Бебче мило,сладко си за мама и татко,чакаме те с трепет вече- МАРТ не е далече!

  • 10 879
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 132
Добро утро!  Laughing
Джъмбо няма в Пловдив - само в София в.
За магазин Пинокио. По случайност вчера открих такъв в Пловдив. Спряхме малко по-рано с таксито и гледам детски магазин, и решихме да влезнем ( преди това ходихме до Вис Виталиса - доста е зареден). Та взлизам в Пинокио и си разглеждам и какво да видя - ами имат количките Джейн  Laughing Много се зарадвах защото си мислех , че ги няма никъде в Пловдив и трябва от София да се взима. Пробвах и Номада и Карера и двете ми харесват, ама май ще е Номада  Laughing

Славундер и Зори чакаме добри новини Peace

За пловдивската среща предлагам някакво централно място и от там да се замъкнем към Крушата. Навити?  Laughing

Офф трябва да ходя чак до Пазарджик да си избирам вътрешните врати за апартамента Sad И ми писна по цял ден да ми тропат на главата, ама като гледам че в момента е на груба замаска ще има още бая...

# 241
  • Мнения: 2 132
Добро утро и от мен мамчета.И аз не спах добре тази нощ.....Сънувах едни кошмари....
Искам да питам има ли мартенки,които още нямат коластра,защото аз още нямам...и почнах да се шашкам нещо ShockedВсеки ден се гледам с надеждата да съм се нацапала поне мъничко ,но уви.....
че тя коластрата изобщо не е задължителна. Като родиш тогава  Wink

# 242
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро от нас!
Галинана  Hug, моля те, не се губи така повече Simple Smile
Славундер, Зори - чакаме хубави новини!
Деситка, аз почти винаги си плащам прегледите на ЖК. Просто масово са безотговорни.
Nefertity, теб днес те очакват доста приятни неща. Браво!  bouquet После искаме снимков материал " Перди и сега" Wink
Льо Пингвин, благодаря за кафето!  bouquet

ПП: Доставиха ми стерилизатора на Чико, който има въпроси за него може да се възползва.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 09:31 от Diana

# 243
  • Мнения: 4 406
добро утро! аз пък спах като пън и съм много доволна...
и баткото от вчера няма температура, оправя се!
кажете за тези записи- някой знае ли задължителни ли са и на колко често трябва да се правят? спомням си с първата бременност ходих само веднъж да ми запишат тоновете на бебето, съвсем в края на бременността...

# 244
  • Мнения: 2 132

ПП: Доставиха ми стерилизатора на Чико, който има въпроси за него може да се възползва.

АЗ  Grinning Да те питам ти какви шишета ще ползваш в него?На чико или някакви други. Нали той беше съвместим с всякакви шишета? Има ли вариант да работи на батерии?
И да те попитам за Номада - ти взима ли си чанта? Казаха ми че отделно се продават.

# 245
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
няма вариант за работа с батерии.
моите шишета за сега са чико, но пише, че може всякакви шишета да се слагат. Ако има проблем се махат проставките за шишета и пак се пълни с каквито имаш.

# 246
  • Мнения: 4 406
само шишета ли може да стерилизира? биберони- залъгалки, лъжички, чесалки?

# 247
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
само шишета ли може да стерилизира? биберони- залъгалки, лъжички, чесалки?
всичко може.
има отделна приставка за бибероните.
но пак пояснявам, като махнеш приставките става дълбок, като тенджера и буташ всичко вътре.
Моята съседка си ползва Авентския така.

# 248
  • Мнения: 473
Добро утро и от мен. И аз не спах много спокойно, бебчо непомръдваше през цялата нощ - което ме караше да стоя с еййй такива ококолени очи  Shocked Аз съм си свикнала през ноща да не ме оставя да спя спокойно, а той се закротил. Е поне сега се обажда  Simple Smile
Искам да питам има ли мартенки,които още нямат коластра,защото аз още нямам...и почнах да се шашкам нещо ShockedВсеки ден се гледам с надеждата да съм се нацапала поне мъничко ,но уви.....
rali_and и аз нямам никаква коластра, ако това те успокоява не си само ти.

ПП: Доставиха ми стерилизатора на Чико, който има въпроси за него може да се възползва.
Diana и аз имам въпрос, дали ще станат тези тумбестите шишета, защото аз съм си купила на Авент - и незнам дали ще се поберат. Пише че е за 8 шишета, а ми изглежда не толкова голям.

Льо Пингвин невероятни кафенца предлагаш. Благодаря - добре ми идват  Laughing


П.П. Разбрах за шишетата   Hug

# 249
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Цвет, стерилизатора според мен е доста голям.
Сега го измерих и диметъра му от вътре е 20 см, а височина без капак е 25 см., а с капак става 32 см.
Пише, че събира  8 шишета по 150 мл или 6 от 250 или 330 мл - това е с приставки,
а без приставките можеш една по-малка тенджера да сложиш.
Ще снимам по-късно.
Гаранцията е 6 месеца, не знам на другите колко е

# 250
  • Мнения: 1
Добро утро момичета! Хубав и спокоен ден ви желая днес!

Снощи се върнах късно от доктора с тези задръствания и отложих писането за днес. Новините са добри. Контракции вече няма. беба се развива прекрасно и дори повече от . По размери се оказа, че отговаря на 33.1 г.с., а иначе трябва да е 32,2. Вече е цели 2.300 кг, което означава че единствения килограм, който качих през последния месец и при нея, защото миналия път беше 1,200 кг. Все пак аз още куцам като стара баба и ще съм си вкъщи до края на седмицата. На никого не пожелавам такава болка в кръста, от която ми изтръпна и целия десен крак.
Е хубавото е, че пак ми се размина болницата, но пък това ме подсети, че е крайно време да подготвя чантата за там, а не като настъпи подобна ситуация да се окажа неподготвена, както бях. Днес ще си направя окончателен списък и започвам комплектоване.
За килограмите на бебка пропуснах да кажа, че така както се развива май наистина ще прилича на баща си, който се е родил 4,500. Аз питах доктора до колко кг мога родя нормално и той каза,че с моя таз до 3,500. В крайна сметка ако се наложи ще раждам и със секцио. Важното е бебка да е добре.

Сега започвам голямото изчитане...

# 251
  • Мнения: 1
geriboeva, ами този нифедипин не е ли за кръвно? На мен също ми е предписан, но трябва да го пия само ако вдигна много кръвното.
За болката, вероятно бебеко е натиснал някой нерв. Лежи си и почивай.
Аз също пия диаспорал 300, но според мен магнерота си е по-добър. На мен поне ми действа по-добре.

Ами да нифедипина е за кръвно и дори в една аптека отказаха да ми го продадат, което много ядоса моя доктор. Той ми обясни, че има и друго приложение и не би ми предписал нещо, което ще ми навреди. И наистина ми подейства добре, бес да ми повлияе на кръвното, което ми най-често ниско.

# 252
  • Мнения: 326
Здравейте!

И ние днес сме на преглед. Но няма да ме гледат на УЗИ  Sad, а ще е само консултация. Днес ще кажа на моята докторка, че няма тя да ме изражда. Притеснявам се малко от реакцията й. В смисъл чудя се дали ще ми обръща същото внимание.

Приятен ден на всички! После ще се отчета с мерките си от прегледа.  Wink

# 253
  • Мнения: 1
Най-после попрочетох набързо. И аз пожелавам на всички болнички майчета бързо оздравяване, че тази температура хич не е препоръчителна. Благодаря и на всички за подкрепата.  Hug
Сега да попитам за срещата в София. Не разбрах за кой ден се уговаряхте. Ако е за петък и съм по-добре ще се радвам най-после и аз да дойда. Ако съм изпуснала, здраве да е. Следващия път. Нали до болничния ми остава само една седмица.  Grinning
И за стерилизатора на Chicco имам въпросче. За микровълнова ли е или е електрически?

Стискам палци на всички, които са на преглед днес. Дано се върнете с добри новини.

# 254
  • Мнения: 0
За Нифедипина,на мен ми е изписан за кръвното.Но моя док ми каза,че действа също и против контракции и точно затова ми го препоръча пред Допегит.

Общи условия

Активация на акаунт