Пак температура!

  • 7 688
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 822

Аз вече и дадох първата доза.
Мислих си, че след като не е АБ е по-малко вреден  Sad .
Ще я наблюдавам и ще видя какво ще правя. Още повече се обърках май!

desi_jul
Благодаря, че сподели  Peace ! Занапред ще го избягвам, като уж по-лек вариант.

# 31
  • Мнения: 516
Дано да и помогне все пак. Синът ми го е пил 2 пъти и му подейства, поне така си мислех. Прочети в листовката какво пише, пулмолога ми каза ,4е не трябвало да се пие много вода, нещо такова. Не съм се задълбочавала , защото реших, че вече няма да го пием. Бързо оздравяване:)

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Суметролимът е ужасен вариант за една вирусна инфекция  Tired Хем са ти казали, че е вирус, хем и Суметролим са изписали  Crazy Няма ли да спрат тези лекари с това лекарство, бе?!

# 33
  • Мнения: 516
Тарталета, напълно те подкрепям! Те май лекарите са като коне с капаци:) В нашето детско отделение  всички лекари изписват тоя Суметролим, дори които им се носи славата на кадърни. Това е някаква масова практика, явно не само в Русе. Като знам само колко шишета е изпила дъщеря ми , направо косата ми настръхва. Последният път като им казах,че няма да и го дам, те бързат да ми изпишат  антибиотик. Казах, че не съм склонна и него да го дам без изследване. Че чак тогава се съгласиха да пуснем кръв  и след час вече бяха на мнение, че няма нужда нито от Суметролим , нито от АБ.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Ами след като два пъти ни беше изписван с думите- Абе, не ми се иска съвсем без нищо да оставям детето, айде да изпие един Суметролим... Не съм годавала, освен в случаите на бактерии в урината като бебе и то след антибиограма. А са ни го изписвали поне 5 пъти.

# 35
  • Мнения: 269
До 38,5 не се дават никакви антипиретици. Оставя се организмът да се справи сам. Температурата не е заболяване, а маркер, че има такова и че организмът се бори с него. При свалянето й всъщност пречим на организмът да се справи сам. А фибрилен гърч се получава не от високата температура, може да стане и при 37,5, а при рязкото й смъкване. Това е официално медицинско становище - отскоро сме при нов педиатър, и този и предишния поддържаха тази теза.
А аз, лично, не давам нищо за сваляне на температурата до 39,5. Ако се вдигне над 39,5 вече давам нурофен или свещички и правя компреси. не се шашкай излишно когато майката е спокойна и детето е по-добре, то инстинктивно усеща твоето притеснение... Peace
Peace И аз съм от "лудите"които не дават антипиретици... Децата ми са на 1.6 г и на 4.6 г
Преди и на темп 37.5 съм давала я Нурофен, я Панадол и сега го отчитам като голяма грешка.
Откакто не ползвам антипиретици температурата минава и заминава и децата ми се оправят за 2-3 дни. Преди това боледуваха тежко и продължително гърло-сливици-ларинкс-трахея-бронхи, че и по-зле. Оттам антибиотици и куп други подобни в продължение на , поне, месец:ooooh:
А сега изкарваме една неспокойна нощ. Към 4 сутринта започват да се потят, в шест вече няма и помен от темп. На следващият ден са малко отпаднали и продължават да се потят здраво и на третия ден са си съвсем добре. И нашата лекарка ми обясни, че при темп над 39 градуса в организма се произвеждат вещества, които по естествен път преборват вирусите. Каза ми също така, че след всяка преборена по този начин вирусна инфекция организма става по-устойчив и по-силен. Praynig
Например дъщеря ми /на 4.6 г/ се случи веднъж да си легне с темп 39.8 гр., със силна хрема и кашлица и да се събуди абсолютно здрава без дори да подсмърча. Даже не беше отпаднала! Беше в деня на кръщенето й и бесня като невидяла! Чак се шегувахме после, че в цялата работа е имало божествена намеса Laughing

# 36
  • Мнения: 1 984
[ Чак се шегувахме после, че в цялата работа е имало божествена намеса Laughing

не мисля че е било шега.   bouquet

# 37
  • Мнения: 822
Здравейте на всички отново !

Сега, като се събуди дъщеричката ми отново вдигна 38 и 2 тем. Не е отпаднала, а напротив - даже превъзбудена. Бяга насам-натам и играе с тази температура. Исках да попитам колко време продължава температурата - ние сме така от събота вечер. За сега няма да я свалям. Ако се почувства зле или се покачи над 39, тогава.

Съветът за добър педиатър е хубав, но какво да правим, като ние уж сме при най-добрия?!
Незнам дали след като съм й давала от суметролима мога утре например да и пусна изследвания на кръв и урина - дали няма да са повлияни от лекарството?

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Грипът е такъв, двуфазен. Затишие след първата температура и после отново се вдига температура. Марти беше 2 дни с температура много висока и то. После 3 дни нищо здрава. И от снощи непрестанна кашлица и днес е с температура отново. Кашлицата спря... #Crazy. Ужасен грип човек може да се побърка. Аз сега ще я заведа все пак да я преслушат. После ще пиша какво е станало.

# 39
  • Мнения: 822
ivben   bouquet

Дано се оправите скоро !
 И ние ще ходим на контролен преглед, но в четвъртък. Моля се дано батко й да не прихване. Ние тримата, без дъщеря ми, се ваксинирахме есента с инфлувак и за сега не сме боледували сериозно.

# 40
  • Мнения: 191
при нас зъбите винаги се появяваха със висока Т така че може и да са зъбите

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
при нас зъбите винаги се появяваха със висока Т така че може и да са зъбите

Не, не може  #Crazy

# 42
  • Мнения: 516
Мама Галка, няма проблем ,че е на Суметролим, пак и пусни изследвания. Ние бяхме 5-ти ден на този сироп и кръвните и показатели бяха ужасяващи-утайка  55, левкоцити 17,5 и т.н. И това ,въпреки че т-рата почна да пада от само себе си .

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Бяхме на лекар, направих снимка всичко е ок. Дано по бързо минава този грип!

# 44
  • Мнения: 822
Аз утре сутрин ще я водя в лабораторията. Мисля да пусна пълна кръвна картина и утайка. Сега заспа, но откакто се е събудила следобед поддържа 38 и 4 тем. Не й дадох нищо са сваляне на тем. - дано не се вдигне. Ще я следя.

Общи условия

Активация на акаунт