Как се обръщате към свекървата?

  • 9 860
  • 235
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 806
Още като се запознах с бъдещата ми свекърва, тя каза да й викам по име, та така и до ден днешен. Не ми е неудобно, свикнах. Но ако държеше да й викам по друг начин, пак щях да го направя, в крайна сметка не това е важно.

# 151
  • Мнения: 53
Така като чета, положението е горе - долу 50 : 50.
Едните са за това, на свекитата да се вика "майко", другите "лельо" или без обръщение.
Аз лично смятам, че това как наричаш майката на съпруга ти няма никакво значение.
Важното е вие двамата да се разбирате и обичате - останалото са подробности на които не бива да се отдава особено значение.
Моите на годежа се опитаха да ми подскажат, че искат да им викам според традицията, обаче - това само още повече ме отврати от идеята. Дълго време никак не им виках. Не можех да си обърна езика по никой начин!
Един ден се опитали да "натиснат" мъжа ми, да започна да се обръщам към тях някак си, но той им отговорил следното:
- Вие на нас няма да ни се месите. Щом ние се разбираме и се обичаме, тя ако иска и "бау-бау" ще ви вика. Няма да я карате насила да прави каквото и да е.

А след време, реших че "лельо" е приемлив за мен лично вариант.

# 152
  • Мнения: 339
и аз се обръщам с лельо.Като се омъжих не можех, а и не исках да и казвам майко.А сега се и радвам, че не го направих, защото свекито си е свеки.

# 153
  • Мнения: 78
Никак не я наричам... Не мога да измисля нищо  newsm78 А майка няма да й кажа определено.

# 154
  • Мнения: 223
Обръщам се към нея като към приятелка - по име. Викам й Руми, както и мъжът ми вика на майка ми Диди. Това е най-готиният вариант - всеки от нас си има майка и готина тъща/свекърва.

# 155
  • Мнения: 16
Тя искаше да и казвам майко,но аз никак не се обръщах към нея.

# 156
# 157
  • Мнения: 61
Съжалявам че не и казах "майко" докато беше жива.
Разсъждавах  по начина  -Аз си  имам майка ,тя/свекърва ми / не  ме е родила защо да и казвам майко,защо моите родители са баба и дядо ,а пък неговите майка и татко- но сега съм над тези неща.
Определено нямаше да ми стане нищо ако и бях казала поне един път майко

# 158
  • София
  • Мнения: 141
И аз нямам обръщение към родителите на мъжа ми. Когато се оженихме, моите родители му предложиха да се обръща към тях по име, и той го прави, макар и по-трудно в началото.
С тях обаче не сме говорили по въпроса, но аз не бих могла да ги наричам майко и татко, дори и да го очакват, така че за сега е така.

# 159
  • Мнения: 2 015
Никак не я наричам... Не мога да измисля нищо  newsm78 А майка няма да й кажа определено.
И аз така ooooh!

# 160
  • Мнения: 105
Все още не ми е свекърва официално, никак не я наричам и идея си нямам как бих .. но и аз "майка" няма да и кажа определено!!!

# 161
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
Никак не я наричам... Не мога да измисля нищо   А майка няма да й кажа определено
ох, и аз така, ама ми е супер гадно!Като й звънна по телефона-чакам да вдигне и й а казвам "Здрастииии" и т.н, а като искам да предам много позздрави на свекъра ми-и няма как да го нарека и казвам-"много поздрави на всички". Многоми е тъпо, трябва да еднем някой път и да си изясним този въпрос.Тя жената беше казала един път да я наричам по име,ама пак ми е кофти, не мога да си пречупя езика и да се обръщам към нея, все едно ми е набор Whistling ooooh!мнпго ме мъчи този въпрос, благоаря на автоката на темата Peace

# 162
  • Мнения: 1 173
Никак не я наричам... Не мога да измисля нищо   А майка няма да й кажа определено[/quote]
ох, и аз така, ама ми е супер гадно!Като й звънна по телефона-чакам да вдигне и й а казвам "Здрастииии" и т.н, а като искам да предам много позздрави на свекъра ми-и няма как да го нарека и казвам-"много поздрави на всички". Многоми е тъпо, трябва да еднем някой път и да си изясним този въпрос.Тя жената беше казала един път да я наричам по име,ама пак ми е кофти, не мога да си пречупя езика и да се обръщам към нея, все едно ми е набор Whistling ooooh!мнпго ме мъчи този въпрос, благоаря на автоката на темата Peace
[/quote]
 и аз така бях , но един ден и рекох Марийче(Мария) и тай , пак за Майка , как да и кажа , като собствената и дъщеря не и казва.

# 163
  • Мнения: 111
Ами , казвам и "бабо" или "бабке". Покрай децата ... та и аз... .
"Майка" и през ум не ми е минавало да я наричам. Simple Smile

# 164
  • Мнения: 551
Мойта също не ми е официална свекърва,защото с моичкия нямаме брак въпреки,че сме заедно от 9 години.Но аз и викам по име "като във филмите  Laughing" Така сме се разбрали отдавна и тя не настоява да и се вика мамо.Аз нямам намерение да и кажа мамо в никакъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт