В Пловдив спешно се търси кръв. Можете ли да помогнете?

  • 2 324
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 843
Моля,  напишете телефона, ще се включим, само да знаем къде да предоставим бележките.
    Стискам палци !

# 16
  • Мнения: 893
Реших да даря кръв на 18-тия си рожден ден.
Имам само няколко въпроса....
Докато те продупчват мн ли боли?
За колко време разбират дали кръвта ми е подходяща?

# 17
  • Мнения: 6 993
Не боли. Поне нямам спомен да боли. Не тръгвай с отрицателна нагласа.
Първо вземат малка проба от пръста, мисля че набързо проверяват с нея хемоглобина. Ако е в нормалните граници, веднага те пускат да дариш - това става за 2-3 мин с хемоглобина. После вече ти източват 450 мл и след това те си я изследват, теб те пускат да си ходиш. Ти ще получиш резултатите си след около седмица може би newsm78

# 18
  • Мнения: 893
Не боли. Поне нямам спомен да боли. Не тръгвай с отрицателна нагласа.
Първо вземат малка проба от пръста, мисля че набързо проверяват с нея хемоглобина. Ако е в нормалните граници, веднага те пускат да дариш - това става за 2-3 мин с хемоглобина. После вече ти източват 450 мл и след това те си я изследват, теб те пускат да си ходиш. Ти ще получиш резултатите си след около седмица може би newsm78

А къде ги получавам? Отивам отново до болницата?

# 19
  • Мнения: 393
  Аз съм тази група и този резус фактор,но не съм от Пловдив-има ли начин да стане?Пътуването ми е трудно,щото бебчо е малък и няма как да тръгна с нея,а не мога и да я оставя.Ако има начин,пишете ми на лични Peace

# 20
  • Мнения: 6 993

А къде ги получавам? Отивам отново до болницата?
Мммм, това не знам. Аз дарявах в университета, там ни даваха едно картонче с номер и можеше да ги проверим в интернет или на един телефонен номер. Мъжът ми скоро дари в болница, но не му дадоха такова картонче, но му казаха, че ще получи резултат. Къде ли, наистина newsm78 Като дойде Бу, да каже, тя е по-опитна и има повече информация.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Доколкото знам, резултати се получават от кръвния център. Но аз не бих се тревожила да ги проверявам - аско страдаш от нещо, те сами ще те намерят да ти кажат Mr. Green Тъй де. Аз първия път ходих, само да си науча кръвната група (която на теория на място могат да ти кажат веднага), после вече хич не се тревожа. Ако съм заразоносител, ще ме издирят за нула време.
По-напред съм дала един линк (Резус фактор (+)), вътре ще научиш всичко за кръводаряването Simple Smile

Не, от друг град не може, а и с бебе под годинка пак не може.

# 22
  • Мнения: 6 993
Да, за кръвната група казват веднага в Кръвния център.
А, Ицото 3 седмици не са го потърсили, значи можем да сме спокойни Joy

# 23
  • Мнения: 1 900
Бу да питам аз съм 0-, така или иначе тези дни ще ходя да дарявам кръв, но след като трябва АБ+ моята сигурно не става?
Мъжа ми е с А+, така че предполагам и неговата не става?
 Tired

Общи условия

Активация на акаунт