Анкета - ранно или късно захранване

  • 5 864
  • 141
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 443
Преди 6 месец и го отчитам като грешка.

# 91
  • Мнения: 6 443
и аз не гласувам, защото и аз мисля, че след 4 месеца не е ранно захранване. Аз смятам към 4,5 или 5 м. да захраня. Чудя се обаче с какво.  Само знам , че няма да е сок!!!
Споделете вие с какво захранихте.

Баткото захраних на 1,5 със сок, а на 3 м. започнах с плодовите пюрета. Обаче тогава нямах информация и слушах  нашата педиатърка.
Сега  за бебчо също ми каза да захраня от 2м., но аз се направих , че не съм чула.  Crossing Arms Няма да спорим я! newsm78
Тук ще намериш много информация!  Примерна схема захранване

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Захраних преди да навърши 6 месеца,но живот и здраве ако
имам второ дете ще го захраня след Peace

# 93
  • Мнения: 3 695
Захраних на 6 навършеи месеца.  Peace

# 94
  • Русе
  • Мнения: 2 354
На 5 мес

# 95
  • Мнения: 207
на 3 месец

# 96
  • Мнения: 378
   Искам  да споделя, че преди време четох тема, в която имаше спор за ранното и късното захранване. Та там имаше препратка за предишни препоръки, дадени от СЗО - да се захранва от 4 до 6 месечна възраст.  Питам се -   след време може би ще има други препоръки...
   Децата си захраних на 4 месечна възраст и проблеми не сме имали, не са ми отказвали определена храна, едновременно и дълго ги кърмих... Смятам, че съм постъпила правилно.

# 97
  • Мнения: 266
МОИТА ПЕДИАТЪРКА МИ КАЗА КЪМ 5НАВЪРШЕНИ МЕСЕЦА .В 4МЕСЕЦ И ДАДОХ СОК

# 98
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707

Синът ми го захраних на навършени 4 м, но това беше преди 6 год.
Сега ще видим как ще потръгне, но няма да захраня преди 3м, в най добрия случай 5м.

# 99
  • Мнения: 8 999
И двете деца захраних след 4тия месец.

# 100
  • Мнения: 3 092
Значи , искам да обясня за моя случай - имах едно неуспешно захранване на 5 м и после другото беше на 6 м и 1 седмица и за това гласувах с втора опция ... Peace
Правилно ли дадох гласа си не знам  Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 337
Захраних на 4 месеца и половина

# 102
  • Мнения: 1 006
Захраних след четвъртия месец.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Захраних на 4 месеца.

# 104
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте момичета, интересно ми е да разбера колко от вас са предпочели новата схема за късно захранване и колко не се съобразяват с новите препоръки и са започнали по-рано.
Аз лично съм за това, захранването да започне преди навършване на 6-тия месец.

Аз захраних след навършването на 6 месеца на сина си и съм много доволна.
Предпочетох късното захранване, защото:
1. Храносмилателната система на бебето още е незряла -Между 4 и 7-месечна възраст, храносмилателната система на бебето преминава период на растеж, след който вече може да прави селекция, кои вещества да пропусне и кои - не. Развиващата се храносмилателна система започва да секретира имуноглобулин А, който образува покритие от вътрешната страна на червата и не позволява на потенциалните алергени да проникнат в кръвоносната система на бебето и да предизвикат алергична реакция
2. Малките бебета имат рефлекс на езика, с който изтласкват всичко, попаднало в устата им. Това е мярка, която ги предпазва от задавяне. Ако решите да захраните бебето по-рано, то просто ще плюе повечето от храната и много малка част от нея ще достигне предназначението си.
3. Малките бебета не могат да дъвчат.
4. Изследванията доказват, че ранното въвеждане на друга храна влошава усвояемостта на хранителните вещества от кърмата (или адаптираното мляко), а детето започва да усвоява тези вещества от други храни едва след една годинка.

Общи условия

Активация на акаунт