Как се обръщате към свекървата?

  • 9 878
  • 235
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 434
Наричам ги майко и татко откакто съм се омъжила.Мама и Тати са друго,те са си само мои и винаги ще се обръщам така към тях,а другото е израз на уважение към хората създали,отгледали и възпитали мъжът, който обичам.

# 61
  • Мнения: 2 908
Не я наричам никак,не защото искам да я обидя,както смятат много "примерни"снахи тук Mr. Green,не ме и интересува да я обиждам,просто искам да не усещам,че съществува,все едно я няма,че е въздух и минавам през него,т.е.въздуха си няма име...и тя за мен си няма такова.и тя да се обръща към мен не на име,ами никак,пак няма да ми пука-за мен тя не съществува,за мен това не е обида никаква.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 163
 не мога да си представя да казвам майко и  татко само заради етикецията, а ако в последствие се изпомразиме, какво става с това обръщение?Аз като стигна до тоя хал да съм тъща, няма да имам нищо против да ми викат лельо

# 63
  • Мнения: 146
Аз я наричам "майко", в началото ми беше малко трудно и ми отне време докато започна да и викам така, но ми се вижда обидно да не и викам никак. Тя е много добра жена и заслужава да и казвам така.

# 64
  • Мнения: 242
Майко и татко , леля Х - не ми е леля,а свеки,а пък по име- не ми е наборка,жената е с 40 години по голяма от мен не мога да и кажа на име,не ми е колежка,най-малкото  от някакво уважение го правя.

# 65
  • Мнения: 3 241
Обръщам се по име към нея.
Нищо лошо не виждам в това. И на майка ми говоря на име и на всички приятели на родителите ми. Изобщо не обичам да лельосвам и чичосвам.   Naughty

# 66
  • Мнения: 159
по име. най-приемливо ми звучеше,а и тя нямаше никакви претенции.

# 67
  • На село
  • Мнения: 873
Аз съм доста облагодетелствана в това как да се обръщам към свекърва ми - тя не чува. А иначе, когато говоря за нея - "майка това, майка онова". Към моята се обръщам с "мамо". Понеже не можем да се чуем със свеки по телефона, се "чуваме" с SMSи - е, това наистина ми е проблем - искам да започна със "zdartsi, majko", но никога не съм го правила и ми е някак съвестно за това. А иначе свекър ми доста си го "таткосвам" - като ги съберем "нашите" и "вашите" в къщи, става много забавно - и баща ми, и свекър ми се обръщат на "татко".

# 68
  • Мнения: 1 322
По име

# 69
И аз никак. Имам някои варианти за обръщения, но ако ги употребя, първо трябва да си стегна багажа. Но всичко с времето си... Party

# 70
Да нямаш обръщение е обидно. Лично аз нямах такова поне 6 месеца и се чувствах зле, но след това когато директно се постави въпросът кой как ще нарича, започнах да се обръщам на " майко ". Все пак тя е живяла в едно по-друго време и за нея това беше по-подходящото обръщение. Свиква се, сега въобще не ми пречи. За сравнение майка ми пожела зет й да се обръща към нея по име, докато баща ми, като по-консервативен, поиска да му викат " дядо ".
Ако трябваше да се омъжвам в настоящият момент обаче бих я наричала по име, все пак сме в Европа, нали. Някак си е тъпо за едни неща да сме европейци, а за други да сме светлинни години назад.

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 343
Познавам я от 14 години, женена съм за сина й от 8 години, но все още никак не я наричам. Не се и опитвам вече да си измисля обръщение  Stop

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Познавам я от 14 години, женена съм за сина й от 8 години, но все още никак не я наричам. Не се и опитвам вече да си измисля обръщение  Stop
Ако го измислиш сподели моля те Praynig.На свекъра го измислих ама на нея не мога да се сетя.

# 73
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 343
Познавам я от 14 години, женена съм за сина й от 8 години, но все още никак не я наричам. Не се и опитвам вече да си измисля обръщение  Stop
Ако го измислиш сподели моля те Praynig.На свекъра го измислих ама на нея не мога да се сетя.

Нали казвам- вече изобщо не се опитвам да й търся подходящо обръщение. Никак ми е най- добре  Crossing Arms

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Познавам я от 14 години, женена съм за сина й от 8 години, но все още никак не я наричам. Не се и опитвам вече да си измисля обръщение  Stop
Ако го измислиш сподели моля те Praynig.На свекъра го измислих ама на нея не мога да се сетя.

Нали казвам- вече изобщо не се опитвам да й търся подходящо обръщение. Никак ми е най- добре  Crossing Arms
А ок, аз още не губя надежда ,ама ми се щеше и тя да ми помогне малко.

Общи условия

Активация на акаунт