Трябва ли кумовете да кръстят детето ми ?

  • 5 081
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 701
wish  аз пак ще се намеся но в такъв случай щом харесваш кума не пречи да направиш него кръстник  все пак ти е необходим един а не двама така ще е хем агнето цяло хем вълка сит  каквото и да решиш обаче ще е правилно Hug

Чудесно ама тя няма да седи в къщи докато мъжа и кръщава детето! Simple Smile
Какво да и кажа?
"Я, сготви нещо и изчисти, че ние с мъжа ти имаме малко работа днес" Simple Smile

Не искам дори да присъства тази жена...

# 31
  • Мнения: 2 723
Задължително ли е кумовете от сватбата да станат кръстници и на детето ми?
Има ли деликатен начин да им се съобщ,и че не желая да кръщават сина ми?

Ама какво значи задължително? Кой може да те задължи?
Моето дете го кръсти кумът ми, но не защото е задължително, а защото така исках. Кумата ми беше там, но имаше и много други гости.
Тъпа ситуация.
По-добре изберете друг кръстник, щото не виждам как ще крие цял живот от жена си, че е кръстил детето на най-добрия си приятел.

# 32
  • Мнения: 3 246
ситуацията ти е доста неприятна дано намериш разрешение Hug

# 33
  • Мнения: 49
Ами...сигурно не е задължително! Аз обаче избрах кумувете си с мисълта да бъдат кръстници на детето ми един ден. Все още нямаме дете, но и до ден днешен, вече седем години, кумувете ми са едни от най-важните хора в живота ми!
Явно при вас нещо се е случило, имаш причина, поради която не искаш кумата да стане кръстница на детето, но пък доколкото разбрах, харесваш кума, нали? Има ли тогава вариант кумът да е кръстник, кумата просто да го придружава? В смисъл той да е водещият, не тя, защото нещо в нейното поведение май те дразни сериозно! Нищо не пречи ти да изпревариш нещата и да поднесеш готов сценарий как ще протече кръщенето, така че тя да няма думата...
Иначе едва ли има деликатен начин да се съобщи нещо подобно, особено ако досега сте поддържали отношения, виждали сте се.... Можете да измислите някоя безумна история, но не си струва. Кофтито е, че ако те ви чувстват близки, сигурно ще се заесгнат. И може би отношенията ви повече няма да са същите.
Дано намерите разрешение, в което страните да са доволни, ако има такова...  bouquet

# 34
  • Мнения: 408
Що да не може,аз лично не искам кумовете да ми кръщавам детенцето.Нямаше как да каже че не ги искам за кумове и направих компромис ,но с детето.....да си гледат работата!

# 35
  • Мнения: 25
Що да не може,аз лично не искам кумовете да ми кръщавам детенцето.Нямаше как да каже че не ги искам за кумове и направих компромис ,но с детето.....да си гледат работата!
Момичета, какво значи някой да ти е задължително кум/кръстник? Какво толкова като някой ти е/не ти е кум/кръстник?

# 36
  • Мнения: 408
Aз мога да кажа че не са ме задължили ,но и не ми беше много приятно.Но понеже кума е приятел на мъжа ми и той така беше решил от самото начало,а този човек ми е много неприятен.Не значи че са ме задължили,просто аз не съм казвала никога че не ги искам,но няма да позволя да ми кръстят детето!

# 37
  • Мнения: 64
И ние сме изправени пред дилема. С кръстниците не бих казала, че сме в лоши отношения, но те са малко вятърничави. Желаем за кръстник един наш мнооооого стар и верен общ приятел, но той живее и работи в Испания. Не знам дали това е пречка. Единствения недостатък е, че ще го виждаме веднъж или два пъти в годината. Но той е отговорен, честен и амбициозен /точно такъв искам да стане и нашия син/.

# 38
  • Мнения: 818
Когато крьщавахме сина ни бяхме развалили отношенията си с нашите кумове/близки на свекьрва ми,скараха се заради подялба на земи/.Синьт ми го крьсти моята сестра-много ми е гот, а и той много я обича.Като мальк й казваше "леля-крьстница"

# 39
  • Мнения: 757
ми не е задължително,ние се нямаме с кумовете

Общи условия

Активация на акаунт