За домашната помощница...?

  • 3 193
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 11 704
Въпросите ми са свързани с това имате ли жена,която да Ви помага в домакинството?Доволни ли сте  от нея,как и плащате на час или на посещение и по какъв начин я намерихте?
От скоро сме в по-голямо жилище и реших да ползвам услугите на такава жена.Намерих я тук от форума,в общи линии бях доволна,идва около 3 месеца,но сега се налага да я сменя,поради здравословен проблем...
Аз ли станах по-претенциозна за тези няколко месеца,но нещо не успявам да намеря жена, която да отговаря на моите условия и дори съм замислила да се обърна към агенция.Не зная те до колко дават гарнция за наетите кандидатки,но това ми е и един от проблемите-доверието.
Вие сте!  bouquet

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 13:21 от Ali&Meli

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Боли ме главата и ме мързи да пиша. Казвам само: "Не, не си станала ти по-претенциозна, а жената като е видяла, че е одобрена от теб се е отпуснала и е почнала да чисти по-отгоре-отгоре."

# 2
  • Мнения: 3 830
Имахме вкъщи такава помощница преди години и бяхме доволни. Най-добре е обаче, когато не стои в дома ти за повече от 2-3 часа на ден. Плащахме й на час Peace

# 3
  • Мнения: 1 541
Имам домакиня. Намерих я от интернет обява, която пуснах. И на мен ми беше много притеснено в началото, защото си е непознат чужд човек в дома ти. Тя е последната от три, които ми се изредиха. Успокояваше ме факта, че все пак ние доста често идваме все по за нещо вкъщи, а и детегледачката е тук.
Първите няколко бяха ужасни и доста мързеливи лели- не чистеха според изискванията ми, а на всичкото последната си позволи да ми прави забележки да не разхвърлям, че вчера била подреждала "като майка" ми го била казвала  #Crazy Laughing Все им се виждаше работата много, а парите малко.
Сегашната ми жена е около 40-те (аз имам правило, че вкъщи не пускам нищо по- младо от 35 годишно  Wink ). Справя се чудесно с къщата- къщата е на два етажа+ коридорите и стълбищата, не е никак малка, но тя успява от 9.30 сутрин до 15.30 всеки ден да изчисти навсякъде (прахосмукачка, прах, миене и тн), да сготви, подреди и изглади. Плащам и твърда заплата (която ако искаш мога да ти кажа, но ЛС) и отделно я осигурявам (това много рядко някой го прави, защото трябва да я назначиш).
В заключение мога да те посъветвам- вземи си не много възрастна жена, направи и пробен период (и тя да го знае), предварително изясни много точно какво очакваш и не се притеснявай да и правиш забележки, за да сте щастливи и двете. По отношение на доверието- май винаги си е риск. Ако имаш някой познат да ти препоръча някого евентуално.
Успех и дано си намериш твоята жена- проблемът е сериозен наистина.   bouquet

# 4
  • Мнения: 539
И аз нещо не случвам на жена. Преди идваше една жена от съседния вход, но ми се струва че много пари ми звимаше - 25 лв. на идване - което е около 4. Верно че в нас е много разхвърляно и мръсно, но тя се престараваше с подреждането, а не с чистенето. И накрая от тук оттам позачисти и си тръгва - напр. нещо което ме вбесяваше, че в повечето стаи не пуска прахосмукачка а направо с парцала, при което космите и трохитеси оставаха. И понеже все окхаше че е много мръсно и не смогва - накрая нищо не е изчистнео супер.А според мен 25 лв. си е надница за цял ден.

# 5
  • Мнения: 3 830
И аз нещо не случвам на жена. Преди идваше една жена от съседния вход, но ми се струва че много пари ми звимаше - 25 лв. на идване - което е около 4. Верно че в нас е много разхвърляно и мръсно, но тя се престараваше с подреждането, а не с чистенето. И накрая от тук оттам позачисти и си тръгва - напр. нещо което ме вбесяваше, че в повечето стаи не пуска прахосмукачка а направо с парцала, при което космите и трохитеси оставаха. И понеже все окхаше че е много мръсно и не смогва - накрая нищо не е изчистнео супер.А според мен 25 лв. си е надница за цял ден.

За 25 лева за няколко часа е трябвало домът ти да свети! Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
И аз нещо не случвам на жена. Преди идваше една жена от съседния вход, но ми се струва че много пари ми звимаше - 25 лв. на идване - което е около 4. Верно че в нас е много разхвърляно и мръсно, но тя се престараваше с подреждането, а не с чистенето. И накрая от тук оттам позачисти и си тръгва - напр. нещо което ме вбесяваше, че в повечето стаи не пуска прахосмукачка а направо с парцала, при което космите и трохитеси оставаха. И понеже все окхаше че е много мръсно и не смогва - накрая нищо не е изчистнео супер.А според мен 25 лв. си е надница за цял ден.
А ти казвала ли си конкретно "Искам първо да минаваш с прахосмукачката, после тук и тук с парцал, искам това и онова..." Защото тя може така да си чисти по приницип и да мисли, че е супер. Аз първоначално написах на лист какво ТОЧНО  искам да се чисти, с кой препарат. Черно на бяло написано, няма "не чух, не разбрах,ама аз мислех". У нас идва веднъж седмично. Обаче като се увеличи народонаселението мисля, да почна 2-3 пъти. Понеделник, сряда и петък. Или понеделник и петък. Обмислям още.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз си намерих жена след обява във форума. (Обещах ти да я питам дали може да идва и при теб, но забравих. Сега видях темата ти и ме е сраааам! Embarassed)

Идва веднъж седмично. При нас не е нужно по-често, защото се прибираме само за вечеря и спане. И през почивните дни дори рядко сме през целия ден у дома.
Чистенето включва изчистване с прахосмукачка, измиване на подовете, бърсане на прах, миене на бани и тоалетни. Ние гледаме поне малко да подредим и приберем преди тя да дойде. Не сменя чаршафи, не пере и не простира. Гладенето си е моя грижа. Всъщност на нея сме й възложили онези неща, които трябва да се свършат наведнъж и отнемат много време, защото къщата ни не е малка. Уговорката ни е, когато времето позволява, да измива по няколко прозореца на идване. Всичките наведнъж е непосилна задача.

Като цяло съм доволна. Случва се понякога да има нещо пропуснато, но и аз да чистя - и на мен може да се случи.

# 8
  • Мнения: 165
Аз нямам помощничка, но ми прави впечатление, повечето жени които кандидатстват за работа свързана с почистване, независимо във фирма или в дом, са си направо мундари. Някои от тях уж бършат, мият а то всичкия боклук си стои. Има места които не пипат с месеци и праха си личи с просто око, а те дето това им е работата сякаш не го виждат.Това са ми наблюденията. За мен човекът който чисти трябва да забелязва всяка една прашинка дето се вика, да обхожда с поглед тавани да бръкне навсякъде независимо дали е мръсно в момента или не. Да има някакъв ред и систематичност в работата му. Може би затова професията “чистачка” не звучи гордо, именно заради такива. Защото това си е отговорна работа като всяка друга, и който обича чистотата, си плаща за това, а не само да му мажат и засичат. И не всеки става за тая работа. Затова , когато пък се види, че жената се справя добре трябва да се поощрява. Има и много добри в работата си, ама те са рядкост.

# 9
  • Мнения: 19 485
Ами да ви кажа аз имам проблем с тези жени. Първо - се притеснявам повече от тях като дойдат в къщи. След това се започва едно тюхкане - колко е мръсно, как се била изморила, направо сме я съсипали един вид. Направо ми е невъзможно да си представя като чисти жената да й направя забележка че нещо не е както трябва, а камо ли пък да седна да чета книга или да гледам телевизия. За чистене заедно с нея, както прави една моя приятелка съвсем пък не съм навита. Та с една дума, точно откакто се преместихме в по-голяма къща си я чистя както мога сама (е, с помощта на най-различни технически улеснения). Просто не мога да свикна с чужд човек в дома ми, натоварва ме психически, става ми жал, яд ме хваща и това е. Не ставам за работодател.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз затова се изнасям, когато идва жената да чисти. Обикновено съм на работа де, но ако се случи нещо и съм у дома, отпрашвам нанякъде за 3-4 часа. Не ми се вижда редно, тя да си върши работата, а аз да й вися на главата.

Ако нещо е пропуснато веднъж, "пропускам" го и аз. След втори случай направо си казвам. В забележката не влагам лично отношение към жената и се надявам, че и тя не го приема лично. Все пак, става дума само за работа. Иначе я харесвам.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 704
За мен човекът който чисти трябва да забелязва всяка една прашинка дето се вика, да обхожда с поглед тавани да бръкне навсякъде независимо дали е мръсно в момента или не. Да има някакъв ред и систематичност в работата му. Може би затова професията “чистачка” не звучи гордо, именно заради такива. Защото това си е отговорна работа като всяка друга, и който обича чистотата, си плаща за това, а не само да му мажат и засичат. И не всеки става за тая работа. Затова , когато пък се види, че жената се справя добре трябва да се поощрява. Има и много добри в работата си, ама те са рядкост.
Peace
Да рядкост са,но аз продължавам да си търся такава т.е. добра в работата си и на която може да се има доверие.И най-интересното е че вярвам,че ще намеря такава,ама до кога ли ще вярвам?

# 12
  • Мнения: 3 360
Ali&Meli -ще намериш ,разбира се.Права си,че доверието е най- сериозната"спирка'в едни такива взаимоотношения,но то се гради ,нали?!Нужно е време и шанс!
Аз съм ангажирала жена да ми гледа децата за няколко часа ежедневно,която не заменям с никоя друга!Без да има  някакви домакински задължения,тя винаги ми помага с по нещо-дали чинии ще измие,дали ще изпере нещо  или ще хвърли боклука....Все е помощ!Та -намират се сериозни и отговорни хора.Не спирай да търсиш Peace

# 13
  • Мнения: 539
не, не съм давала списък с това какво трябва да се свърши, и това явно е грешка. Жената просто ми клатеше глава в разбиране, и понеже аз със бебка рядко можех да излизам като идваше, тя един вид да не ме притеснява не ме и питаше за нищо, а си действаше самосиндикално.

Аз искам прахосмукачка, парцал на пода, балкона - само една вода, прах и гладене, и мивки и тоалетна. Колко плащате вие за това?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз искам прахосмукачка, парцал на пода, балкона - само една вода, прах и гладене, и мивки и тоалетна. Колко плащате вие за това?

Зависи каква е квадратурата на пода, колко полички имаш за бърсане, колко и какви са ти мивките и какъв ти е купът с прането (при мен например само гладенето отнема около 7 часа седмично, което си е един допълнителен работен ден).

# 15
  • Мнения: 6 167
Аз съм в чужбина, но имам подобен проблем.
Имаме жена, която помага за свекър ми и домакинството.
Уж всичко беше наред, работи 5 месеца вече, ние сме повече от добри с нея , тя 'свикна' , поотпусна качеството и тн.
ние след 4 дни заминаваме и тя каза снощи, че от утре напуска, защото не са й достатъчно парите. Изви ни ръцете , ще платим, но после ще търсим друг човек.
Колкото и да ми е неприятно да го кажа,  със следващата жена принципа ще бъде ' бий, да те уважават'.
Което ще  включва списък и железни правила, както и поставяне на граници. Никакви приятелства повече с хора, които работят за мен.

# 16
  • Мнения: 1 541
Lennie, и аз се бях зарекла, че ще съм Желязната лейди със следващата, която ми дойде след горчивия опит на добронамерено отношение с предишните, но някак не се получава  Confused Човек се учи от грешките си, ама не много  Wink
Опитай да си максимално ясна за изискванията си, а дано успееш и да спазиш дистанцията, но не се разочаровай ако не стане- ако човекът е свестен и доброто отношение няма да го развали. Просто си е до човек...е и все пак до някакви граници разбира се  Peace

# 17
  • Мнения: 2 309
Ползвах домашна помощница близо година. Препоръча ми я близка от форума. Започна на 20 лв. и наистина чистеше страхотно, аз така никога не съм успявала да изчистя. Идваше през седмица, вкъщи няма много мебели, а и аз почти всеки ден бърша тук-там, та не се цапа много. Освен стандартното почистване, всеки път миеше прозорци, душ кабина и терасите. Постепенно леко влоши качеството на работата, а и вдигна тарифата на 30лв. С неудоволствие се съгласих, защото не ми се занимаваше да търся нова, а и й имах доверие. В крайна сметка реши да наусне, че много й е препълнен вече графика.
Оказа се обаче, че аз не мога да поддържам дома ни достатъчно чист, а и дори и да се напъна, за което едвам намирам сили, прекарвам половината от единия си почивен ден. Е, не мерси, мога да си го позволя, и предпочитам да прекарам свободното си време пълноценно със семейството ми.
Сега влязох в контакт с друга жена и очаквам да дойде другата седмица за пръв път, дано да е добра. Все пак, ако не я одобря, моля ви пратете ми на лични данни на домашни помощници, от чиято работа сте доволни.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 704
Постепенно леко влоши качеството на работата, а и вдигна тарифата на 30лв. С неудоволствие се съгласих, защото не ми се занимаваше да търся нова, а и й имах доверие. В крайна сметка реши да наусне, че много й е препълнен вече графика.
Сега влязох в контакт с друга жена и очаквам да дойде другата седмица за пръв път, дано да е добра. Все пак, ако не я одобря, моля ви пратете ми на лични данни на домашни помощници, от чиято работа сте доволни.


Добре де на мен нещо друго ми е интересно.Като и е толкова пълен графика на какъв принцип избра да се откаже точно от теб с малкото дете?
Увеличила ти е сумата,ти си се съгласила и т.н.
Ето това не ми допада на мен,в един прекрасен ден решават,че няма да идват повече.Причини винаги се намират!
Затова търся коректен човек,на който може да се има доверие във всяко отношение /не само да не те окраде/.
Заинатила съм се,че ще търся до дупка.
Ако някой може да препоръча ще му бъда благодарна!

# 19
  • Мнения: 1 422
По препоръка на моя близка се свързах с фирмата на две млади жени, които осигуряват почистване. Доволна съм. Ако искаш, пиши ми на лични, да ти дам телефон.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
У дома идва жена да чисти само банята, пролет ще започне да чисти и прозорците (много са).
Плащам й 10лв, идва само в неделя от 9.30 до 11ч и банята ми светва.
Предпочитам времето прекарано в чистене на влага и задушаване с препарати да прекарам с детето си.
За всичко останало в къщи - чистя сама, малко съм смахната на тази тема и не обичам да ми се пипа из вкъщи.
Намерих жената чрез приятелка. Тя ходи в тях веднъж седмично от 10ч до 16ч., чисти всичко, ако има за гладене - глади. Плащат й 25лв.

# 21
  • Мнения: 2 550
При мен идва една млада пенсионерка, доста енергична...два пъти седмично за по няколко часа. Плащам и 25лв на идване.
Доволна съм от нея, не мога да си кривя душата. Вече работи при мен повече от половин година, доста е педантична на тема чистота и прави всичко да свети.

# 22
  • Мнения: 459
Имам жена която 4исти от близо 7 години с малки прекъсвания. Без нея определено съм загинала. Идва два пъти в седмицата и върши абсолютно всичко, знае вси4ко къде седи, подрежда, глади, чисти, пере и т.н. Преди около 1 година нямаше възможност да идва и намерих друга жена, която просто нямаше нищо общо. За голяма радост успех да я върна. Намерихме я случайно в съседното блок4е където чистеше входа и от дума на дума я зарибих Simple Smile Плащам и в момента по 15 лв на идване за около 4 часа работа.

# 23
Аз нямам домашна помощница, но баба ми (тя е на 63 но никой не може да и даде повече от 53)почистваше дома на една жена 10 години!В началото и плащаше по 5 лв (да речем от 10:00 до 16:00) но после взе да плаща по 10 -15 лева на ден.Баба чистеше абсолютно всичко!И след нея нямаше петънце(мн съм доволна като идва и ми помага за вкъщи)Но спря да работи защото има проблем с крака, а докторите казват да не се натоварва.
    Та по въпроса - може да си намерите такава жена, но много трудно и май само ако имате късмет!УСПЕХ НА ВСИЧКИ! newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 11 704
Повдигам сбствената си тема.Бях пресустановила търсенето на домашна помощница,но в момента отново търся.
Ако някой от вас може да ми препоръча или помогне ще съм много благодарна.
Все повече ми изглежда мисията невъзможна.
Как се движат в момента цените?

# 25
  • Мнения: 418
И мен ме вълнува този въпрос, затова ще следя темата с интерес!

# 26
  • Мнения: 1 269
Утре за първи път ще идва у нас едно момиче да чисти. Малко се притеснявам да пусна чужд човек в дома си, но човека, който отговаря за нея ни е близък и я препоръча.  В момента вкъщи е голям безпорядък и е много мръсно. По средата на ремонта сме, но сега за празниците ще преустановим а и времето не ни го позволява. Просто не знам откъде да започна с изискванията, като гледам какво е унас! ooooh! Аз съм с пневмония и ще съм си вкъщи. За четвъртък и петък по 4-5 часа дано успее да внесе малко ред и чистота!
После ще докладвам. Peace

Общи условия

Активация на акаунт