''Разградската секси мама,готви,шета,бачка-равна НЯМА.''

  • 15 961
  • 294
  •   1
Отговори
# 210
"Мен обаче ми се иска да направим нещо по-голямо,т.е да не занесем един път помощ и после нещата пак да си тръгнат по каналния ред!"




Ами може системно да си събираме парички кой колкото може,и всеки месец да им прашаме по нещо например памперси  предполагам, че има и бебенца.

# 211
  • Мнения: 441
За всеки месец надали ще стигат за нещо парите,но на 3 месечие по може според мен.Хайде да изчакаме инфото утре от Бен и тогава да решаваме.Ако са съгласни от дома, Мишето се съгласи да събира парите.

# 212
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
На мъничките в детския дом им готвят специални храни, не мисля че ще се съгласят да им се купува някаква храна! Има медико-санитарни изисквания и едва ли е толкова просто да се носят храни в детското заведение! Хората имат нужда от пари явно, за да осигурят продоволствието! Трябва да измислим ефективен начин за събиране на някаква сума, с която да помогнем, но да видим новините от бен най-напред!Утре съм на работа и ще дрънна в отдел "Закрила на детето" да се информирам и аз за случая и ще ви драсна тук каквото науча!
Спокойна нощ на всички!

~ ~

# 213
  • Мнения: 5 178
Аз под храна имах предвид - плодове, зеленчуци, АМ, каши и пюрета евентуално ..
Не знам само чия болна мисъл е определила дом майка и дете за "детска ясла"  #Cussing out #2gunfire

# 214
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен!Бен благодаря,че ми даваш надежда,че няма да бъда изтрита.Относно домът съм съгласна с вас,каквото решите и аз участвам можете да разчитате.Значи,някои от вас знаят каде работя,за тези които не знаят магазинът се казва-МАНИЯ(втора ръка дрехи).Правили сме много дарения на домътна обувки,дрешки,играчки и доколкото знам те се нождаят винаги от това.Дойде ми на ум да се обадя на моят шеф и да го помоля да ни помогне с каквото може,но в момента магазинът е малко по-закъсал,мисля да го отложа малко.Може би седмица,две,защото се очаква уж някаква стока.Не ви обещавам нищо,ще направя каквото мога,но ако не успея моля да не ме опреквате.Това е от мен лека и спокойна нощ! smile3524

# 215
  • Мнения: 25
Пропуснах да кажа,че от лекар съм разбрала за епидемиятя и също вчера по новините казаха по "ЛУДОГОРСКА ТЕЛЕВИЗИЯ"Очаква се много скоро,но и аз не знам колко скоро, може би до броени дни или седмица!Чао!

# 216
  • Мнения: 398
Добро утро!
Нека днес , денят бъде ползотворен и успешен за начинанието,което предстои да извършим в полза на децата от дома. Peace

# 217
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Добро утро на всички! Снощи сте писали по-много интересна тема. Може да включите и мен, щом става дума за деца - насреща съм.

Честит рожден ден на Теодора и Марин на мама Ивелина.
Честит рожден ден на Светлозар на мама Juli_.

newsm59 newsm67 Tada

# 218
  • Мнения: 500
Добро утро!
Нека днес , денят бъде ползотворен и успешен за начинанието,което предстои да извършим в полза на децата от дома. Peace
Дори и да не успеем да свършим всичко днес,важното е ,че началото ще бъде поставено!И дано успеем да се организираме и да го правим по-често! Peace
Честито на рожденниците!  bouquet

# 219
  • Мнения: 201
Добро утро! И аз съм за да помогнем на децата от Дома, а периодично можем да събираме запазени умалели дрешки и здрави играчки и да ги носим на някое от детските социални заведения в областта. Трябва само да проучим въпроса с изискванията за дарения. Със сигурност знам, че за някои от нещата се изисква документ от РИОКОЗ /бившето ХЕИ/.
Ще  чакаме Бен и sindarella да пишат какво са проучили, аз също ще проверя чрез колеги, които следят случая, какво е развитието.
Отдавна си мисля също, че от областните градове май само в Разград и още 2-3 по-заспали няма структура на Сдружението на българските майки. Ако сте навити, може да се поинтересуваме в ресорната тема и да направим нещо по въпроса.

# 220
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Тани по добре дрехи,обувки или храна.Но пари на ръка не няма да идат по пред значение.Ние винаги даваме храна и дрехи.Там са деца до 4 год ако не се лъжа

  Ние миналата година отнесохме мнооого дрехи там. Peace

# 221
  • Мнения: 3 219
ЧЕСТИТО НА РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС !!! ДА СА МНОГО ЗДРАВИ И КЪСМЕТЛИИ В ЖИВОТА !!!

# 222
  • Мнения: 441

Честито на рождениците!Да са живи и здрави за радост на мама и тати.

# 223
  • Мнения: 441
Само да се похваля-ходихме на контролен преглед.Ушето на Влади вече е добре,но ще си капим капките докато свърши АБ,т.е и утре.И другата седмица ще сме си в къщи,градината ще почака още 1 седмица,тъкмо ще видим дали няма да обявят грипна епидемия  ooooh!.

# 224
  • Мнения: 201
Честито на всички рожденици!



Браво, че Влади е по-добре!


Момичета, да докладвам какво разбрах за Дом майка и дете - храна, лекарства и памперси децата имат. Проблемът с парите касае основно забавено плащане на заплатите на служителите, затова реват.
Цялата галимация произтича от това, че Здравното министерство ги прехвърля към общината. Бюджетът им бил преведен в общината още на 1 януари, но нямало още постановление да го делегират на Дома. Сиреч документите са забавили чиновниците на Гайдарски. Местният Общински съвет вече е гласувал прехвърлянето на Дома от МЗ към общината. Сега напрактика парите ги държи Кина Дякова, горе обаче нямат заплати заради бумащини.
Мила родна картинка, важното е, че децата са добре.
А за инициативата да помагаме - нека да си я направим. Дори и да не е за разградския в областта има доста домове за деца в окаяно състояние. Пък едва ли и този в Разград ще откаже пакетирани храни, дрешки и играчки /само не трябва да са плюшени/.

За грипната епидемия - още няма в Разград, но вече са регистрирани случаи на новия грип.

Това е засега от мен, хубав следобед!

Общи условия

Активация на акаунт