Името на детето и ...родата!

  • 7 741
  • 193
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 363
Кръстих сина на свекър ми. Така се разбрахме с мъжа ми, а и тук се държи на тези неща. Името ми харесва, пък и имах братовчед със същото име, който почина отдавна, така подновявам и него. Не името прави човека, а човека прави името. Дано да ми е живо и здраво синчето, пък както ще да се казва.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 271
С никой не съм воювала - и двете ги кръстихме , както ние двамата си решихме.

# 77
  • Мнения: 2 100
Даваха акъли много. Имаше цупенки също много. В крайна сметка си го кръстихме както ние с таткото искахме  Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 674
Никой не се е опитвал да ми натрапи мнение! Поне не знам да са се сърдили, че не е на никой от тях!
Исках да си кръстя бебето както ми харесва, а не на този или онзи и така направих! Peace

# 79
  • Мнения: 4 301
Взехме първата буквичка на свекър ми. Никога не съм съжалявала, защото името много ми харесва. Освен това зарадвахме човека, въпреки неуместното желанието на свекърва ми да вземем цялото име, а не само първата буква. В крайна сметка тя де примири, пък и сама призна, че името отива на детето.  Simple Smile Живот и здраве, ако имаме някога второ, няма да го кръстим на никой.

# 80
  • Мнения: 402
И двете ми деца са симена, които аз харесвам и съм избрала без да се съобразявам с мнението на родата.За мен това е правилният подход, макар че бабите и дядовците не смятаха така.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Никой не ми се е месил при избора на име. Съпругът ми е едно дете и аз взех решение да кръстя сина ни на свекъра, защото името ми харесва и по този начин показахме уважение към дядото.
Не мога да ви опиша колко е радостен дядото, че внучето му носи същите имена като него.
Живот и здраве следващото ни дете ще носи името на майка ми. Обичам си родителите и това е един от начините да им го покажа.

С тази разлика при нас, че следващото ще го кръстя на баща ми. Майка ми въобще не си харесва името и ще уважа решението и.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 555
Като потомка на люти македонци рядко някой се наема да ме убеждава в каквото и да било, камо ли да ми се бърка за името на детето.

Калоян е кръстен на цар Калоян. Съпругът ми категорично отказа да кръщаваме на неговите родители и двамата бяхме на мнение, че трети Димитър в рода ще е много /баща ми и мъжът ми са Димитровци/. Така че аз си избрах името и мъжът ми се съгласи. Не съм питала никой друг, защото не ме интересува кой какви драми ще играе.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Взехме първата буква на двамата дядовци/добре че са с еднакви/.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 109
кръстихме я на баща ми
ако беше момче, щеше да е на свекъра
доста време се цупиха свекърите, ама... да се оправят

# 85
  • София
  • Мнения: 39 856
За името на Дияна имаше сръдни. Ние с мъж ми искахме да сме от родителите, които кръщават децата си с нестандартни имена. И двамата нямаме бащи. И името на Дияна щеше да е комбинация от първите букви на майките ни. Но свеки се запънала и казала, че това име не й харесва. По традиция детето трябвало да бъде кръстено на прадядото. Направих известен компромис, т.е. замазахме очите на свеки. Дядото на мъж ми се казва Димитър, моята мама е Димитринка. Записахме щерката Дияна, дефакто е кръстена на моята мама. Така казах в родилното "щом не искат ще е на моята мама" Simple Smile И още тогава казах, че живот и здраве 2рото си дете ще го кръстя както аз искам.
И понеже толкова се натискаха за името... свеки и роднини видяха Дияна за 1ви път на 7месечна възраст по лош повод. Прадядото не доживя да види нито снаха си, нито правнучката си.
Да си призная не ми беше приятна цялата патардия около името. Свекърва ми видях на сватбата. През цялата бременност сам и предавали само поздрави по телефона. 9 месеца съм се мъчила. И се явява някой и ти казва "аз това име не го харесвам, и ти ще си кръстиш детето както аз искам".
Щастлива съм, че кръстих Дияна на мама. Повече се е грижила за Дияна. Вярно, че от 5г живее в чужбина, но повече си е говорила с Дияна по телефона, отколкото дребната със свеки.

# 86
  • Мнения: 188
Винаги съм мислила, че името на детето е изцяло избор на родителите, а не на баби и дядовци.Аз още не съм родила, но много се надявам никой да не ни се меси.

# 87
  • Мнения: 1 266
Наш'те родители не са такива. Майка ми особено смята, че е дори вредно бебето да е кръстено на роднина, защото така му се предавала част от кармата на този човек. У нас никой не иска бебето да се казва на него и аз съм щастлива, че нямам такива "задължения".

# 88
  • Мнения: 2 663
Нашите баби и дядовци нямаха претенции,или поне на глас нищо не са претендирали,но мъжът ми много наястояваше децата да са "кръстени на някого" #CrazyНямаше значение дали на неговите или на моите родители.И така,децата носят първите букви от имената на свекърите.Което не е проблем за мен,защото им избрах имена,които на мен ми харесват Wink

# 89
  • Мнения: 9 973
от на моя страната никой не е питал нищо,а моята майка само мрънка-първи внук на свекър се кръщава и го направихме(вече ме е яд)

Общи условия

Активация на акаунт