Мнение за резултати от хормонални изследвания

  • 15 351
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
Преди седмица изследвах няколко хормона и антителата TAT и МАТ.
Всички хормони са в референтните стойности, но ме притеснява МАТ.

Резултатите:
TSH    1,28  Реф. стойности 0.25-5.0; хипертироидизъм <0.15; хипотироидизъм >7.0
Т.е. в реф. стойности, но маааалко нисък може би?

anti-Tg /TAT/    71.7  Реф. стойности  до 100.0

anti-TPO /MAT/ 1.8 Реф. стойности до 50.0

Това е съвсем на долната граница? Какво означава?  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 12 233
Напълно си ок. ТАТ и МАТ показват дали имаш антитела срещу щитовидната, а да имаш не е хубаво, та колкото по- малко, толкова по- добре. ТСХ също ти е перфектен, хубаво било да е под 2.
Ако имаш притеснения виж ендокринолог, но като на не-лекар всичко ми изглежда идеално.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 335
Много благодаря за справката Grinning
Нямам притеснения за сега, продължавам с изследванията на хормони тази седмица, да видим дали след това няма да взема се притесня нещо Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 12 233
Много благодаря за справката Grinning
Нямам притеснения за сега, продължавам с изследванията на хормони тази седмица, да видим дали след това няма да взема се притесня нещо Simple Smile
Не се притеснявай, лято е  Grinning Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 335
Да си донапиша новите резултати:

На 3ти ден от м.ц. изследвах ЛХ, ФСХ, Естрадиол.

LH  2.67  Реф. ст.: фол.фаза 2,0-8,0
FSH 7.51  Реф. ст.: фол.ф. 2.9-12,0;
Естрадиол  29.81  Реф. ст.: фол.ф. 18-147

ЛХ ми е на долната граница практически.... Естрадиолът също е нисичък...
За самоуспокоение си казвам, че на 3ти ден от цикъла не е невероятно да е в такива стойности, но пък в същото време ФСХ е отличен...

Хипохондрикът в мен започва да се пита дали на хипофизата ми всичко ѝ е наред.
Иначе за протокола: Пролактин, Прогестерон и Тестостерон са ОК също, имам овулация, имам фоликули за следващи овулации и т.н.

Причината да права тези изследвания е много оскъдна менструация, предшествана от 3 дни предменструално кървене, a.k.a. "зацапване"...

Според гинеколожката ми прогестеронът сигурно е нисък, но е съвсем в средата на референтните стойности. Лигавицата на матката е 0,8 от пожелателни 1см (също по вина на предполагаемо ниския прогестерон).

Последния месец и половина пих железен препарат за анемия и в единия от дните на цикъла кървенето беше почти нормално... само за 1 ден...

Като допълнителна информация - не мисля, че се храня особено добре и съм изложена на стрес... възможно ли е това да дава отражение също? Tired

# 5
  • София
  • Мнения: 12 233
Съотношението между LH и FSH трябва да е под 1, другото говори за Синдром на поликистозните яйчници, но това го казвам като пациент, а лекар трябва да прецени има ли разминаване и на какво се дължи. Може и нищо да ти няма, не активирай хипохондрията, но потърси второ мнение, ако твоята гинеколожка не отчита разминаването. Не всеки гинеколог разбира и от хормони.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 335
Хм, хм... поликистозните яйчници не се ли вижда дали са поли-кистозни на ехограф? Защото последния ми преглед беше преди нещо като месец и нищо такова не се видя... А и цикъла ми е много редовен, нищо че едва се забелязва Laughing , имам овулации, което май не е така при жените с п.к. яйчници newsm78

Ти познаваш ли гинеколожка, която да разбира от хормони, от която бих могла да получа второ мнение действително?

Благодаря за включването, истински справочник си! Crazy

Едит: Мъж ми (математикът в семейството Laughing ) каза да питам кое е първо в съотношението Simple Smile
Ако е ЛХ/ФСХ съотношението е 0,3 при мен (т.е. под 1). Ако е ФСХ/ЛХ е близо 3 Grinning

Последна редакция: чт, 14 юни 2012, 16:44 от Stelfy

# 7
  • Другата България
  • Мнения: 37 529
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=637217.new#new
Виж тук, има страхотна лекарка ако не се лъжа Embarassed която дава доста разбираеми обяснения за НЕлекари като нас Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 12 233
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=637217.new#new
Виж тук, има страхотна лекарка ако не се лъжа Embarassed която дава доста разбираеми обяснения за НЕлекари като нас Peace
Полезен линк и все пак, форума е само за някаква анонимна насочваща информация. Човек трябва да се обърне към лекар с молба за реална среща и преглед, когато има здравословен проблем.



Stelfy Не мога да препоръчам гинеколожка. Добрите гинеколози, които познавам са мъже. И на другия ти въпрос не мога да отговоря, не съм лекар, но звънни на настоящата ти гинеколожка и  я попитай, тя няма как да не знае. Успех!

# 9
  • Другата България
  • Мнения: 37 529
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=637217.new#new
Виж тук, има страхотна лекарка ако не се лъжа Embarassed която дава доста разбираеми обяснения за НЕлекари като нас Peace
Полезен линк и все пак, форума е само за някаква анонимна насочваща информация. Човек трябва да се обърне към лекар с молба за реална среща и преглед, когато има здравословен проблем.
Stelfy Не мога да препоръчам гинеколожка. Добрите гинеколози, които познавам са мъже. И на другия ти въпрос не мога да отговоря, не съм лекар, но звънни на настоящата ти гинеколожка и  я попитай, тя няма как да не знае. Успех!
Абсолютно вярно, и жената това и ще направи предполагам, просто в тази тема може да и се обясни малко по-подробно това, което и обясни ти  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 12 233
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=637217.new#new
Виж тук, има страхотна лекарка ако не се лъжа Embarassed която дава доста разбираеми обяснения за НЕлекари като нас Peace
Полезен линк и все пак, форума е само за някаква анонимна насочваща информация. Човек трябва да се обърне към лекар с молба за реална среща и преглед, когато има здравословен проблем.
Stelfy Не мога да препоръчам гинеколожка. Добрите гинеколози, които познавам са мъже. И на другия ти въпрос не мога да отговоря, не съм лекар, но звънни на настоящата ти гинеколожка и  я попитай, тя няма как да не знае. Успех!
Абсолютно вярно, и жената това и ще направи предполагам, просто в тази тема може да и се обясни малко по-подробно това, което и обясни ти  Peace

Разбира се, аз само допълних, защото много хора четат форума и се самолекуват и самодиагностицират, та не вреди често да си припомняме, че това е опасно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 335
Благодаря и на двете Hug

# 12
  • Мнения: 1 845
  ТАТ и МАТ показват дали имаш антитела срещу щитовидната, а да имаш не е хубаво, та колкото по- малко, толкова по- добре. ТСХ също ти е перфектен, хубаво било да е под 2.
Ако имаш притеснения виж ендокринолог, но като на не-лекар всичко ми изглежда идеално.
Само това ли са хормоните за щитовидна? Peace

# 13
  • Мнения: 20
Освен ТАТ, МАТ, ТСХ има и ФТ3 и ФТ4 като хормони на щитовидната. повечето ендокринолози смятат, че ако ТСХ ти е добре, то значи и ФТ3 и ФТ4 ще са ти ок. Авторката на темата - не виждам от какво се притесняваш, според мен всичко ти е ок. това, че някои хормони са ти в долната граница не мисля, че трябва да те притеснява- все пак са в референтни стойности!  Grinning желая ти успех!

# 14
  • Мнения: 1 845
Освен ТАТ, МАТ, ТСХ има и ФТ3 и ФТ4 като хормони на щитовидната. 
Тези поемат ли се от ЗК?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт