хипер-функция на щитовидната жлеза и Хашимото

  • 47 235
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 783
Здравей те, започвам да пия L-тироксин  понеже FT4 e под границите а преди 4 месеца родих и искам да попитам дали ще имам някакви видими последствия и  дали ще напълнея.Много благодаря на тези които ще ми отговорат
Аз също съм пила L-тироксин в началото когато ми откриха "гушата", но не напълнях - даже напротив...
Не ,няма да напълнееш, даже аки си имала проблеми с теглото, ще се нормализира. Щитовидните хормони, имат отношение към обмяната на в- вата, затова при хипотиреоидизъм, когато са в недостиг  се пълнее.

# 31
  • Мнения: 2 472
Здравей Дездемона,
радвам се, че вече си наясно с повече неща и си доволна от д-р Сарджева!
Но за съжаление не мога да ти помогна за тази терапия, защото не съм я правила. За гинеколог може би също няма да съм ти полезна.Аз ходя  като ми се налага при д-р Петкова, но мисля, че тя не е такъв гинеколог, който на теб ти трябва. Може би трябва да питаш направо Сарджева за ендокринолог-гинеколог, да те посъветва. Знаеш ли, в момента на братовчедката ми  ще правят някакво лечение, но не съм сигурна да ли става въпрос за същото.Тя, обаче се намира в Германия.Като се чуем непремено ще я  питам и ще ти пиша.Знам само, че е хормонална терапия, която ще трае 1-2 месеца.

# 32
  • Мнения: 117
Здравейте на всички. Ако знаете колко много се радвам, че има такава тема. От толкова време искам да споделя с някой с моите проблеми притесненията си. Аз също имам тиреотоксикоза. От година и половина вече се лекувам като преди 6 месеца разбрах, че съм бременна и ендокринологът ми предписа да сменя Метизола с Л-тироксин и Пропицил. За сега хормоните ми са наред (от няколко месеца преди да забременея), но се страхувам, че като родя пак ще са в пълен хаос като в началото.  Cry Момичетата, които са били с това заболяване и са раждали вече могат ли да споделят дали е задължително да се роди секцио или може и по нормален начин? Може ли да се кърми бебето при положение, че пия такива лекарства? Много ви благодаря и ще се радвам, ако си продължим темата, за да споделяме опит и да се подкрепяме взаимно Hug  bouquet А на момичетата, които искат да забременеят им желая в най-скоро време да им се случи това щастие и всичко да мине по мед и масло Peace

П.С. При мен също се получи от силен стрес Confused

# 33
  • Мнения: 2 657
Здравейте Hug
Да ви споделя и аз моята история....От година ме боли главата,на моменти ми е и причернявало...Имала съм случай дето като ме заболи,може да ме държи със седмици...
Та юни месец посетих ендокринолог,защото преди това ходих на профилактичен за гърдите,тъй като имам доста проблеми с тях и тогава ми поискаха да пусна пролактин....
Пролактина,който пуснах преди да посетя ендокринолог беше със стойности626,1/29-513,04/
Когато отидох при ендокриноложката тя ме прати да пусна пролактин-489,32/45.6-621/ и TSH-0.44/0.47-5.01/.Не ме прегледа на ехограф,само каза,че имам гуша и това беше....между другото ми правиха и скенер на главата,но там нямаше нищо...В амбулаторния лист който ми даде пише:
Щитовидна жлеза дифузно увеличена от 1Б степен,за сметка на десния лоб,с плътно еластична консистенция....

Сега съм се разбрала с Д-р Катя Тодорова да мина при нея този месец.Тя ми каза да пусна пролактина,МАТ и ТАТ и ТSH-то.
Не е ли добре да пусна направо и FT3 i FT4/за тях нищо не каза де/.

И има ли някакво значение кога ще ги направя,знам че за пролактина трябваше да се прави по време на цигула,ама не помня кога....Това и за другите ли се отнася?

# 34
  • Мнения: 4 737
До Тита и останалите момичета от Варна
Къде си правихте тези изслездвания на хормоните FT3, FT4 , Anti TPO, Anti TG и ПРОГЕСТЕРОН???
И спомняте ли си торе-долу сумата за тях?

# 35
  • София
  • Мнения: 492
До Тита и останалите момичета от Варна
Къде си правихте тези изслездвания на хормоните FT3, FT4 , Anti TPO, Anti TG и ПРОГЕСТЕРОН???
И спомняте ли си торе-долу сумата за тях?

Аз не съм от Варна, но също бих могла да ти помогна  Grinning В София има лаборатории "Цибалаб" - там според мен правят най добрите резултати(каквито и да са), а също и в лаборатории "Бодимед".
Би трябвало да ги имате тези лаборатории и във Варна. Цените за хормон са около 14 лева си мисля... newsm78, даже можеш и да влезеш в сайтовете им и да видиш къде можеш да ги намериш и целият им ценоразпис.

# 36
  • Мнения: 580
Момичета, само на база изследванията на ths,tat, mat ,ft3 ,ft4 и ехографията ли Ви поставиха точна диагноза? На някоя от вас иглена биопсия правена ли е ?
ППБлагодаря Ви за отговорите предварително  bouquet
ПП2 ако се сетите за някое друго изследване,което сте правили ,ще се радвам да го споделите smile3525

# 37
  • София
  • Мнения: 492
На някоя от вас иглена биопсия правена ли е ?

Това изследване е УЖАСНО!  #Crazy  Добре, че на мен ми се размина  Praynig Иначе на базата на тези изследвания , който изброяваш ми поставиха диагнозата.

# 38
  • Мнения: 2 657
ако правилно съм разбрала за какво питаш,става въпрос за това,когато взимат материал,нали?
На мен ми е правена такава биопсия,но на гърдата,чувството е отвратително,а и колкото и да ми казваше доктора,че не боли,си ме боля...

# 39
  • Мнения: 2 472
Аз  си правих изследванията в "Надежда" на улица 'Генерал Колев'. Наистина, че не са евтини.От 15 до 20 лева е ориентировъчно.Взема се кръв от вената.Май това се сещам за сега.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 578

Щитовидна жлеза дифузно увеличена от 1Б степен,за сметка на десния лоб,с плътно еластична консистенция....
Тя ми каза да пусна пролактина,МАТ и ТАТ и ТSH-то.
Не е ли добре да пусна направо и FT3 i FT4/за тях нищо не каза де/.

И има ли някакво значение кога ще ги направя,знам че за пролактина трябваше да се прави по време на цигула,ама не помня кога....Това и за другите ли се отнася?
Хубаво е да си изследваш и ФТ3 и ФТ4. Пролактина е хормон на хипофизата. аз сега правих заради главоболието, но при мен е наред. Няма значение кога ще го направиш, поне така ми казаха. Аз си правя хормони в Бодимед, цените им са 17-23 лв. Но ФТ4 и Пролактин минават през касата.
На мен въз основа ехо и хормони ми сложиха диагноза. Но аз нямам възли.

# 41
  • Мнения: 2 657
Благодаря ти  bouquet
Така и така съм решила да ги направя всичките Peaceне после пък да се присети да пускаме и тези 2-та...
Другата седмица ще ги направя и ще пусна тук резултатите,а най-късно на 23-ти ми е срещата с Тодорова Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 129
Здравейте, аз съм с хипофункция и Хашимото от повече от 10 години.
До Тита и останалите момичета от Варна
Къде си правихте тези изслездвания на хормоните FT3, FT4 , Anti TPO, Anti TG и ПРОГЕСТЕРОН???
И спомняте ли си торе-долу сумата за тях?

desdemona, изследванията можеш да си ги направиш и в Мед. център "Сириус" до адвокатската градинка. Адреса май беше ул. П. Парчевич 2.
Не знам дали знаеш, но FT3, FT4 се поемат от здравната каса и ако лекуващият ти ендокринолог работи с нея може да ти ги назначи и да не плащаш поне за тях. Отпускат се 2 пъти годишно, което в повечето случаи е достатъчно за да се следи болестта.
Anti TPO мисля, че не се поемаше, струва 15-20 лева. За Anti TG и прогестерон не знам, не съм ги изследвала или поне не скоро.
Не знам дали знаете, но е добре изследванията да си ги правите в една и съща лаборатория всеки път, защото в точността на измерването между различните такива има разлика, което не е добре за отчитането на резултата от лечението.
За ехография на щитовидна жлеза като най-добър във Варна се спряга д-р Христозов, който преглежда пак там и в клиниката на д-р Темелков. Струваше пак някъде 15-20 лева, но тя се прави веднъж в годината, а аз 2007-ма я пропуснах, така че може да има промяна в цената.
Дано съм помогнала с инфо Simple Smile

# 43
  • Варна
  • Мнения: 129
Момичетата, които са били с това заболяване и са раждали вече могат ли да споделят дали е задължително да се роди секцио или може и по нормален начин? Може ли да се кърми бебето при положение, че пия такива лекарства?
mi6ence, не ми е известно да се налага секцио при заболяванията на щитовидната жлеза, но все пак попитай ендокринолога ти за твоя случай. Аз лично родих и двете си деца нормално и в момента кърмя бебката и пия л-тироксин. Важно е обаче да е следят промените в хормоните и да се коригира дозата на лекарството.
Можеш да прочетеш повече информация и на тези линкове Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47701
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100583.0

# 44
  • Мнения: 117
Момичетата, които са били с това заболяване и са раждали вече могат ли да споделят дали е задължително да се роди секцио или може и по нормален начин? Може ли да се кърми бебето при положение, че пия такива лекарства?
mi6ence, не ми е известно да се налага секцио при заболяванията на щитовидната жлеза, но все пак попитай ендокринолога ти за твоя случай. Аз лично родих и двете си деца нормално и в момента кърмя бебката и пия л-тироксин. Важно е обаче да е следят промените в хормоните и да се коригира дозата на лекарството.
Можеш да прочетеш повече информация и на тези линкове Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47701
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100583.0

благодаря ти много за информацията, която ми даваш- от полза ще ми е Hug А очното ти налягане в нормите ли ти е било?

Общи условия

Активация на акаунт