Мамо,как идват бебетата?

  • 1 643
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 641
Как отговорихте на децата си на този въпрос?
Аз разказах на моята 6 годишна дъщеря за ,че мъжът слага семенца в корема на майката ,от които се образува бебето и започва да расте .Че бебето се ражда или с операция или излиза през един отвор между краката,който само жените имат.Но да си призная за секса не обясних нищо,защото незнам как на дете на тази възраст.
Споделете вие как проведохте този разговор?

# 1
  • Мнения: 2 821
Още е рано при нас за такива въпроси, но темата ме подсети, че в нашия куклен театър има постановка с такова заглавие. Предполагам е интересен начин за поднасяне на тази информация Wink

# 2
  • Мнения: 3 405
nanivt, идеално обяснение за 6 годишно дете. За секса ще обясниш, когато попита какво е секс, сега няма смисъл, това, което си казала е достатъчно  Grinning

А тази книжка ще ти е от голяма полза.

# 3
  • Мнения: 1 897
Този разговор за мен предстои, но ти си го обяснила добре.
Доколкото знам на децата трябва да се дават прости, ясни и конкретни отговори.Щом обяснението ти е задоволило детенце, значи всичко е ОК.
И аз мисля,че е малко още детето и рано да говорите за секс.Ще му дойде времето и на този разговор...един ден...

# 4
  • Мнения: 159
Моите момчета са на 4,5 год. и непрестанно ме питат как сестричката им Яна е "изкочила" от корема. Готин глагол, де да беше така...  Mr. Green Аз мисля да им пусна един филм на ВВС за "Човешкото тяло", там нещата са представени доста добре и достъпно, но ще почакам още мъничко... Може би като станат на 5...

# 5
  • Мнения: 2 336
Аз все го отбягвам този разговор. Преди като искаше братче или сестричка все ми викаше детето: Мамо, ти ядеш много малко (аз вечно на диета). Как ще ти порастне коремът и ще родиш бебе? Сега знае от къде излиза бебето, ама за влизането му в корема още не съм му обяснявала... Crazy

# 6
  • Мнения: 3 405
Добре е отговорите да се дадат, когато децата попитат. Иначе няма смисъл, няма да възприемат информацията  Grinning и в предучищна имат урок по темата и тогава ще открият част от нещата.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 867
Снощи Габриела си призна, че макар да знае откъде идват бебетата, нещо не й е съвсем ясно как точно става. Обясних й как пенисът поставя сперматозоидите във влагалището и че не всеки път, когато се прави секс, се получава бебе. Говорихме защо сексът е за големи и не е нещо, което правиш с всеки.
За раждането знае, че може да стане по два начина.
За менструацията знае.
За противозачатъчните таблетки знае.

Ще стане на 6 през април.

# 8
  • Мнения: 1 931
Йони сега знае, че и двамата със сестра му са били в корема на мама(поне за сестра си си спомня, че съм била с корем) и за да излязат от там съм ходила в болница за да помогнат лекарите. За влизането там не е питал нищо. Ако попита не знам какво да му кажа. На момента ще му мисля  явно, а може и да открадна идея от тук за това ще следя темата.

# 9
  • Мнения: 1 897
Може би определящо за времето на тези разговори е не възрастта на детето,а момента в който прояви любопитство към определена тема.
Добре е отговорите да се дадат, когато децата попитат. Иначе няма смисъл, няма да възприемат информацията 

# 10
  • Мнения: 24 467
Синът ми общува от малък с по- големи момчета, играе с тях и си приказва. Без друго научи рано доста неща.
Когато беше на 5 години решихме да имаме второ дете, а когато се получи ходихме на лекар тримата- ние с баща му и той, за да се установи бременността, после се черпихме и разговаряхме именно по този въпрос. Определено не съм имала притеснения. Не го разбирам този проблем- защо и по какъв начин се явява. Казах му и как се забременява и как бебето расте в корема, показах му го нагледно  Laughing, как става раждането, дори филми сме гледали по темата, картинки от Семейната здравна енциклопедия в къщи.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 326
Смело говори с детето, няма страшно. Мъничето е по-схватливо отколкото очакваш Wink
По-добре е някой възрастен да му обясни нещата, не децата в детската градина да те изпреварят. Недей да го оставяш с чувството, че това е нещо срамно, за което не се говори с мама и тате.

# 12
  • Мнения: 641
Снощи Габриела си призна, че макар да знае откъде идват бебетата, нещо не й е съвсем ясно как точно става. Обясних й как пенисът поставя сперматозоидите във влагалището и че не всеки път, когато се прави секс, се получава бебе. Говорихме защо сексът е за големи и не е нещо, което правиш с всеки.
За раждането знае, че може да стане по два начина.
За менструацията знае.
За противозачатъчните таблетки знае.

Ще стане на 6 през април.

Браво! Трябва да си подготвя отговорите за следващия път и на другите въпроси
т.е. за да ме разбере,а не че ме е срам.
Мама Зайка , съгласна съм с теб.
Радвам се ,че няма такива със историята за "щъркела"

# 13
  • Мнения: 5 940
Според мен идеалното обяснение е да кажеш, че когато мама и татко се обичат, те се прегръщат, целуват, телата им се сливат и така се зачева бебето. Че всяка жена е устроена така, че да може да носи бебчето и да го роди. Според мен не трябва да се смятат за непозволени думи като матка, яйчници и да се подминават с неудобство. Винаги ми е било странно това, после децата си измислят такива невероятни и объркващи ги сценарии за появата на едно дете, братчето или сестричето.

# 14
  • Мнения: 102
Когато разбрах че съм бременна синът ми(тогава на 3,5 г.)  беше с мен.Тогава доки му съобщи че мама има бебе в коремчето,и като  започнаха едни въпроси...Вървим си към къщи и той ме пита как бебенцето е влязло в коремчето.Докато обмисля отговора си (около 10-тина секунди) той сам си отговаря:Ами сигурно си го глътнала! #CrazyАз му казвам че не е така  и започвам да му обяснявам.Но той ме изпреварва и заявява:Ааа ама не може защото имаш зъбки и ще го сдъвчеш Shocked Та това беше неговата първа реакция.Но той беше доста малък и единственото обяснение за което се сетих (подобаващо на възрастта му) беше, че тати е сложил семенце в коремчето и от него се получава бебето.А за това как точно се ражда не съм му обяснявала.Просто му казах че докторите го вадят.

# 15
  • Мнения: 641
Моите момчета са на 4,5 год. и непрестанно ме питат как сестричката им Яна е "изкочила" от корема. Готин глагол, де да беше така...  Mr. Green Аз мисля да им пусна един филм на ВВС за "Човешкото тяло", там нещата са представени доста добре и достъпно, но ще почакам още мъничко... Може би като станат на 5...
Вече тегля от торента "човешкто тяло" в 8 части.Благодаря на всички  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна този въпрос ми го зададе доста отдавна. Сега ако ме пита нещо за "секс" и започвам да обяснявам Дияна губи интерес.
Добре, че етапа на щъркелите сме го минали Simple Smile Имах някакъв линк преди време, ще го потърся, май пак в форума го беше писала една мама.

http://body.dechica.com/reproductive.htm

Аз също свалих от Замунда "Човешкото тяло", но още не сме го гледали. Нещо не мога да се справя със субс. Или просто попаднах на смотано рипнат клип.

# 17
  • Мнения: 8 999
Засега знаят за мъжкото и женското семе, които се съединяват на едно специално място в корема на жената и от тях постепенно се оформя бебе. За раждането са доста подробно информирани и двамата. Остава да уточним начинът, по който мъжът поставя своето семенце до онова на майката.

# 18
  • Мнения: 4 406
без да ме е питал, като забременях, му разказах , че тати имал едно семенце и го сложил в корема на мама, а там от него ще израсте бебе, после ще отида в болницата да го родя.... явно това обяснение го задоволява,не ме е питал за подробности

# 19
  • Мнения: 922
Ние сме говорили, че бебето в корема на мама е едно семенце, расте и когато порасне голямо и в корема вече му е тясно, мама отива в болницата и там лекарите помагат на бебето да се роди.
В Интернет сме разглеждали снимки с развитието на бебето докато е в корема.
За това как бебето е попаднало в корема на мама още не сме питали.

# 20
  • Мнения: 774
Снощи Габриела си призна, че макар да знае откъде идват бебетата, нещо не й е съвсем ясно как точно става. Обясних й как пенисът поставя сперматозоидите във влагалището и че не всеки път, когато се прави секс, се получава бебе. Говорихме защо сексът е за големи и не е нещо, което правиш с всеки.
За раждането знае, че може да стане по два начина.
За менструацията знае.
За противозачатъчните таблетки знае.

Ще стане на 6 през април.

Поздравления,  Янита, ти направо си майка отличничка! Peace

 Моят син е на 10 и още не знае всичко, поне за секса, менструацията и противозачатъчните не съм обяснявала. Аз не чакам да попита, а при повод - обяснявам. Последния път разказвах за xx и xy хромозомите и за околоплодния мехур, как "плува" бебето в околоплодните води, за пъпната връв, как се храни бебето в корема на майката и такива неща.
 Не смятам да избягвам каквито и да било въпроси, че ако се върна назад и си спомня кога и как точно съм ги научила тези неща, та ми става лошо.  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Всъщност, аз дори не помня кога съм обяснила на Габа за противозачатъчните таблетки - вероятно ме е попитала някоя вечер, когато ме е видяла да взимам таблетка. Когато децата ме питат нещо, отговарям конкретно, независимо от темата. Преди няколко седмици обаче с много сериозен тон девойката ми заяви: "Спирай вече с тия хапчета, че да можеш да забременееш и да си имаме бебе!", та така осъзнах, че тя знае и за таблетките.

За хромозомите още не сме говорили - всичко, което е твърде малко, за да се види, като че ли е твърде абстрактно за нея.

# 22
  • Мнения: 22 887
Обясних му,че таткото дава една клетка,майката също.Псле му разказах как се развива бебето в корема.Естествено той попита как се раждат: Казах,че майките имат малко тунелче от корема до краката и ттам идва бебето,ако не се налага да го извади докторът през крема на мама.Моят веднага писка да види тунелчето Simple Smile,но му обясних,че е много навътре и не се вижда.Засега не се е сетил да пита как таткото дава клетката на майката и как тя се озовава в корема.

# 23
  • Мнения: 641
Ей с тая тема предизвиках съдбата. Laughing.Както си чатя на компа влиза щерката /6г./ и забива :
"мамо,какво е секс?" Shocked
Толкова неподготвена ве хвана,че и казах директно какво е секс.А тя се усмихна и каза :"Ми добре". Ако знаете колко ми олекна след това. newsm44
Останаха темите :"месечен цикъл" и "предпазни средства" newsm53

# 24
  • Мнения: 6 390
побут  Mr. Green
дъщерята 2х вече ме пита как ще излезе бебето от корема
Давайте идеи за обснения на 3.г. дете Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, моето дете още е в категорията на бебетата, но когато порасне достатъчно, за да го вълнува този въпрос, мисля да му пусна поредицата на BBS "The Human Body" и тази на national geographic "in the womb".

Една моя позната била дала обяснението със семката на 5-6 годишната си дъщеря. Детето стигнало до извода, че майка й е изяла семка на диня или ябълка и в нея е поникнало бебе. Децата имат доста буквално мислене. "Семка" за нея не е абстрактна семка, не е нещо мъничко, а е именно семка - на нещо, конкретно, тиквена, слънчогледова... каквато и да е... може, примерно, да развие страх от ядене на някакви семки. Или, напротив, да изяде семките на Бог знае какво, за да си има бебе.

# 26
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
На мен ми е рано още да давам обяснения...но смятам (сама за себе си). че е много погрешно отговор на децата да се дава само с театрални постановки и филмчета..
Да , те са хубави, но като пояснения и унагледяване на фактите...а не като отговор на детските въпроси.
Не виждам причина една майка да се срамува да говори за тези неща с детето си....табуто и срама трябва да паднат и трябва да се съобразяваме единствено с възрастта и половите различия.

# 27
  • Мнения: 6 274
Много странно, но с дъщеря ми не съм имала никакви проблеми. В смисъл - говорили сме си, филмчета сме гледали и т.н. Обаче при синът ми не е така. Не знам защо, но чувствам известна доза притеснение  Embarassed. И ще следя темата, че току виж съм си харесала някой вариант.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт