корема след раждането

  • 11 989
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 108
Здравейте !
Имам няколко въпроса относно възстановяването на корема след раждане.
Кога изчезва тъмната линия през корема ?
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ?
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Кога изчезва тъмната линия през корема ?
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ?
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ?

До около 6 месеца.
Стягащия лосион на Дав.
Не веднага, да. След около месец.

# 2
  • Мнения: 690
На мен така и не ми се появи кафява линия, та не знам и кога изчезва.

Мазах се с какво ли не (вкл. и зехтин), но 8-9 месец ме размързя и спрях - на корема нямам нито една стрия, но ми се появиха на гърдите и бедрата. Не съм предприемала специални мерки след раждането, а вече почти изчезнаха.

Прибирането на корема - зависи от конкретната мускулатура и физика. На мен доста време не ми се прибираше хич, а после изведнъж изчезна доста бързо. Коремни пртеси не правя много-много. Знам, че се почва с тях поне месец след раждането. Аз поради мързел започнах едва преди няколко месеца  Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 335
За тъмната линия - сега погледнах че при мен е изчезнала... ама кога е изчезнала не знам, но пък и тя не беше особено забележима, имаше я ама не нещо впечатляващо.
Мажа се още със същата козметика, която ползвах и по време на бременността (аз имах всякакви лосиони и ми останаха просто), основно ползвах Мустела, но имах и още 3, та сега ги доизмазвам. Корема ми вече се прибра, но не е плосък (ама той и преди не беше  Wink ). Коремни преси не съм правила, освен към първия месец почнах, правих около седмица и ми писна. Не се хвърляй отначалото да правиш бясни упражнения, не е нужно според мен, изчакай още 2-3 седмици. И аз също съм чувала, че не е добре да се напрягаш отначалото. А пък и сега идва лято, ще отслабнеш неусетно.

Аз лично смятам като почне да се стъмва малко по-късно (тъй като мога да ходя на разни тренировки като си дойде мъжа ми, а не искам да се прибирам много по-тъмно) да почна на фитнес, на аеробика и на йога.... или поне на 1 от всичките да ходя Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 745
На мен тъмната линия ми избледня едва сега.  Rolling Eyes
Иначе не се мажа с нищо,щото нали кърмя и ...  Confused
А за упражненията-когато се почувстваш готова.  Peace Аз опитвах няколко пъти,но си ме наболваше корема (раждах секцио) и за това почнах преди няколко дни.  Hug

# 5
  • Мнения: 5 401
Моята линия беше много бледа и тънка и изчезна някъде след 8-9 месеца; крем не съм ползвала; коремни преси - в първите месеци бях грохнала от кърмене и недоспиване и въобще не се сещах за упражнения. Започнах да работя по себе си доста по-късно...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Всичко е до ген, вид кожа и въобще до организъм. Дъщеря ми е на 1,5 г и все още имам тъмна линия от пъпа надолу  Sad В началото като родих ползвах козметиката на Виши, след това на Дева, сега се мажа с една френска. Коремни преси започнах да правя след 3-4 месеца, но аз раждах със секцио, предполагам, че след вагинално раждане може и по-рано.

# 7
  • Мнения: 4 406
линията ми изчезна след около 3 месеца, а коремът ми се прибра почти напълно за около седмица след раждането. не очаквам подобно чудо и сега, но ще изчакам с коремнитепреси поне докато спрат напълно лохиите

# 8
  • Мнения: 1 004
С нищо не съм се мазала и никакви гимнастики не съм правила но нямам корем и ми се прибираше още първите дни след раждане, а до 1-2 месеца вече нямаше го хич. На линията и трябват повече време, месеци.

# 9
  • Мнения: 8 999
Нищо от това, което споделяме тук не би ти било от полза. Ако имаш принципно по-силна  пигментация, линията ще изчезне по-бавно, ако си имала стегнат корем преди да забременееш, ще си върнеш формата много по-бързо, ако кожата ти е по-еластична, не е необходимо да се мажеш с нищо, но ако няма такива качества - с каквото и да се мажеш, пак ще имаш стрии.

# 10
  • Мнения: 1 029
съгласна съм със sharli , че всичко е ген, кожа и организъм.Аз се възстанових много бързо, 3 месеца след раждането възвърнах формата си, но при мен проблемни бяха и са стриите.Мазах със какво ли не, но явно кожата...Така че при всеки е индивидуално

# 11
  • Мнения: 1 029
Нищо от това, което споделяме тук не би ти било от полза. Ако имаш принципно по-силна  пигментация, линията ще изчезне по-бавно, ако си имала стегнат корем преди да забременееш, ще си върнеш формата много по-бързо, ако кожата ти е по-еластична, не е необходимо да се мажеш с нищо, но ако няма такива качества - с каквото и да се мажеш, пак ще имаш стрии.

много точно Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Кафява линия така и не ми се появи.
Мазах се с какво ли не, но се нацепих ужасно.КОрема ми се прибра доста бързо, почти веднага Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 115
Кафявата линия ми се появи след раждането и за 2-3 месеца изчезна.
За стягане не се мазах, но продължих да се мажа против стрии, защото и при свиването на кожата е мн вероятно да се появят.
Коремни аз знам , че е хубаво 6 месеца да се изчака....
иначе на 2 месец бях все едно не съм раждала - никакъв помен от корем.

# 14
  • Мнения: 11 004
Появи ми се много бледа линия, която изчезна за 4-5 месеца.
Не съм се мазала с нищо за стягане.
Коремът ми се прибра за около 40 дена без упражнения, но имам силни коремни мускули и може би това ми помогна за бързото възстановяване. След това започнах със спорта.

# 15
  • Плевен
  • Мнения: 238
Родих преди 2 месеца и половина,кафявата линия почти е изчезнала,корема ми се прибра напълно след 2-рия месец,а до коремни преси не съм стигнала още,а за стриите имам само по гърдите и те се появиха след раждането когато ми слезе кърмата.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте !
Имам няколко въпроса относно възстановяването на корема след раждане.
Кога изчезва тъмната линия през корема ?
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ?
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ?
                                       
1.Разли4но.Но до 6-7 месеца горе-долу я няма.
2.Не съм се мазала.Кожата не се стяга от козметика,а от тренировки и упражнения.Без тях не става.
3.Зависи как си родила.Аз родих секцио и докито ми каза да из4акам около 1-2 месеца.Но ако раждането е нормално до седмица може да по4неш.

# 17
  • Мнения: 108
Благодаря за отговорите. Моя корем се прибра още на 3,4 ден след раждането, даже сякаш е по-малък от преди бременността  Simple Smile, но си мислех, че трябва пак да мажа нещо самата кожа за стягане . Стрии нямам /за щастие  Simple Smile/ , а с коремните преси ще започна по малко  Embarassed

# 18
  • Мнения: 266
 тъмната линия на корема ми се махна одавна.мазах се с бебешко олио на АВЕНТ.а за корема тои ми се прибра  след 1 месец,без никакви упражнения.

# 19
  • Мнения: 4
Здрасти на всички мамчета. Аз от сега се мажа с разни чудеса едното е някакав лусион специално за бременни на на бг пазар липсва , иначе и дав съм ползвала и преди да забременея

# 20
  • София
  • Мнения: 3 688
Записвам се,че и мен темата ме интересува.

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Кафява линия нямах, но пък пъпа ми е много тъмно кафяв сега и не знам дали ще избледнее newsm78
Коремът ми още си е отпуснат, но той и преди не беше стегнат Blush

# 22
  • Мнения: 19 300
моята линия избледня,но все още не е изчезнала напълно.
в началото се правят само упражнения за стягане на пелвиса и за подпомагане на матката да се свие.част от тях стягат и коремните мускули.след това коремните преси трябва да се правят така,че да се тренират само страничните мускули.бягане се препоръчва чак след 6тия месец.
аз се мажех с обикновен лосион от дъжд на вятър и носех и колан.

# 23
  • Мнения: 208
Здравей!Аз имах голям корем след раждането,на цвят бе тъмно кафяв имах и тъмна линия.Даже 2,3мес.преди раждането(беше лято) забелязах отзад и на краката от средна към външна част  пак лека пигментация.По начало съм с бяла кожа и светли очи и малко се притеснявах това дали ще се оправи,но се оправи.Ето моят изпитан метод.След ест.раждане сложих стегнати еласт.гащи още на 4-5 ден.А пигментацията премахнах с 3-4 опаковки бълг.крем Ахромин-той е точно за това мазах 2дневно.По време на баня се търкаш леко с 1 кърпа и виждаш тъмната кожа как се бели.Възстанових си пред.вид,остана ми само леко коремче,но няма как. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Тъмната линия - сега с втората бременност почти не се виждаше, да не кажа че я нямах. С първата за около 2-3 месеца и изчезна.
С нищо не съм се мазала нито по време на бременостите, нито след това - нямам нито една стрия и имам идеална кожа ( явно е въпрос на ген).
За коремните преси - ами ти сама ще си усетиш кога си готова ( зависи и от това дали си родила нормално или секцио).

# 25
  • Мнения: 655
След третия месец тръгнах на фитнес, а и започнахме да правим любов отново, което пак допринесе. Свалих близо над 20 кг и успях да си стегна кожата на корема с много упражнения но и треньора беше добър. Да си призная кремчетата не ми помогнаха чак толкова колкото упражненията, а и спорта е здраве, така че най-силно препоръчвам това.

# 26
  • Мнения: 1 900
Тъмна линия не съм имала. Нито стрии.  Около притесненията с детето от родилното излязох като фиданка, нито корем нито нищо.
Дори и да се мажеш не е гаранция, но все пак е препоръчително.  Peace

# 27
  • Мнения: 137
Нищо от това, което споделяме тук не би ти било от полза. Ако имаш принципно по-силна  пигментация, линията ще изчезне по-бавно, ако си имала стегнат корем преди да забременееш, ще си върнеш формата много по-бързо, ако кожата ти е по-еластична, не е необходимо да се мажеш с нищо, но ако няма такива качества - с каквото и да се мажеш, пак ще имаш стрии.
Аз нямам нито една стрия до сега а качвам много кг. до сега съм+20

# 28
  • Мнения: 1 006
Тъмната линия на корема, както и пигментация по шията ми и над горната устна!!!! изчезнаха с малко ахромин и пазене от слънце, но може би и от само себе си!

Относно корема, не се е прибрал Embarassed Rolling Eyes Embarassed щото нищо не правя, толкова ме мързи, а апетит имам като за трима, та общо взето съм като бременна......и сега Embarassed

# 29
  • Мнения: 9 973
с нищо не съм мазала,линията ми е избледняла,имах малко коремче и го оставих в родилното Peace

# 30
  • Мнения: 693
Здравейте !
Имам няколко въпроса относно възстановяването на корема след раждане.
Кога изчезва тъмната линия през корема ? - след около месец
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ? -не съм ползвала само обикновенния хидратиращ крем който винаги си ползвам на Орифлейм е
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ? -още не съм ги почнала но ако всичко е наред може още след 2-рия месец, но без мноого да се натоварваш от един път

# 31
  • Мнения: 315
Всичко зависи от организма.
При мен тъмната линия на корема избледня след няколко месеца от раждането, пъп4ето ми също избледня. Възстанових си килограмите. Но корем4ето май трябва още да се прибере  smile3534 .

# 32
  • Мнения: 4 300
..3.Зависи как си родила.Аз родих секцио и докито ми каза да из4акам около 1-2 месеца.Но ако раждането е нормално до седмица може да по4неш.
Упражненията скоро след разждане не се препоръчват заради отслабеното тазово дъно, което няма връзка с това как си родила. Т.е. следствие е от бремеността , не от раждането. Според моята гинеколожка 2 месеца след раждането е добро време за начало на спорт.

Въпросът за болката от евентуални шевове ( след секцио или нормално раждане) си е съвсем отделен и е различен при всеки.

# 33
  • Мнения: 872
Нищо от това, което споделяме тук не би ти било от полза. Ако имаш принципно по-силна  пигментация, линията ще изчезне по-бавно, ако си имала стегнат корем преди да забременееш, ще си върнеш формата много по-бързо, ако кожата ти е по-еластична, не е необходимо да се мажеш с нищо, но ако няма такива качества - с каквото и да се мажеш, пак ще имаш стрии.
Абсолютно подкрепям. Не се мазах с нищо по време на бременността,а нямам нито една стрия по корема.Упражнения не правя (а има нужда),коремът ми е както преди да забременея,ама той и тогава не беше плосък  Embarassed

# 34
  • Мнения: 243
Благодаря за отговорите. Моя корем се прибра още на 3,4 ден след раждането, даже сякаш е по-малък от преди бременността  Simple Smile, но си мислех, че трябва пак да мажа нещо самата кожа за стягане . Стрии нямам /за щастие  Simple Smile/ , а с коремните преси ще започна по малко  Embarassed



В такъв случай къде е проблема newsm78Какъв корем, какви пет лева (дето се казва) Laughing Ако беше родила като мен две по 3 кг всяко- да се оплакваш, да видиш какво е корем след раждане (а и преди това SickMr. Green Шегувам се, де Hug да не се обидиш! Мъжо ми беше купил един крем за стягане на LEOCREMA, но както беше писал някой толкова бях изтощена от недоспиване, че нямах сили и желание за никакво мазане. Така и не можах да го прибера гадния корем Close, ама още не съм се отказала. (Почвам фитнес Twisted Evil)

# 35
  • Мнения: 15 571
Кога изчезва тъмната линия през корема ?
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ?
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ?

До около 6 месеца.
Стягащия лосион на Дав.
Не веднага, да. След около месец.

същото   Peace

по въпроса със стриите - мазах се през цялата бременност с бебешко олио на Джонсан - нямам нито една стрия по корема - имам малко по гърдите

# 36
  • Мнения: 6 441
с нищо не съм мазала,линията ми е избледняла,имах малко коремче и го оставих в родилното Peace
Блазе ти!  Hug

И аз мазах с бебешкото олио на Джонсън и само по гърдите имам(там просто не наблягах много,защото не предполагах,че така ще се получи   Embarassed)

# 37
  • Мнения: 451
Тъмна линия нямах, след раждането почти не съм се мазала с кремове. Коремът ми се прибра невероятно бързо(до дни не ми личеше, че съм раждала), но смятам, че това си е и до структура. Аз винаги съм спортувала и мисля, че това изигра основна роля. Иначе си бях купила предварително всякакви ластични гащи, колани и подобни мазохистични атрибути, но така и не ги пробвах.Като цяло почти не качих излишни килограми, корема ми беше малък и не съм се сблъсквала с такива проблеми.

# 38
  • Мнения: 983
След раждането не съм се мазала. линията изчезна към 3 месец май, но коремът ми все още не е и май кожата ще си остане така. Но 2 броя на обща стойност 5.300....

# 39
  • Мнения: 2 910
Тъмната линия при мен изчезна близо 1г. след раждането, а с упражненията може да започнеш, когато ти се почувстваш готова за това.
Блазе ти за прибирането на корема, 3-4 дни си е супер кратко време за това.

# 40
  • Мнения: 122
Кафявата ми линия бързо изчезна, но пъпа ми изпъкна и все още не се е прибрал. Нямам стрии, не съм правила упражнения, раждах със секцио , но след около 6 месеца си възвърнах същата форма без никакви усилия.

# 41
  • Мнения: 367
На мен до скоро ми стоеше кафявата линия. Аз се мажа със стягащ лосион на Мустела и съм много доволна. Купих с и колан на Чико, но него нося.... Относно упраженията педи ми беше забранил до 40 ия ден.

# 42
  • Мнения: 95
Ох, тази черна линия вече забравих кога изчезна. А и аз веднага след раждането започнах да ходя на плаж и тя от слънцето стана по-отчетлива, та май не изчезна съвсем скоро.Що се отнася до коремните мускули, започнах май от третата седмица да правя коремни преси-по 40 на ден. Вече дъщеря ми е почти на 8 месеца и все още има какво да се желае от моя корем.Но всичко зависи от състоянието ти от преди раждането. За мазилото-от 5 г някъде се мажа с масажно масло на Икаров, против стрии. Него използвах за бедра и корем, и смело мога да кажа, че нямам никакви стрии. Не е с много приятна миризма,но си има и положителен ефект  Laughing-отблъсква мъжлето, когато му се иска нещо палаво, а ти нямаш сили за нищо. Joy Joy

# 43
  • BG
  • Мнения: 2 217
Не си спомням точно кога изчезна кафявата линия от корема, но поне от 2 месеца я няма.
Това, което ме мъчи е големия корем  Cry Разбира се, все още не съм правила коремни преси, но определено след като спра да кърмя ще направя диетка и ще започна с упражненията.   Wink

Общи условия

Активация на акаунт