Как да си набавим гама-линоленовата мазнина

  • 21 832
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 19 338
Здравейте и от мен,момичета!
Искам да ви питам две неща.Първо,мога ли аз да пия Ескимо,имам атопичен дерматит,който отключих след раждането.Все още кърмя,затова не зная дали може да го приемам.Второ,купих на Лора каша от грис на Милупа,на която пише да добавям рапично масло.От прочетеното дотук оставам с впечатление,че не трябва да го давам,а с какво да я правя според вас?

deni-k, при мен също се появиха симптоми на АД след раждането. Получих изсушаване и загрубяване на кожата на ръцете и ужасен сърбеж. Постепенно обаче нещата взеха да се оправят. Дъщеря ми за съжаление също има АД. Ти с какво се лекуваш?




А някой да е чувал, че овесените ядки не се отразяват добре на АД и други кожни екземи?


Не съм чувала консумирането на овесени ядки действа зле на кожата. баните с овесени трици се препоръчват при атопична кожа. Има и много кремове с овес.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 249



А някой да е чувал, че овесените ядки не се отразяват добре на АД и други кожни екземи?


Не съм чувала консумирането на овесени ядки действа зле на кожата. баните с овесени трици се препоръчват при атопична кожа. Има и много кремове с овес.

Вижте какво намерих: http://www.allergizer.com/50226711/do_not_use_oatcontaining_skin … atopic_eczema.php

# 92
  • Мнения: 19 338
Е това съвсем ме обърква  Shocked
Ние сме ползвали такива кремове, предписани от лекар.  Close

# 93
  • Мнения: 2 652
Ива, нещо не ми се отваря линкът.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 249
Не знам защо. Ето текстът:

Do Not Use Oat-Containing Skin Products for Atopic Eczema
Filed in archive Allergy: Research and Development , Food Allergies , Skin Allergies by ruth on January 22, 2008

When my son was still a baby, until perhaps about 3, he had severe bouts of atopic dermatitis, also called skin asthma, neurodermitis, or atopic eczema. He would have scaly and itchy patches of skin, usually on the wrists, the fold of the elbows and behind the knees. We tried various sorts of creams and other products, including an oatmeal bath, which was supposed to be good for moisturizing the skin, but only a cortisol-containing cream really made a difference.

Luckily he was not allergic to oats. Apparently, a study of more than 300 children with eczema showed that about a third of kids with such skin allergies are allergic to oat proteins.
Overall, 32.5 percent of the children were sensitive to oats, study investigators report in the medical journal Allergy. Skin patch tests showed oat sensitivity among 14.6 percent, while skin prick tests identified oat sensitivity among 19.2 percent of those tested.

Based on this, the researchers suggest that oat-containing skin products should not be used in children younger than two years old.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 286
Много интересна тема. Ще я следя внимателно.

Бебо е с подобни симптоми от 5-ти месец насам - започна със зачервяване на сгъвките на крачетата и ръцете, появи се едно малко лишейче на гърба. Педиатъра не ни обърна внимание тогава и сле 2 месеца цялото му телце стана на лишей. Тогава ни поставиха диагноза АД, като ми казаха да мажа с Нахкерцен балсам на д-р Тайс, бани с Линола Фетт Оилбат 9което веднага даде положителен ефект) и да се подложа на диета, тъй като го кърма - без млечни, цитруси. Но аз точно тогава не ядях мелчни (опитвах се да карам Коледните пости  Rolling Eyes ). Тялото се изчисти, но проблема със сгъвките оста. Накрая, преди месец му изписаха кортикостероиден крем. Естествено веднага се пповлия добре. Междувремнно си го мажехме с Нахкерцен балсама и с на Мустела Стелатопията (която обаче не мисля, че помага, за разлика от балсама на д-р Тайс). От тогава кожата му е много добре, слава богу. Продължавам с с Нахкерцен балсама само, а и мисля да е само с него.

По повод на овесените ядки искам да ви споделя, че Борис яде от 3 месеца овесени ядки за закуска (започнахме ги заради страхотния запек, който имаше). Не мисля, че му оказват негативно влияние на кожата  Thinking Дано не е така, че иначе пак ще си имае проблем със запека.

# 96
  • Мнения: 545
Виви,при мен е по цялото тяло EmbarassedМажа се с Еудермол 8,което е емулсия за суха кожа и със зехтин,в който е накиснат жълт кантарион.Лекарите прилагат лечение с кортикостероиди,но аз все още кърмя и не мога да ги приемам.Пия витамини,а от вчера и Ескимо-3.

# 97
  • Мнения: 8 242



А някой да е чувал, че овесените ядки не се отразяват добре на АД и други кожни екземи?


Не съм чувала консумирането на овесени ядки действа зле на кожата. баните с овесени трици се препоръчват при атопична кожа. Има и много кремове с овес.

Вижте какво намерих: http://www.allergizer.com/50226711/do_not_use_oatcontaining_skin … atopic_eczema.php

Хм.. На Тони му влияе страшно добре душ-гела на А-дерма, както и кремчето.. А те са екстракт от овес  Shocked .. И ги препоръчват специално за проблемна кожа..

# 98
  • Мнения: 108
 Аз съм с псориазис, който се обостри след раждането. Мислех и аз да си взема Нахткерцен, но дерматолога ми каза , че не е хубаво да се мажа с урея-съдържащи кремове докато кърмя (незнам защо). А в Нахткерцен има урея, не е посочено в какво количество. А някой друг с подобен проблем или някаде да сте срещали нещо за псориазис и кърмене?

# 99
  • Мнения: 95


Зелена Есенция (комплекс мастни киселини)

Студен екстракт от ленено, сусамово и слънчогледово семе, кайсиеви и лешникови ядки, тиквени семки, пшеничен зародиш, шафраника, пореч, маруля, чесън, морков, лимон, портокал, маслина, черна и червена боровинка, касис, шипка и някои други растения, с добавени рибено масло и лецитин. Съдържа 88 мастни киселини, в това число и всички незаменими в добре балансирано съотношение. Изключително ценна супер храна, полезна за болни и здрави, за деца и възрастни, за хора на умствения труд и хора, подложени на интензивни физически натоварвания.

ЕМК (есенциалните или незаменими мастни киселини) влизат в състава на липидите, които са ни жизнено необходими за изграждане на мембраните на всички наши клетки. Не се произвеждат в организма и трябва да се набавят отвън. Отдавна СЗО обръща внимание на това, че всеки е застрашен от дефицит на ЕМК поради топлинното обработване на храната и рафинирането на растителните мазнини. Според СЗО поне 3% от калориите трябва да идват ЕМК (при подрастващи, бременни и кърмачки - двойно).

Ето някои от функциите на ЕМК:

    *
      увеличават жизнеността и гладкостта на кожата, блясъка на косата, мекотата на ръцете, плавността на мускулните движения;
    *
      регулират кръвната захар, предпазват от диабет;
    *
      увеличават издръжливостта на студ и поддържат телесната температура;
    *
      укрепват имунната система и ни предпазват от токсини, бактерии, вируси и алергени;
    *
      важни са за развитието на мозъка и очите на зародиша и за психиката и здрението у възрастните;
    *
      предпазват от сърдечни болести, инсулт и белодробна емболия;
    *
      особено необходими са на мъже, водещи активен полов живот (губят се със спермата);
    *
      предпазват от дегенеративни състояния, свързани с остаряването;
    *
      регулират преминаването в и от клетката на различни вещества;
    *
      участват в синтеза на простагландините (вещества, регулиращи тъканния метаболизъм);
    *
      необходими са за работата на жлезите с вътрешна секреция - щитовидна, надбъбречни, полови и пр.
    *
      регулират кръвното налягане, намаляват отлагането на холестерол в кръвоносните съдове и забавят процеса на неговото образуване;
    *
      намаляват болките и слабостта в ставите;
    *
      помагат за нормализиране на теглото;
    *
      не позволяват слепване на еритроцитите и предпазват от сърдечно-съдови заболявания като инфаркт, инсулт, белодробна емболия, смущения в оросяването (в т.ч. гангрена);
    *
      участват в производството на хемоглобина;
    *
      скъсяват времето за възстановяване след умора
    *
      намаляват вредата от лошите мазнини, тъй като пречат на слепването им.

ЕМК са много важна, незаменима част от всяка диета за подобряване на здравето, отслабване, подмладяване и дълголетие. Липсата им причинява или влошава протичането на много болести. Ето защо е добре всеки човек да взема Зелена есенция с цел балансиране на храненето, подобряване на здравето и предпазване от болести.

Зелена Есенция е продукт, особено ценен при:

    *
      безпричинна умора (остра или хронична);
    *
      проблеми с кожата, лигавиците и ставите - екзема, псориазис, артрит, ХУХК и др.;
    *
      висок холестерол, хипертония и други сърдечно-съдови заболявания (инфаркт, инсулт);
    *
      безплодие и спонтанни аборти при жените
    *
      намалена потентност и оплодителна способност при мъжете
    *
      заболявания, свързани с нарушена структура на клетъчните мембрани;
    *
      пременструално напрежение, менструални смущения и проблеми в климактериума;
    *
      проблеми с имунната система, възстановяване след изтощителни болести, продължителен стрес;
    *
      проблеми със зрението;
    *
      възпаления, алергии и автоимунни заболявания (МС, ЛАС, ревматоиден артрит и пр.);
    *
      депресии, неврози и неврастении;
    *
      проблеми в храносмилането;
    *
      забавен растеж и често боледуване при децата;
    *
      Оредяване и загуба на косата;
    *
      Чернодробна и бъбречна дегенерация;
    *
      Отслабване на функциите на жлезите с вътрешна секреция;
    *
      Намалена устойчивост срещу инфекции, бавно зарастване на рани и много други.
    *
      за намаляване на телесното тегло (подпомагат изгарянето на мастите) и др.

Препоръчваното дневно количество Зелена Есенция (ЕМК) е 2х1 мл. При дегенеративни и автоимунни заболявания като например МС дозата им следва да се удвои или утрои, като се раздели на малки порции, но по-често, поне 5-6 приема дневно. Ефектът се увеличава при съчетаване с коластра, храносмилателни ензими, CoQ10 и Зелена енергия.

Човек си дава сметка за ползата от ЕМК още през първия месец на употребата им. Още по-добри и трайни резултати се получават след по-продължително ежедневно приемане - поне три месеца. Много необясними постоянни симптоми намаляват или изчезват, енергията се повишава, кожата и всички лигавици видимо се заздравяват, а общото състояние и самочувствието определено се подобряват.

# 100
  • Мнения: 2 616
Това чудо беше на Аквасорс, нали? Каква му беше цената и къде можеше да се  поръча?

# 101
# 102
  • Мнения: 2 616

   

Бъдещите майки, които консумират достатъчни количества омега-3 мастни киселини в края на бременността, допринасят за стимулирането на мозъчното развитието на бебетата, предаде Ройтерс.

Това важи и по време на кърмене.

http://www.lekar.bg/news-43/info-1251

Добре ли е майката по време на бременността да взема рибено масло и как влияе то върху новороденото? Питам, защото баба ми, откакто съм забременяла, непрекъснато ме кара да гълтам рибено масло. Казва, че така съм щяла да родя здраво дете. Аз обаче не съм убедена в това и затова ви моля да коментирате по-подробно въпроса ми.

Според различни статии, които аз прочетох след като родих вече, не е особено препоръчително бъдещата майката да приема системно и в "по-големи количества" потенциални алергени, каквото е и рибеното масло, докато е бременна, защото  по този начин увеличава риска към алергии  на нероденото си дете.
Не знам до колко е така,но аз лично ще огранича консумацията на млечни продукти при следваща бременост, защото знам колко трудно преодоляхме непоносимостта на Марти към кравия белтък, а аз заради калция пиех по 1л, почти, мляко всеки ден, когато бях бременна.

Та като източник на ненаситени масни киселини препоръчвам по 1 ч.л мляно ленено семе всеки ден и честа консумация на авокадо.

# 103
  • Мнения: 6 390
Иве
а защо мляно ленено семе, какво му е на немляното  Blush

# 104
  • Мнения: 8 242
Това чудо беше на Аквасорс, нали? Каква му беше цената и къде можеше да се  поръча?

http://www.vodorasli.eu/object.php?id=1 тук го изрових  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт