лесни сладкиши с бисквити

  • 72 182
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 649
Вчера правих бисквитеното роло, много го обичам и стана както винаги много вкусно!

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 13:15 от Mi6ina

# 31
  • Мнения: 6 390
Бисквитени рецепти търсех... пълно с идеи, копвам ги и ще видим кое как ще ни хареса  Wink

# 32
  • Мнения: 38

Негърчета
1 чаша смлени орехи
1 чаша пудра захар
1с.л. какао
1 пакет смлени бисквити
1 масло
1 яйце
няколко  лимонови резанки, нарязани на ситно
Всички продукти се смесват и се оформят топчета, които се овалват в смлени орехи.


Аз приготвям по подобна рецепта "Негърчета", но не слагам яйце... Все пак сладките не приминават през термична обработка и ме е страх, че яйцата, които купуваме, може да не са съвсем пресни, че да се ядат сурови.  Thinking

# 33
  • Мнения: 5 183
благодаря jessif Hug Ето още една рецепта за бисквитен сладкиш:разбивам  2 пакетчета меко краве масло(от по 125гр.)с 1 чаена чаша захар и 2 жьлтька на крем.В купа натрошавам 1 и 1/2 пакета обикновени бисквити и ги заливам с 1чаена чаша леко топло прясно мляко,изчаквам 5-10 минути и добавям 1 чаена чаша едро смлени орехи,1 с.л.какао,1 ванилия и крема.Обьрквам сместа,изсипвам в тортена чиния и оформям на блат с дебелина около 3-и прьста.Отгоре намазвам с разбитите на сняг 2 белтька+5-6с.л.пудра захар.Рься с шоколадови прьчици и слагам в хладилника да стегне.За по-добьр вкус слагам лимонова или конячна есенция,а понякога и настьргана лимонова кора.Хубавото на този сладкиш(освен вкуса)е,че може  да се оформи и украси според случая:като часовник-за нова година,като сьрце-за свети Валентин и разни други зависи от фантазията. Сладкиша наистина е много хубав ,но го оставете да преседи 1 нощ в хладилника. eat                           

Ммммм, тази си я спомням от детството. Но точно същата, но подобна прави майка ми  Heart Eyes

# 34
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559

Негърчета
1 чаша смлени орехи
1 чаша пудра захар
1с.л. какао
1 пакет смлени бисквити
1 масло
1 яйце
няколко  лимонови резанки, нарязани на ситно
Всички продукти се смесват и се оформят топчета, които се овалват в смлени орехи.


Аз приготвям по подобна рецепта "Негърчета", но не слагам яйце... Все пак сладките не приминават през термична обработка и ме е страх, че яйцата, които купуваме, може да не са съвсем пресни, че да се ядат сурови.  Thinking
Не се притеснявай от суровото яйце, щом е прясно и домашно, няма нищо страшно. Тази седмица правих домашна майонеза с 4 сурови яица, която използвах за руска салата. Стана чудесна и не сме имали проблеми. Но винаги предварително измивам с гореща вода и веро и след това подсушавам.

# 35
  • Мнения: 324
Много вкусни и лесни за приготвяне са Топчетата с маскарпоне на enamorada.  Peace Аз ги овалвам в орехи, кокосови стърготини или шоколадови пръчици.

# 36
  • Мнения: 120
Здравейте! Моята лубима бисквитена рецепта е като на мама Саша.но с добавка на 125 г масло.Смесват се в отделни купи 2 пак. маслени бисквити - натрошени+ маслото/омекнало/-размачква се с раце. В друга купа се смесват настърганите /около 1 кг ябълки+1ч.чаша захар. Ако пуснат много сок-част от него се отлива /и изпива/. В тортена форма или чиния се обединяват двете смеси като се обьркват с рьце.Оформя се блат.които се покрива с една голяма заквасена сметана или 1 коф. кисело мляко.Престоява поне 1/2 ден в хладилника. Сештам се и за чииз кейк,който е сьщо с бисквити и има хиляди варианти

# 37
  • Мнения: 110
Вчера направих рулото "Ден и нощ". Стана невероятно!!! Мерси за страхотната рецепта!!! smile3525
Тази вечер ще направя снимка и ще я кача!!! Peace

# 38
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Вчера направих рулото "Ден и нощ". Стана невероятно!!! Мерси за страхотната рецепта!!! smile3525
Тази вечер ще направя снимка и ще я кача!!! Peace
Радвам се, че се е харесало, чакаме снимки Hug

Общи условия

Активация на акаунт