Как се обръщате към свекървата?

  • 9 883
  • 235
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • Мнения: 125
не знам как да се обръщам към родителите му. Най-лесно ми се вижда по име, обаче и двамата са с едни такива странни и засукани имена, че идея нямам как мога да им казвам на галено. За сега не ги виждам често и това не е било проблем, но искам не искам скоро ще се наложи да се срещаме повечко и това ще се окаже проблем, а не ми се вижда редно да нямам обръщение - обидно е

# 92
  • Мнения: 654
здравейте мили момичета. случайно попаднах на вашата тема и с интерес прочетох мненията  ви.за съжаление с моята свекърва не сме в добри отношения.наричах я майко, но се случи така че тя ме обиди много.думите които изрече не би казала една майка.оттогава дори рядко разговаряме и нямам обръщение към нея и свекъра.неприятно е защото имам две деца и не искам да им давам лош пример.искам когато дойде времето да съм свекърва да не забравям че съм била и снаха.

# 93
  • Мнения: 1 477
Аз на моята и викам майко.По-скоро от уважение към съпруга ми.Не към нея.

# 94
  • Мнения: 49
И аз от уважение към мъжа ми-майко
И вече ми стана като навик,не влагам нищо,машинално.

# 95
  • Мнения: 130
по име защото и мъжът ми и сестра му и брат му не и казват мамо а се обръщат по име ама и тя си е готина...

# 96
  • Мнения: 93
А кум свекъра как се обарщате?На мен това ми е проблема.Към свекурва си се обращам по име,амд към свекъра...някак не ми е удобно.

# 97
  • Мнения: 1 674
Толкова рядко я виждам,че не ми се налага да и викам както и да е -просто и казвам каквото имам да и кажа и това е .Аз майка няма да и кажа,защото си имам такава.Ако не и харесва да пътува Wink

# 98
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
По имена. Човек има само една майка и един баща. Пък и свекъра ми наскоро на пияна глава заяви, че съм щяла да го обидя ако му кажа "татко" newsm12, така че...

# 99
  • Мнения: 493
Никак Mr. GreenДиректо казвам,каквото имам за казване без обръщение Peace

# 100
  • Мнения: 4 335
И аз никак не се обрьщам кьм тях.Намирам го за голямо лицемерие да им викам мамо и тате.4овек има една маика. Ако през година се развеждам и женя за друг на всяка ли юе викам момо(голяма тьпотия) #Cussing out Twisted Evil #Cussing out

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 614
И аз никак не се обрьщам кьм тях.Намирам го за голямо лицемерие да им викам мамо и тате.4овек има една маика. Ако през година се развеждам и женя за друг на всяка ли юе викам момо(голяма тьпотия) #Cussing out Twisted Evil #Cussing out


Провери си правописа че наистина е тъпотия в два реда човек да има толкова грешки.
А по въпраса -Ами не се развеждай  newsm78 през -година за да не ти се налага на всички да им казваш мамо и тате.Това е най лесно .
                                                                                                         


# 102
  • Мнения: 4 335
zi4e57, извиняваи ако сьм те засегнала с нещо. Ти да не си свекьрва,4е така си го приела Thinking Само изказах мнение,не те карам да мислиш и ти така  bouquet

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Не не си ме мила няма за какво .Просто се пошегувах Joy да не се развеждаш всяка година/не дай боже/ Това е.
Всеки  според мен трябва да има някъкво обръщение все пак .Независимо какво е то.Както писах вече те не са неудушевени предмети ,и един възпитан човек мисля че трябва да намери подхода сам, как да се обръща към човека с когото разговаря.

# 104
  • Мнения: 4 335
Не не се развеждам,заедно сме с мьжа ми от девет години и дано да сме завинаги Praynig ,но просто от вьтре не ми идва да и кажа мамо,не искам да прозву4и това грубо,но немога  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт