Деца осакатяват деца

  • 5 686
  • 161
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 219
Просто желанието ми е да направя средата по- безопасна, затова се включвам в тази дискусия.

Това е желанието на всички нормални родители. Но написаното /в частност от Milenita/ също е факт.
Иска ми се по различна реалност, но не намирам решение. Това, че съм решила проблема за момента с моите деца не значи, че той е премахнат. Това ме мъчи.

# 91
  • Мнения: 9 052
Имаме Карнавал и zатопва съм пременена

Жуди, като не zнаеш какво пишеш, zащо непрестанно бърzаш с преценките и осъжданията и лепкаш етикети беz да се zаинтересуваш? Всички деца са zаети, всички а с приятели, няма такива, които да са zалепени zа полата на мама, но ... всички деца са длъжни да ходят на градина от 3 г. , всички градини имат иzлети в гората всяка седмица, имат и поне 1 седмично плуване (в нашия квартал имаме около 15 или 20 градини, всички ги обиколихме). Кварталите, селцата дори всяко има спортен клуб с специална секция zа дестки спорт, каквото ти душа иска, по площадките се събират доста майки с деца , като децата могат съвсем свободно да ритат топка (има zелени игрища където пожелаеш ), zоопарка прведлага zанимания с деца, като лятото като zелено училище и преz цялата година след училище, на децата се обяснява zа животните, учат се, клубове zа еzда, клубове zа спорт, кръжоци има колкото искаш. Общината zа всяка учебна ваканция предлага списък с лагери и zелени училища, басеина не е мутреските да си покажат жоланите , а zа деца ... пълно е с деца . Още не сме стиганли до там, но със сигурност има и още (след 2 седмици сме на един семинар на който ще ни обяснят обраzователната система)
... Имам в предвид, чЕ децата играят с връстници много , не са zалепени zа мама, но не са и по улиците.

Ако аz си пусна детето само по улиците и то направи нещо, на него нищо няма да му кажат, но ще се помъкне чичкото инспектор в кооперацията, по месторабота на родителиет и в училището да раzпитва що zа хора сме, ще се наложи да иzпишем куп доклади zащо сме си zанемарили детето и ... така ще ни zлепоставят, че  #Crazy
иии в яслата гледам така го наблюдават, води се дневник, кога спал, кога ял, кога zаведен ,кога вzет ... наблюдават как говори, как се раzвива, ходил малко накриво ... проверили веднага, дали е новрмално zа въzрастта (има дюстабан) ...

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Кой е длъжен да ходи на градина? Няма такова нещо. Само това оставаше, хайде, всички деца от 3-годишни в мелачката!
Каква топка, какво спокойно обикаляне по клубове? Ти на коя планета живееш?

# 93
  • Мнения: 9 052
Кой е длъжен да ходи на градина? Няма такова нещо. Само това оставаше, хайде, всички деца от 3-годишни в мелачката!
Каква топка, какво спокойно обикаляне по клубове? Ти на коя планета живееш?

работата е там, че на таzи друга планета градината не е мелачка  Laughing

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, бе, някой друг знае повече за детето ти, отколкото теб, по цял ден му внушава определени ценности със серийни номера, а ти си живееш с мисълта, че специалисти ти отглеждат и възпитават детето. И на твоето после му слагат един сериен номер на реверчето.
И къде е това място със задължителната градина от 3-годишна възраст?

# 95
  • Мнения: 9 052
Да, бе, някой друг знае повече за детето ти, отколкото теб, по цял ден му внушава определени ценности със серийни номера, а ти си живееш с мисълта, че специалисти ти отглеждат и възпитават детето. И на твоето после му слагат един сериен номер на реверчето.
И къде е това място със задължителната градина от 3-годишна възраст?

не , специалистите са пред блока, по площадките ... я се вижте какво пишете, едната иска децата да се учат да общуват с други деца, ОК, ама другата не ще в градината .. .е къде бе момичета? ПРед блока ???? Луди ли сте? Не е ли по добре да се направят градините достатъчно добри, както и всички учебни zаведения. Айде спирам да пиша, че ми писна.
В Германия е, на 2 г . получАва писмо от общината със стикер, който се zалепя на формуляра zа zаписване на детето в градината , която родителите са иzбрали по сърце (общината е длъжна да осигури места zа всички деца от 3г. въzраст в градините, а сега се работи и по подобна стратегия zа яслите )

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
А да си чувала за приятели, които не са само в парка или пред блока? Да си чувала за занимания извън дома като танци и други видове изкуства, спорт? Възпитанието не е само на едро в детската градина.
Важното е училищата да са достатъчно БЕЗОПАСНИ като за начало, защото всички деца задължително, по закон, трябва да ходят на училище.

Има разлика между това общината да е длъжна да намери място за всяко дете в градината и задължителното посещаване на градина от всички деца.

# 97
  • Мнения: 9 052
А да си чувала за приятели, които не са само в парка или пред блока? Да си чувала за занимания извън дома като танци и други видове изкуства, спорт? Възпитанието не е само на едро в детската градина.
Важното е училищата да са достатъчно БЕЗОПАСНИ като за начало, защото всички деца задължително, по закон, трябва да ходят на училище.

Има разлика между това общината да е длъжна да намери място за всяко дете в градината и задължителното посещаване на градина от всички деца.

ти прочете ли какво съм написала или zа теб коментара е по важен от смисъла?

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
Хубаво, кое не съм разбрала?

"В Германия е, на 2 г . получАва писмо от общината със стикер, който се zалепя на формуляра zа zаписване на детето в градината , която родителите са иzбрали по сърце (общината е длъжна да осигури места zа всички деца от 3г. въzраст в градините, а сега се работи и по подобна стратегия zа яслите ) "

Това как да се тълкува?

# 99
  • Мнения: 9 052
Хубаво, кое не съм разбрала?

"В Германия е, на 2 г . получАва писмо от общината със стикер, който се zалепя на формуляра zа zаписване на детето в градината , която родителите са иzбрали по сърце (общината е длъжна да осигури места zа всички деца от 3г. въzраст в градините, а сега се работи и по подобна стратегия zа яслите ) "

Това как да се тълкува?

там пишекакво е длъжна общината , а ти прочете ли какво е длъжен родителя? Или zа българина zадълженията са мижи да те лажем, я да минем метър като хитър петър?

# 100
  • Мнения: 24 467
Относно невъзпитаните и немотивиране постинги на Фестър Адамс - нито са по темата, нито са обективни и базирани на конкретика, нито има интересна информация или предложения. Освен това са изпълнени с фактически неточности: не поставям оценки /точно аз не го правя/, децата никога не са били длъжни да посещават детско заведение от 3 годишна възраст  Laughing, какво прави детето ти в ДГ според собствените ти представи за мен е без значение с оглед на темата- обсъждам свободното време на децата у нас, неколкоратно съм го подчертавала- моето дете не е животно в клетка, което на всякъде следва да бъде придружавано от възрастен. То няма да остане на 3 години, расте, а с това нараства и нуждата му от свободни контакти и организиране на собственото му време от самия него. Въобще освен не много грамотно написани постингите определено ми приличат на написани от човек, който не е на родителска възраст. От мен- толкова по отношение на точно този участник.
Комуникацията с истинските родители обаче за мен е ползотворна.

# 101
  • София
  • Мнения: 62 595
Хубаво, кое не съм разбрала?

"В Германия е, на 2 г . получАва писмо от общината със стикер, който се zалепя на формуляра zа zаписване на детето в градината , която родителите са иzбрали по сърце (общината е длъжна да осигури места zа всички деца от 3г. въzраст в градините, а сега се работи и по подобна стратегия zа яслите ) "

Това как да се тълкува?

там пишекакво е длъжна общината , а ти прочете ли какво е длъжен родителя? Или zа българина zадълженията са мижи да те лажем, я да минем метър като хитър петър?

А ти какво си? Българка или вече германка?
Точно говорех, че има разлика между това, което е длъжна общината да направи и това, което е длъжен родителят да направи. Може би трябва да си построиш изреченията в целия пост отново. Ако някой не може да те разбере какво искаш да кажеш, най-вериятно не е виновен слушателят (читателят), а конструкторът и изпращачът на съобщението.

# 102
  • Мнения: 9 052
Относно невъзпитаните и немотивиране постинги на Фестър Адамс - нито са по темата, нито са обективни и базирани на конкретика, нито има интересна информация или предложения. Освен това са изпълнени с фактически неточности: не поставям оценки /точно аз не го правя/, децата никога не са били длъжни да посещават детско заведение от 3 годишна възраст  Laughing, какво прави детето ти в ДГ според собствените ти представи за мен е без значение с оглед на темата- обсъждам свободното време на децата у нас, неколкоратно съм го подчертавала- моето дете не е животно в клетка, което на всякъде следва да бъде придружавано от възрастен. То няма да остане на 3 години, расте, а с това нараства и нуждата му от свободни контакти и организиране на собственото му време от самия него. Въобще освен не много грамотно написани постингите определено ми приличат на написани от човек, който не е на родителска възраст. От мен- толкова по отношение на точно този участник.
Комуникацията с истинските родители обаче за мен е ползотворна.

 Joy НЯма нужда от обсъждане, просто нашенска кратуна не увира, пиши, кажи, тя да е отгоре и друга не , но какво точно каzва няма zначка.

# 103
  • Мнения: 9 052
Хубаво, кое не съм разбрала?

"В Германия е, на 2 г . получАва писмо от общината със стикер, който се zалепя на формуляра zа zаписване на детето в градината , която родителите са иzбрали по сърце (общината е длъжна да осигури места zа всички деца от 3г. въzраст в градините, а сега се работи и по подобна стратегия zа яслите ) "

Това как да се тълкува?

там пишекакво е длъжна общината , а ти прочете ли какво е длъжен родителя? Или zа българина zадълженията са мижи да те лажем, я да минем метър като хитър петър?

А ти какво си? Българка или вече германка?
Точно говорех, че има разлика между това, което е длъжна общината да направи и това, което е длъжен родителят да направи. Може би трябва да си построиш изреченията в целия пост отново. Ако някой не може да те разбере какво искаш да кажеш, най-вериятно не е виновен слушателят (читателят), а конструкторът и изпращачът на съобщението.

Тук веЕч съвсем ме zатапи  Joy ми наистина не може и общината и родителя да имат една и същ роля и едни и същи zадължения ... да гениален ти е иzвода , наистина  ooooh!

# 104
  • София
  • Мнения: 1 752
Не, Фестер, ти не си тотално в час  ooooh!

какво си тръгнала да даваш за пример градината и обществената организация в Германия. Ми, световни примери от "белите" държави - бол. И сме ги виждали, и ги знаем.

Само че нашата грижа е съвсем конкретната ни българско-кратунска действителност, в която живеем и отглеждаме децата си. И не тръгвай да се набираш като глист на ламарина, че "трябва да учим от чуждия пример", 'щот ако бе толкова лесно всички държави щяха да са градини.

Прекрасно е, че си сред общество, където редът напълно импонира на разбиранията ни. Остави ни нас, кратуните,  да не увираме в проблемите си Stop

(офф: веднъж да видя нещо хубаво в емиграцията на млади хора в чужбина)

Общи условия

Активация на акаунт