За Любовта и Прошката!?!

  • 3 045
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Детоксикацията и престоят в клиниката се заплащат частично, индивидуалната и груповата психотерапия се заплащат в пълен размер, както и алтернативните методи на лечение. Навсякъде по света това е едно много скъпо лечение. Анонимните алкохолици - това е група за взаимопомощ и зависимият я посещава чак след като е преминал предходните етапи на лечението и е относително стабилизиран. Ако се разчита само и единствено на нея, няма да има ефект. Алкохолизмът е наркомания, поради което лечението за да бъде ефективно, трябва да е комплексно. Иначе не би имало положителен резултат. Работила съм със зависими и знам за какво става въпрос.

Последна редакция: нд, 03 фев 2008, 02:17 от Unknown_lady

# 46
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045

Toва е и моето мнение.

Ако наистина ви обича, вие ще сте преди брат му.

# 47
  • Мнения: 3 423
Мда, прочетох само първия пост, после ще
видя коментарите ви. Преди няколко години
изпратих един приятел. Коремът му искаше
да изкара тризнаци, толкова беше надут и
страховит. На притежателя на корема му бе
вече все тая, изстинала плът и склопени очи.
Жена му не дойде на погребението, децата
не ми се иска да знам какво мислеха, всичките
опити баща им да забрави чашката не дадоха
резултат. Ходи на лечение, вкараха му някакъв
имплантат, изхвърли го, уволниха го от работа,
жена му избяга в чужбина, майка му се поболя,
всички го предадоха. Само огнената вода не го
остави. Докато той не я остави. Без време. Казват,
че курвалъкът е до време, алкохолът е до гроб.
Не ги разбирам тези работи. Но ми е мъчно за вас.

Едва ли мъжът ти ще престане да пие, едва ли пие,
щото му е кофти, никой не прави нищо, за да усеща
болка, сигурно му е вкусно. Това не значи, че не ви
обича, обича ви, и още как. Въпросът е, дали вие сте
достатъчно силни да приемате всичко това и да живеете
така. Ако ви мъчи, няма смисъл да се погубвате, бягайте.
Ако обаче любовта ви е по-силна от всичко, бъдете заедно.
От написаното се вижда, че душата ти се лашка. Дано да не
е дълго и да намериш най-правилното решение. По времето,
когато изпратих този приятел, бях влюбена в подобен. Плаках, но
реших, че обичам повече себе си. И избягах. Всичко е в ръцете ти!

# 48
  • Мнения: 340
Алкохолизмът е наркомания, поради което лечението за да бъде ефективно, трябва да е комплексно. Иначе не би имало положителен резултат. Работила съм със зависими и знам за какво става въпрос.

Сигурно шанса за положителен резултат е много по-малък, но не е нулев!  Моите двама познати са се оправили с желязна воля + Анонимните алкохолици, без частни клиники и скъпи екстри.  Единият е бил толкова изпаднал от алкохола, че е бил бездомен.  Брат му го е прибрал вкъщи и му е казал-- ще те храня и ще живееш при мен докато си стъпиш на краката, но само при условие, че почнеш да ходиш на АА срещи. 

Сигурно така е много трудно и шанса за успех е по-малък, но ти в такъв случай какво предлагате?  Да се остави човекът да затъва все повече докато се погуби ли?  Защото ако жена му и детето го оставят, състоянието му със сигурност ще се влоши.  Аз бих се опитала да му помогна, дори и да знам, че шансовете за успех не са много големи.  Все пак щастливият изход е възможен, не е като да има рак в последен стадии.  Пък и при положение, че алкохолизмът е болест, правилно ли е да оставиш мъжа си понеже е болен?  Понеже ти и трудно да го гледаш болен.  Аз не бих оставила мъжа си в такъв момент, а бих се борила за живота и здравето му.

# 49
Здравейте,
Благодаря Ви, че не ме нападнахте. Да, душата ми се лашка. Проблемът е в това, че според мъжа ми, проблем има, но той може да се справи сам! Послушах съвета на множеството от Вас - поставих условие: или специализирана помощ, или ние!!!!! Дори време за размисъл и запознаване с лечението дадох - разпечатих информацията от линковете, които ми дадохте. Уверих го, че ако се съгласи на това ще има моята безрезервна подкрепа.
ЕЕЕ, да се надявам, че ще успеем. Надявам се да вземе правилното решение!
Благодаря Ви отново!

# 50
  • Мнения: 139
Здравейте,
Благодаря Ви, че не ме нападнахте. Да, душата ми се лашка. Проблемът е в това, че според мъжа ми, проблем има, но той може да се справи сам! Послушах съвета на множеството от Вас - поставих условие: или специализирана помощ, или ние!!!!! Дори време за размисъл и запознаване с лечението дадох - разпечатих информацията от линковете, които ми дадохте. Уверих го, че ако се съгласи на това ще има моята безрезервна подкрепа.
ЕЕЕ, да се надявам, че ще успеем. Надявам се да вземе правилното решение!
Благодаря Ви отново!
Браво! Така трябва! Всеки човек заслужава помощ и подкрепа, особено от най-близките си, особено, когато има проблем. Но ако съпругът ти откаже специализираната помощ - плюй си на петите. За да може някой да се справи с подобен много сериозен проблем, трябва сам да иска и търси лекарска помощ, трябва да е убеден, че се това не не срамно, а напротив, трябва да е мотивиран, че го прави в името на собственото си здраве, в името на близките, които обича и които го обичат. Да осъзнава, че борбата ще е продължителна, че резултат няма да се появи с щракване на пръсти.
Ако мисли и вярва, че с това ще се справи сам - пали галошите веднага, детето под мишка и от далече, по-далече.
Аз също мисля и вярвам, че ще съм следващият президент на Щатите.

# 51
  • Мнения: 340
Алкохолизмът е наркомания, поради което лечението за да бъде ефективно, трябва да е комплексно. Иначе не би имало положителен резултат. Работила съм със зависими и знам за какво става въпрос.

Сигурно шанса за положителен резултат е много по-малък, но не е нулев!  Моите двама познати са се оправили с желязна воля + Анонимните алкохолици, без частни клиники и скъпи екстри.  Единият е бил толкова изпаднал от алкохола, че е бил бездомен.  Брат му го е прибрал вкъщи и му е казал-- ще те храня и ще живееш при мен докато си стъпиш на краката, но само при условие, че почнеш да ходиш на АА срещи. 

Сигурно така е много трудно и шанса за успех е по-малък, но в такъв случай какво предлагате?  Да се остави човекът да затъва все повече докато се погуби ли?  Защото ако жена му и детето го оставят, състоянието му със сигурност ще се влоши.  Аз бих се опитала да му помогна, дори и да знам, че шансовете за успех не са много големи.  Все пак щастливият изход е възможен, не е като да има рак в последен стадий.  Пък и при положение, че алкохолизмът е болест, правилно ли е да оставиш мъжа си понеже е болен?  Понеже ти е трудно да го гледаш болен.  Аз не бих оставила мъжа си в такъв момент, а бих се борила за живота и здравето му.

# 52
  • Мнения: 1 849
Освен това което са ти предложили момичетата, според мен е необходимо дори да се преместите в друг град, държава или където и да е, само да е далеч от семейството си...
Баща ми е алкохолик, дядо ми също беше...
Желая ти успех!

# 53
  • Мнения: 950
 Cry Толкова мъчно ми стана като си писала за малкия, за вашата силна любов  и как сте изпаднали в този сериозен проблем  Cry
А той всяка вечер пие у вас в големи количества или ходи по-заведения или просто всяка вечер пие определено количество алкохол  newsm78  /някои мъже викат " просто за спорт бе жена" /
Аз също мисля, че трябва да се подложи на лечение и ако трябва и на психолог да отиде за по-голям ефект  и щом го е срам ако може да ходиш поне в началото с него за кураж .
Много ми се иска да се оправите и дано този път успеете Praynig ,  защото алкохолът също е голямо зло като наркотика  Sad
Успех ви желая и нека любовта ви победи в тази битка с алкохолизма  Peace

Общи условия

Активация на акаунт