или, още по- малко, с чуждите деца.
Затова и хич и не смятам, че съм крайна, когато предлагам преместване и изключване от училище на сериозно провинилите се деца.

# 63
  • Мнения: 9 052
... Не може да се остави на съответните родители да се саморазправят едни с други или, още по- малко, с чуждите деца.
...
Но допускаш една майка да нарича чуждото дете престъпник и хулиган, беz дори да си сигурна какво е станало, просто zащото тя не харесва отношението му към дъщеря си. Поzнаваш ли дъщеря и ? А вzаимоотношенията между двете семейства? А момчето? а майка му? ...
Та така лесни не са нещата според мен.

# 64
  • Мнения: 24 467
Кой е казал, че го допускам? Писах по отношение недопустимото поведение на полицая. Случката, на която не съм била свидетел, не съм обсъждала. Избягвам да го правя.
Тук сме различни участници и ако за едни е нормално да се обсъждат по принцип ситуации и да се дават оценки на същите, за други не е така. Обсъждам и оценявам конкретно изказване, което определено не е наред.

# 65
  • Мнения: 9 052
Кой е казал, че го допускам? Писах по отношение недопустимото поведение на полицая. Случката, на която не съм била свидетел, не съм обсъждала. Избягвам да го правя.
Тук сме различни участници и ако за едни е нормално да се обсъждат по принцип ситуации и да се дават оценки на същите, за други не е така. Обсъждам и оценявам конкретно изказване, което определено не е наред.

може човека да се е zапоzнал със случая, отношенията и проблемите и да zнае какво каzва  newsm78

# 66
  • Мнения: 24 467
Първо- в случая ми приписваш нещо, което нито съм писала, нито съм мислила.
Второ- с каквото и да се е запознал "човекът" същият не може да обижда чуждите деца и да им забранява свободният достъп за игра, защото не всеки  е съгласен да си отглежда децата под капаците в къщи.
Това, което "казва" е недопустимо. Ако трябва да се върна на темата- именно подобно поведение на официалните власти не бива да се допуска- неглижиране, незаинтересованост, грубост и агресивност, точно от тяхна страна- това е меко казано непрофесионално.

# 67
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И според теб какво е станало между едно голямо момче и малко момиче? Сигурно момичето е отишло да го рита по кокалчетата и си е изпросило заплахите?
Не е задължително физическо насилие да се приложи. Моят никога не напада физически, но на думи е много добър! Така изкарва от равновесие детето отсреща и си отнася пердаха.
Това че децата нападат без причина, според мен, също не е вярно или ако е вярно, е много рядко срещано! Друг е въпросът, че ние като родители виждаме децата си по-често в ролята на жертви, от колкото причинители на конфликта и не можем да преценим реално ситуацията. Обикновено винаги има повод и е хубаво да се погледнат под лупа и двамата участници в сдърпването. Поне това съм забелязала от личен опит, а гледам че и педагозите тук така реагират. Разговарят и с двете деца и със свидетели на произшествието и въпреки това, пак им е много трудно да вземат решение.
И аз така си мислех, че моят е невинна жертва на тормоз  Crossing Arms Пред нас децата се държат перфектно, но изпуснат ли ни от поглед ...  Rolling Eyes
И да, физическата саморазправа не трябва да се допуска, но и дразненето с думи също е тормоз, психически и той трябва да се спре! Защото ако те набият, ще се види синината, но ако детето ти получи тикове, сънува кошмари и се напикава нощем е много по-трудно да се разбере кой, какви и кога му ги е наговорил!
А, стига големи малки! Защо големите да страдат, поради факта че са се родили по-рано! Моите деца са с 8 години разлика, елате да видите девойката, как умело дразни брат си, а става дума за дете, което няма 3 годинки! Не че и той не го прави спрямо нея  ooooh!  Crazy

# 68
  • Мнения: 9 052
ОК. ОК. zначи според мен той не и zабранява достъп, а и каzва, че не трябва да се zакачА с децата пред блока, които не искат да се zакаАчт с нея и ако няма намерение да се погоди с другите пред тоzи блок , да си намери друго място zа игра ...  newsm78

# 69
  • Мнения: 24 467
Хубаво де, само да не го казва по този начин. С този свой пример за подражание става, за мен, емблема за начина на работа, срещу който следва да се предприемат мерки. А блокът е на всички, на никого не може да се забранява да ходи, да играе, да седи или стои пред него.
Вярно е, има деца които просто търсят конфликти, ако ще да не се бият, с думите и поведението си са нетърпими. Но не може срещу тях /особено ако става въпрос за малко 7- годишно дете/ да се подхожда с физическа разправа или обиди. С такива деца, напр., останалите просто не играят. И аз съм била дете, и аз съм имала такива деца в нашия блок, не съм ги била, просто не им обръщах внимание.

# 70
  • Мнения: 9 052
Хубаво де, само да не го казва по този начин. С този свой пример за подражание става, за мен, емблема за начина на работа, срещу който следва да се предприемат мерки. А блокът е на всички, на никого не може да се забранява да ходи, да играе, да седи или стои пред него.
Вярно е, има деца които просто търсят конфликти, ако ще да не се бият, с думите и поведението си са нетърпими. Но не може срещу тях /особено ако става въпрос за малко 7- годишно дете/ да се подхожда с физическа разправа или обиди. С такива деца, напр., останалите просто не играят. И аз съм била дете, и аз съм имала такива деца в нашия блок, не съм ги била, просто не им обръщах внимание.

не може, но ти не zнаеш как и какво е станало и кой е подходил с обиди и дали е имало фиz. раzправа и дали служителят е иzполzвал тоzи речник ... просто първата реакция е да се скочи срещу обвинения, по големия, чуждото дете, служителя на реда ... и иzобщо всеки друг виновен, но не и "хайде наште "  Laughing

# 71
  • Мнения: 494
  Оф, много ви моля да не се карате излишно. Не може ли да не се отклоняваме от темата-тя наистина е много важна...
Точно в тази насока разсъждавам от доста време, Кrisal - поставяне като задължение на съответните институции за упражняване на контрол и предоставяне на право за предприемане на изрично предвидени мерки. Не може да се остави на съответните родители да се саморазправят едни с други или, още по- малко, с чуждите деца.
Затова и хич и не смятам, че съм крайна, когато предлагам преместване и изключване от училище на сериозно провинилите се деца.
 Съгласна съм с всичко, което казваш.  Peace
  Сега няма нито задължение за контрол нито пък се упражнява такъв "на добра воля",примерно... Мога да разказвам до утре на какво съм се нагледала в двора на училището на сина ми, докато чакам да го прибера-нещо, което и вие можете...И как това се случва абсолютно безконтролно (нужно ли е да казвам, че нашите, на чакащите родители, забележки, просто изобщо не биват чувани, но пък то е и нормално-не е наша работа и не би трябвало да бъде).
 Съгласна съм и с Радостина, че не е въпросът само за физическия тормоз. Затова казвам, че има страхотна нужда от психолози и социални работници, точно толкова, колкото и от видеонаблюдение. Това биха могли да са хора (както е на Запад, особено силно развито е в Скандинавските страни), които са много близо до децата, държат се и се ''смесват'' с тях като техни приятели, като помощници или нещо подобно-не просто като някакви "цербери", които "душат" насам-натам, кой какво прави или не прави в междучасието, какво говори или как се държи( т.е. не само)...Нещо такова...Говоря за комплексни мерки, включващи отговорност и на родителите на децата. Говоря за кампании, за повече права на учителите, за по-строги наказания, за повече отговорност...няма начин, иначе нещата ще стават все по-зле.

# 72
  • Мнения: 9 052
криса , каковто и да се направи навън, ако семесйтовото е zле, то и детето не можеш да го оправиш. А и както се вижда никой родител няма да е склонен да погледне и от двете страни, ако само ще скачат и ще се обвиняват вzаимно и все другия ще ни е виновен ... смисъл няма. Първо според мен се zапочва от семейството, въzрастните , но тях не мож промени , та ще чакаме  естествената смяна на поколенията и нравите май.

# 73
  • Мнения: 15 220
jabata_dil

Не е съвсем така. Ако примерно в дадено училище има изисквания, с които родителя не е съгласен, то той може да не записва детето си там. Ако обаче го е сторил той е длъжен да се съобразява с тях.
Без значение какво си мисли родителя за даден учител, детето му е длъжно да уважава този учител и да не създава проблеми. Ако все пак го направи си поняся последствията.
Мисля, че трябва да има ясна позиция  родители - училище и абсолютна безкомпромистност. Всяка една колизия между двете рефлектира върху децата и те много бързо реагират /за жалост по често грешно/.

# 74
  • Мнения: 51
Първо според мен се zапочва от семейството, въzрастните , но тях не мож промени , та ще чакаме  естествената смяна на поколенията и нравите май.
За съжаление и аз се убедих в същото.
Бях свидетел, когато един родител оправдаваше видимо агресивното поведение на детето си с това, че видите ли то има право да се държи и постъпва така, защото еди кой си го дразнел с това, че му говори, или че просто трябвало да "защити мъжкото си достойнство". И този родител, не е нито "чалгаджия", нито е прост човек. Ако го попитате, сигурно и той би осъдил остро агресивното поведение на децата по принцип, но в частност е твърдо убеден в правотата на детето си. Много родители разсъждават по този начин.
Ако примерно в дадено училище има изисквания, ................ той е длъжен да се съобразява с тях.
То и сега има изисквания (поне в нашето училище е така). На родителската среща ни запознаха с тях и трябваше да се подпишем, че сме уведомени. На децата също са ги чели и разяснявали. Но... какво от това? Като ги гледам, не виждам много да са се впечатлили - и деца и родители.

Общи условия

Активация на акаунт