Хипоспадия-операция или не???????

  • 88 294
  • 776
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 770
zlatkova.katrin и тук има деца минали само с 1 операция. при нас е друг слуай и дори в белград едва ли щяхме да минем с една. просто прекалено малко кожа и съответно недостатъчно материал както за изправянето, така и за канала. не ми е особено приятно, че операциите ще са две. ама то при нас нищо не е ставало от първия път. не знам какъв е тоя късмет.
ако имах фин. възможност на 101 % щяхме да пътуваме до тази клиника. за съжаление не можахме да си го позволим  Sad  нека само да са ни живи и здрави и докторите тук да си вършат съвестно работата.
Я да попитам, на някой друг катетъра беше ли при тестисите?  newsm78
и тоя контролен не знам как ще го минем  ooooh! ММ е свободен на 27.11 което май е рано и на 11.12 което е късно.  ooooh!
вие на кой ден от изписването ходихте? неудобно ми е да звънна на Такова, че два дни май все за глупости я безпокоя. с направление ли се ходи?

# 736
  • Варна
  • Мнения: 68
MuJIuHka ние ходихме на първия контролен преглед точно 2 седмици след изписването, понеже Такова беше казала след толкова, но не с конкретен ден, просто така се случи.
А относно катетъра, нашия си беше от върха, но ние минахме всичко с една операция.

# 737
  • Мнения: 4 770
на мен ми каза след 2 седмици и или вторник или петък.

# 738
  • Мнения: 294
MuJIuHka ние ходихме на контр. преглед 25 дни след операцията-просто нас ни изписаха в неделя, д-р Такова я нямаше и после като и се обадих, каза-вторник или петък-без час и без направление и така се случи, че отидохме по-късно-мисля, че това не е проблем,но нашата операция беше 1, не знам при вас като е само за изправяне дали не иска нещо да види около 14-я ден.  newsm78. Нашия катетър беше през върха. Аз пък да попитам-дали ще е проблем да давам марсианци-витамини, защото нали съдържат вит. с, доколкото знам вит.с е аскорбинова киселина, дали няма да окаже влияние на новоизградената уретра?

Последна редакция: чт, 22 ное 2012, 07:48 от maca-niki2008

# 739
  • Мнения: 107
Това за тази аскорбинова киселина го чувам за първи път. На мен също би ми било интересно да разбера дали има влияние, аз си давам на моето дете вит. С винаги щом се разболее малко или има хрема, а това се е случвало и след операция!
Някой знае ли дали оказва влияние?

# 740
  • Мнения: 5 531
zlatkova.katrin аз също съм чела за тази клиника и доктора, чувам и много добри отзиви. Проблема е , че и 5 да са операциите в Токуда, пак няма да надвишат 1500 лв, а там говорим за 2- 3 хиляди евро. Разликата в цената е огромна. Страхотно е, че вие сте имали финансовата възможност да оперирате детето там,. успешно възстановяване. За майките които нямат вариант - мисля че д-р Такова е добър избор. Операцията сега струва 300 лв, тя в повечето случаи се опитва да направи всичко на един етап. Говорила съм многократно с д-р Мирчов, той е нашият лекуващ лекар, и присъства и на операцията която извърши д-р Такова. При възможност предпочитат да оперират на един етап. Гаранция за фистули няма никъде. Ние сме от случаите без фистули, докторите направиха всичко възможно да се направи на един етап операцията, и да се чувстваме комфортно и аз и детето. Моето дете беше добре обезболено, разхождаше се още същият ден. Мога само да се надявам, че и тук в България ще се създадат още по-добри условия за адекватното лекуване на нашите деца. Както и се надявам че медицината напредва постоянно, и лекарите ни ще имат стимул да се информират за новостите и да ги прилагат и тук, а не да циклят някъде назад в старите учебници.
MuJIuHka контролният преглед е без талон, тъй като детето е лежало в болница и не му е необходимо ново направление.

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 16:02 от marychery

# 741
  • Мнения: 8
Майчета,записах операция при д-р Такова за сряда(28.10).Можете ли да ми помогнете с номер на телефон,за да резервирам стая в хотелската част на болницата за таткото?Много благодаря на бързо отзовалите се!

# 742
  • Мнения: 4 770
В сайта на болницата няма ли някакъв телефон? http://www.tokudabolnica.bg/

# 743
  • Мнения: 85
Майчета,записах операция при д-р Такова за сряда(28.10).Можете ли да ми помогнете с номер на телефон,за да резервирам стая в хотелската част на болницата за таткото?Много благодаря на бързо отзовалите се!

0884/993 232 Това е номера на който ние си резервирахме стая

# 744
  • Мнения: 8
yanads много ти благодаря, но след това го намерих в нета и резервирах
 . Телефона е същия.

# 745
  • Мнения: 4 770
Какви лепенки слагахте за да залепите бактикраса и марлите? От болницата ми дадоха омнификс, но свършиха, а от аптеката, които взех са отвратителни, не залепват добре и поемат урината. Уж трябваше през два дена да сменям, ама то не става. Голям пикльо е и няма начин  ooooh! и дрисльо също  Mr. Green

# 746
  • Варна
  • Мнения: 68
MuJIuHka лепенки не сме ползвали, направи си увивах пишлето с бактиграса и слагах памперс, нямахме никакви проблеми.
Ние днес бяхме на контролен и слава богу нямаме фистули и не би трябвало да имаме според Такова  Praynig, но трябва да решим дали искаме след година най-рано да ни махне излишната кожа, която е оставила за евентуални фистули и последния шев е изпуснал от което цепката е малко по-голяма, което не е никакъв проблем, така че ни остава да мислим...иска ми се да го оправим напълно, но пък пак да го подлагаме пак на интервенция... ooooh!

# 747
  • Мнения: 294
Какви лепенки слагахте за да залепите бактикраса и марлите? От болницата ми дадоха омнификс, но свършиха, а от аптеката, които взех са отвратителни, не залепват добре и поемат урината. Уж трябваше през два дена да сменям, ама то не става. Голям пикльо е и няма начин  ooooh! и дрисльо също  Mr. Green
Simple Smile Аз промивах с лайка и слагах бактиграс-той естествено се задържаше малко време и падаше в слипчетата и тогава слагах втора лепенка бактиграс за деня-това не пречи, но ние сме на близо 4 г. И втората пак падаше, но от лекарството което е на бактиграса си оставаше по пишлето и така около 10 дена и после само промивах с  лайка 2-3 пъти на ден-без никакви лепенки повече. За сега нямаме проблеми-оперирани сме преди 2 месеца и половина. Hug

# 748
  • Мнения: 4 770
неговата пишка още много малка и няма начин да увия бактиграса около нея  newsm78 уффф... мислех си, че вече трябва да се е отпуснала и да е станала малко по- голяма, а тя все още е миниатюрна  Sad в един сайт четох, че активната съставка на бактиграса се отделя бавно и за това се препоръчва смяна на превръзката 1-2 пъти седмично.  newsm78
сега във вторник не можем да минем контролния, че много рано, а на 11.12 когато мъжът ми е свободен е прекалено късно  ooooh!
milenskidvрадвам се, че нямате фистула.  Hug

# 749
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Ние ще водим малкия на преглед на 11.12. да видим какво ще каже Такова.
И аз увивах Бактиграс около пишлето и отгоре марля, която залепях съвсем леко с текстилна лепенка, като в болницата. На всяко пишкане я махах-иначе се мокри. Нали ми е търпелив малкия...  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт