Шокирана съм!!!Как да разбера какво става в яслата???

  • 4 435
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23
Един съвет от мен - обърни света, премести планини, напусни работа ако е необходимо...каквото и да е, само извади детето от тази ситуация!!! Аз съм на 30 години и все още си спомням с голяма яснота как се отнасяха с мен в мойта детска градина. Помня как посред зима откраднаха от шкафчето ми дънките ми (по това време голяма рядост) и се наложи баща ми да ме прибира по чорапогащник при минусови температури, помня и как когато по време на един обеден сън ме потърси бабата на едно съседче в мойта група, ме извадиха на снега по гащи и потник, защото "никой нямал време да ме чака да се обличам",помня и наказанията за това че не мога да си слагам горен чаршаф на одялото, също и миенето с маркуч в тоалетната, защото, о ужасна беля, съм се наакала в гащите....явно нещата не са се променили особено от тогава...което е жалко и страшно...както се оказва, следите остават за цял живот. И имай предвед, че децата НЕ казват всичко на родителите си - пример пак съм аз, гореизброените случки (с изключение на дънките), не са станали достояние на родителите ми, защото съм считала явно, че това са мои проблеми, с които трябва да се справя.

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбирам притесненията ти, но наистина не бива да забравяш, че 3-годишните толкова много си измислят и си вярват, че дори не осъзнават как лъжат! Извинявай, но ако аз съм леля в ясла и искам да накажа някое дете, ще измисля далече по-нетрудоемък начин от това да го събличам, да му топя краката в тоалетната, пък после да го плакна, пък да го обличам Laughing За загряването на устата - ако си сигурна, че няма откъде другаде да го чуе/от вас например, от баби, от друга майка на детската площадка/, тогава да речем, че някой си е изпуснал нервите, но това не значи, че са го ударили наистина.
Не искам да те успокоявам излишно, просто да ти подскажа още една гледан точка Peace
И си сменете личния лекар. За заден ринит с температура се дава болничен, защото освен, че ще зарази цялата група, след два дни може да е с бронхит Confused

# 32
  • Мнения: 1 586
Не мога да разбера що за идиоти биха се държали така с малко детенце  Shocked Shocked Shocked ей, аман от простотия!

Отиди и се оплачи на директорката, подай жалба където трябва и ако трябва заплаши гадната лелка......... и аз незнам точно какво може да се направи но не оставяй нещата така - тове е направо тормоз!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 161
Един съвет от мен - обърни света, премести планини, напусни работа ако е необходимо...каквото и да е, само извади детето от тази ситуация!!! Аз съм на 30 години и все още си спомням с голяма яснота как се отнасяха с мен в мойта детска градина. Помня как посред зима откраднаха от шкафчето ми дънките ми (по това време голяма рядост) и се наложи баща ми да ме прибира по чорапогащник при минусови температури, помня и как когато по време на един обеден сън ме потърси бабата на едно съседче в мойта група, ме извадиха на снега по гащи и потник, защото "никой нямал време да ме чака да се обличам",помня и наказанията за това че не мога да си слагам горен чаршаф на одялото, също и миенето с маркуч в тоалетната, защото, о ужасна беля, съм се наакала в гащите....явно нещата не са се променили особено от тогава...което е жалко и страшно...както се оказва, следите остават за цял живот. И имай предвед, че децата НЕ казват всичко на родителите си - пример пак съм аз, гореизброените случки (с изключение на дънките), не са станали достояние на родителите ми, защото съм считала явно, че това са мои проблеми, с които трябва да се справя.

Абсолютно подкрепям това мнение !!!!
И аз имам спомени от лоши лелки в детската градина .

# 34
Благодаря на всички мами за съветите, за опитите им да ме успокоят....днес имам среща с директорката.
На мамите които ме обвиняват ще кажа, че съм на първо място майка и след това всичко останало. Никога не съм си позволявала да водя детето си болно на ясла. Очевиден факт е, че малкия не е болен - няма температура и не е имал от въпросния четвъртък до сега. Избил му е последния кътен зъб, но не се е показал целия - венеца е възпален и подут, което според доктора може да е причина за лекото покачване на Т.Секрета от нослето не е с цветовете на дъгата, като цяло носа не е запушен - освен моето джипи, го прегледа и още един педиатър който също казва, че детето е здраво . Често пъти съм го водила и съм виждала майки които оставят децата си с възпалени нослета, подсмърчащи и кашлящи ужасно. Детенце от нашата група беше със стафилококи, но редовно посещаваше яслата. Нееднократно съм спирала малкия от ясла заради хрема,а ден след като го заведа отново си го взимам подсмърчащ.На какво ли се дължи това? Както казах, детенцето като цяло ми е здраво - за 3г. нито веднъж не е пил антибиотик. Още в началото, когато го водех здрав, а го прибирах с хрема говорих с една от лелите - тя каза, че това в градините е просто неизбежно и ми направи забележка, че ако го спирам заради едната хрема през ден той никога няма да свикне с яслата.
Е, дойде време да започна и работа - няма проблем когато се налага да изляза в болничен. Проблема е в това, че взимам малкия в 18:30ч., а децата към 17-17:30ч. вече са взети. Налага се след 18ч. да остава сестрата, заради него. В 18-18:10ч. започват да ми се обаждат от яслата, за да ми кажат че седят там заради него и да ме питат няма ли да го взимам? newsm78 Детето беше свикнало с яслата, казваше че постоянно го гушкат и го хвалят че е най-добрия, че помага на лелите да подредят масата, играчките.....В групата в началото се разбрахме да събираме пари всеки месец, за мокри кърпи, салфетки и т.н. Случи се веднъж да не дам въпросните допълнителни пари, защото нямах възможност и сестрата реагира доста остро.След това ежедневно ме агитираше да дам пари за календарчета, които аз не исках.Явно и това я подразни. Във въпросния четвъртък на въпроса ми защо не са ми се обадили след като детето е с Т, тя ми отговори че не било нужно да ми звънят защото било следобед и и без това съм щяла да дойда да го взема. Но в 18ч. е нужно всеки ден да ми звънят с въпроса няма ли да го взимам Thinking
Тези дни тати води малкия на ясла и е притеснен, защото малкия като види въпросната сестра излизал от групата и бягал по коридора - нещо което до сега никога не беше правил. Ежедневно го разпитваме как му е минал деня. След забележката на тати, вчера си го взех и той каза че цял ден си е играл, папкал е, спинкал е и пак си е играл. Не се оплака от никой в групата и като цяло беше адски спокоен цялата вечер. Всяка майка познава детенцето си и знае възможностите му - аз също познавам моето и няма човек който може да ме убеди, че детето ми си е измислило тази история.

# 35
  • Мнения: 47 996
смятам че е добре да говориш с директорката, и то да й обясниш всичко, както на нас- за това че ти звънят в 18 часа, за това че реагират остро към теб и че има рязка промяна в поведението на детето и че ти съобщава трвеожни неща
ако е свястна и съвестна, за директорката тази информация ще е полезна и ще предприеме мерки

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Съчувствам ти за цялата ситуация, Помощ! Дори детето да украсява нещо, част от всичко е истина. А може и всичко да си казва, каквото е. Жалко. Направо настръхвам като си помисля, че и моето малко момченце го очаква ясла.  Confused

Успех в разговора с директорката, но явно една от основните причини е, че взимаш детето си късно, а на тях не им се седи и нарочват детенцето. ooooh!

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Е доведете го в нашето ОДЗ,там децата масово ги вземат около 18:30,но има оставщи и до 19:00.На мен няколко пъти ми се наложи да ги взема около 18:50,никой нищо не ми каза.Когато се извиних,ме успокоиха,че не е проблем да не се притеснявам. Hug

# 38
  • Мнения: 494
  Успех с разговора...  bouquet
  Имах подобна ситуация с по-големия ми син, но се оказа, след разговори с други родители, че въпросната лелка(в нашия случай) просто си е такава с всички деца...Наистина има хора, на които трябва да се забрани да приближават дечица, та камо ли да се грижат за тях...След подобен на твоя разговор, преместихме синът ми в друга група-свикна бавно, на нова сметка, не ни беше лесно на всички, но после нещата влязоха "в релси" и си изкара с огромно удоволствие там дори предучилищната група . Въпросната лелка е с предупреждение(каквото и да значи това), не съм чувала след това да е имало подобни проблеми с нея...Друг е въпросът,че аз държах да я уволнят, защото се доказа вината и.
  Иначе за късното взимане...ами направо излагация е, да ви кажа. Но масово се цупят. Това, с градината на Фантичка, направо е изключение...Работното им време е до 19 и 30 часа (поне в нашата ясла)-айде, към седем пускат антибактерицидните лампи и дооправят, ама поне до 18 и 30 или малко до по-късно не би трябвало да има проблем...Ама те са разглезени-така са свикнали-докъм 17 и 30 да са взети всички деца. Виждала съм яслата още в 18 и 30 вече затворена и заключена(приключили и с чистене, и с оправяне, и с всичко). Същото е и с много други детски градини, говорила съм с много родители по темата. А трябва вече да свикват,че живеем в други времена. Колко са хората, работещи на държавна работа, като едно време, и свършващи в 17 часа??
  Сестра ми живее от доста години в Англия и нейни колежки-с дечица, си ги взимат около 19 часа(работното време там е подобно) и ги водят още в 7, веднага като отворят...понякога се налага, а какво им коства като за това им плащат??? Да не говорим пък какво се случва, ако случайно за някой от персонала се чуе подобно нещо...Съдят до дупка, а последствията са много тежки за виновните...

# 39
  • София
  • Мнения: 448
Потресена съм от разказа ти!Горкото детенце!Как може да има такива жени,които сигурно са и майки!!!Веднага бих отишла при Директорката.Ако трябва и към Инспектората и Закрила на детето ще се обърнеш.
Аз също взимам сина си късно,но съм на работа до 18,няма как.По закон градините работят до 19 часа.Не е приятно да седиш до толкова късно на работа,но на работещите  в детските заведения им е ясно,че и ние работим и бързаме да си вземем рожбите.
Дано всичко се оправи! Hug Hug Hug

# 40
  • Мнения: 1 155
Хващам тая лелка за косата, събличам я гола и.....я потапям цялата в тоалетната. Нещото което НЕПОНАСЯМ Е АГРЕСИЯТА ВЪРХУ ДЕЦА, НАПРАВО ИЗЛИЗАМ ИЗВЪН КОЖАТА СИ #Cussing out #Cussing out #Cussing outОтписвам си детето и ще търся други детски градини.

# 41
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

  Я го давай по-кротко,после от къде била тази агресия удецата?Ами копират ни,от къде другаде. Rolling Eyes

# 42
Ние днес също имахме подобен проблем.В петък ни се обадиха че детето е с температура 37 и да я вземем. Взехме я и я заведохме на лекар ,който й изписа капки за нос но температура нямаше.Повече никакви проблеми дори и хрема нямаше при което аз в понеделник я водя в яслата напълно здрава. Казаха ми че без бележка от доктор няма да я вземат и ние си тръгнахме.Отидох при доктора след обяд, защото беше втора смяна и той я прегледа и ме попита защо сме я завели като й няма нищо.Аз му отговорих че така ми казаха в яслата и че трябва да ми даде бележка. Той ми написа за понеделник извинителна бележка като на нея постави диагноза ОВИ. Аз се притесних че понеже малката няма ОВИ и не знам дали това е бележката и се обадих на една позната да я попитам.Тя ми каза че за да й извинят отсъствията трябва бележка с диагноза.Днес е вторник и я заведох пак на ясла при което ни казаха че щом има такава бележка значи още е болна и не може толкова бързо да се е оправила. Аз им обясних че тя е здрава и видимо дори нищо й няма вече не знам какво да направя за да ми вземат детето на ясла.Понеже не ми се разправяше си излязох с детето и се върнах след малко.Отидох при директорката  разплакана защото преди това ме обвиниха че лъжем, че всички майки и лекари си правим каквото си поискаме и понеже детето ми се разрева от скандала естествено и тръгнаха сопол ки.Те започнаха да я сочат и да викат ето болна е а всички много добре знаем каква е разликата между хрема и сополи от рев.Та изкарах я навън сдруг човек и отидох при директорката.Обясних й за какво става въпрос, тя ме разбра но в крайна сметка нищо и ние си тръгнахме. Та резултата е ние не сме на ясла, аз за втора бележка нямам намерение да ходя защото детето ми не е болно, но ние все пак ще си платим за деня.Моля дайте съвет.

# 43
  • Мнения: 600
мога да кажа няколко неща:

дете с температура и хрема е болно, а не алергично. моето дете в момента е точно така и смятам да я държа в къщи 3 'здрави дни' - след като вече няма темп. вдигна в събота и ще я пусна чак другия понеделник. хремата и по-бавно може да мине, това не е толкова фатално. заради такива 'здрави деца' с 37.5 в яслите нон-стоп има зарази. и на мен няма кой да ми помага, вече за втори път отсъствам по две седмици, респективно ми отива или отпускът или взимам половин заплата, но мисля, че така е редно

второ, децата много измислят - моето твърди, че аз пуша и пия ракия без да е така. детето на брат ми казваше, че я биел. не казвам, че и твоето задължително си измисля, но е редно да говориш с родители на други деца, не може само с твоето да се държи така. ако има ещо съмнително, ще се чуе и от другаде. после - при директорката и по институциите.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 456
 neneto , ако наистина детето ти е здраво вземи си контактна бележка от лекаря ,че детето може да посещава ОДЗ. По силата на никакви обстоятелства не могат да върнат детето, ако лекар е изказал мнение, че е здраво.
След като имат претенции за диагнозата и продължителността
на лечение вместо бележка от лекаря по болнични , напиши на детенцето бележка, че отсъства по домашни причини и няма да плащаш деня.

Аз съм за с двете ръце болни деца да не спосещават ОДЗ, но пък
чак да оспорват мнението на лекарите мисля, че е престараване.
Очаква се да сме съзнателни възрастни хора и да се грижим за здравето на децата си, а не да злоупотребяваме с надписани бележки.
Ако детето е болно остава вкъщи, ако е здраво заминава на ясла и ако лекаря казва детето е здраво и ти си усещаш, че нищо му няма никой не може да те спре.

Общи условия

Активация на акаунт