Деца осакатяват деца

  • 5 677
  • 161
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
Като гледам, детето ти е едва на 2 години и няколко месеца. По стечение на обстоятелствата моите, а и на повечето жени в тази тема децата са вече в училищна възраст. За теб най-важното ти е детето да навърши 3, че да го пратиш на градина, защото вече не ти издържат нервите. Нашите деца са вече ученици и са много по-самостоятелни и имат нужда от свое пространство и да вземат решения. Ако училището ще е място, където ще са като във Виетнам, мерси, но няма да се примиря с такова нещо. Същото важи и за играта пред блока или където ще да е. Не можем постоянно да вървим след децата, защото те порасват. Явно си мислиш, че всички родители са безотговорни, защото твоето е малко. Прекарала съм доста повече време от теб по детски площадки и т.н. и съм виждала всякакви варианти на безотговорност.

А това за кратуната, увирането и т.н., по-добре ги изтрий тези постове, че е срамота.

# 106
  • Мнения: 9 052


(офф: веднъж да видя нещо хубаво в емиграцията на млади хора в чужбина)

кво? набираме се всички, като глисти на ламарина  Joy  и zа какво се обиждаш, нали това напсиах, ако трябва да се промени устройството трябва някопй да се бори, но тоzи някой или не му пука, или иска да е винаги контра и никой да не може нищо да му каже, или и сам воинът е войн ... Сори, ама така ми иzглежда темата.

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
Знаеш ли, твоето дете явно ще се чувства много по-добре на градина или ясла. При речника, който се лее от устата ти, направо е по-добре детето да научи нормите на изразяване в градината, отколкото вкъщи. Ако искаш се обиждай.

# 108
  • Мнения: 9 052
Като гледам, детето ти е едва на 2 години и няколко месеца. По стечение на обстоятелствата моите, а и на повечето жени в тази тема децата са вече в училищна възраст. На теб най-важното ти е детето да навърши 3, че да го пратиш на градина, защото вече не ти издържат нервите. Нашите деца са вече ученици и са много по-самостоятелни и имат нужда от свое пространство и да вземат решения. Ако училището ще е място, където ще са като във Виетнам, мерси, но няма да се примиря с такова нещо. Същото важи и за играта пред блока или където ще да е. Не можем постоянно да вървим след децата, защото те порасват. Явно си мислиш, че всички родители са безотговорни, защото твоето е малко. Прекарала съм доста повече време от теб по детски площадки и т.н. и съм виждала всякакви варианти на безотговорност.

А това за кратуната, увирането и т.н., по-добре ги изтрий тези постове, че е срамота.

Вй как харесвам таzи компетентност ... детето ми ходи на ясла от половин година насам и от 4 месечна въzраст на гледачка (които пък се предлагат САМО от детския център към общината, да са одобрени от там и са длъжни всяка година да карат курсове zа работа с деца и да имат педагог. бекграунд ... )  . Нищо ми няма на нервите, явно си хабя думите. Нямам намерение да споря, дадох пример, но явно съм твърде тъп глист, zа да zабележа, чЕ никой не иска да има примери, никой не му пука друго, освен да си живурка както си живурка и да плямпа по форумите. Сори, че ви наруших седянката. Прави сте, предблоковата педагогика в БГ пренаселените квартали е беzценна.

# 109
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 защо нападате Фестър ... в България няма ли закон, че малолетните не трябва да са без надзор  ? Питам, защото не знам

# 110
  • София
  • Мнения: 62 595
Намерила и тя, че премерила. (за Фестър)


-----
За закона не зная. Ако има такова нещо, то половината родители трябваше да бъдат глобени, а децата прибрани от социални грижи. Значи, всяко дете, което се прибира самичко от училище е без надзор.

# 111
  • Мнения: 24 467
"кво? набираме се всички, като глисти на ламарина"- не всички, до тук си само ти.
Знаеш ли, твоето дете явно ще се чувства много по-добре на градина или ясла. При речника, който се лее от устата ти, направо е по-добре детето да научи нормите на изразяване в градината, отколкото вкъщи. Ако искаш се обиждай.

Тъкмо това си мислех и аз, ако изобщо става въпрос за възрастен човек, а не за незрял тинейджър /пишещият имам предви/, който си чеше клавиатурата и не може да се справи с правописа, основните правила на възпитаната комуникация и бедния си и невъздържан речник.

secretgarden, у нас няма закон, който да ме задължава да държа в дома си детето ми, което ІІ клас и да не позволявам същото да излиза пред блока само. Няма закон, който да ме задължава да ходя при него в училищните междучасия, за да го наблюдавам, да не му се случи нещо лошо. Има закони, които ангажират доста институции в грижата по отношение на нашите деца, издържащи се от данъците, които редовно си плащам вече 12 години.
Ето ти извадка от ЗЗД:
"Права и задължения на родителите
Чл. 8. (1) Всеки родител може да иска и да получава съдействие от органите по този закон.
(2) Родителят има право да бъде информиран и консултиран за всички мерки и действия, предприемани по този закон, с изключение на случаите по чл. 13 . Той може да поиска промяна на мерките при изменение на обстоятелствата.
(3) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2003 г., изм., бр. 38 от 2006 г.) Родителите са длъжни да придружават децата си или да осигурят пълнолетно дееспособно лице за придружител на децата си до 16-годишна възраст на обществени места след 22,00 ч. /Моето играе навън до 20.00 часа, когато се прибират и останалите му връстници по своите домове./
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 36 от 2003 г.) Родителят е длъжен да изпълнява предприетите по този закон мерки и да съдейства при осъществяването на дейностите по закрила на детето.
(5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 36 от 2003 г.) Разпоредбите по предходните алинеи се прилагат и по отношение на лицата, които полагат грижи по отглеждането и възпитанието на деца."


Според теб нормално ли е в V клас, да речем, твоето дете /ако имаш, разбира се голямо дете, а не бебе или дете, посещаващо ДГ/ да бъде придружавано на всякъде от възрастен човек? Това не се счита за нормално не само у нас.

# 112
  • Мнения: 1 877
Потресена съм... Да си призная още от сега треперя за времето,в което Боян,а после и Дарин,ще тръгнат на у-ще именно поради тези причини.Как ще ги опазим децата?Гледаме ги като писани яйца и накрая какво?! Започнах даже и кошмари да сънувам по този повод.... Ех,ако можех с тях да ходя и на у-ще.....!

# 113
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако е тийнеджър, вече ми прилича на бягане от реалността. Поразгледах постовете й. Щом се интересува от готварство, значи не е тийнеджър. Да познаваш нормален такъв да се интересува какво да сготви днес?  Laughing

# 114
  • Мнения: 24 467
Ако е тийнеджър, вече ми прилича на бягане от реалността. Поразгледах постовете й. Щом се интересува от готварство, значи не е тийнеджър. Да познаваш нормален такъв да се интересува какво да сготви днес?  Laughing

Може и да не е "нормален тийн"  Laughing, не ми се губи време да чета подобни постове. Имах приятелка, която обожаваше да готви още като ученичка, даже за мои рождени дни ни е помагала в къщи при приготвянето на почепката- страхотна беше!

# 115
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лошо, че няма закон ...аз на институциите не вярвам, че ще се погрижат за детето ми ...жалко , че родителите прехвърлят грижата за собствените си деца на държавата

# 116
  • Мнения: 24 467
secretgarden, аз пък не намирам за необходимо да бъдат задължени родителите да придружават на всякъде децата си до навършване на 16 годишна възраст. Не желая децата ми да живеят в държава, в която държавата налага на жените повсевместно да си стоят в къщи до живот.

# 117
  • София
  • Мнения: 62 595
Докато са на училище сме принудени и държавата така или иначе ни изземва отговорността, защото ние не сме при децата там, а ходенето на училище е задължително. А най-много инциденти и конфликти има точно в училище.

# 118
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всъщност точно вчера гледах правно предаване, в което един юрист обясняваше, че в България няма практика законите да са в полза на гражданите , на обществото.... те са в защита на държавата и институциите ...което ми е странно, защото явно държавата не сме ние

Judy, не знам , как можеш да се обосновеш, при условие , че виждаш какво се случва и как училището защитава твоето дете

# 119
  • Мнения: 9 052
secretgarden, аз пък не намирам за необходимо да бъдат задължени родителите да придружават на всякъде децата си до навършване на 16 годишна възраст. Не желая децата ми да живеят в държава, в която държавата налага на жените повсевместно да си стоят в къщи до живот.

един пубертетски въпрос, но като гледам си иzцяло доволна от zаконите и положението на нещата спрямо твоите деца. ЕН си длъжна да ги прибираш от улицата до 22 ч. щом е такъв zакона държавата да се грижи zа тях до 22 ч. ... удобно ... да ....  zащо пишеш в ТАЗИ тема? Гледам тя е zа недоволни?

Общи условия

Активация на акаунт