Как се обръщате към свекървата?

  • 9 919
  • 235
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 13 217
.Абе, хора как ви се вижда идеята да наричаш поименно човек по-голям с 20,30 години.

Ми как.. нормално  Grinning Ако имам колежка с 20-30 г. по-възрастна от мен как да я наричам.. лельо (како?) Едикояси  Grinning
За мен лично всичко си е ОК, стига да не се обижда човека. Свекърва ми не ми е нито майка, нито леля в смисъла на двете думи Grinning

# 136
  • Мнения: 2 161
А аз имам питане към всички които нямат обръщение към свекървите си.
 -Вашите мъже как викат на родителите ви????

newsm10
Е,то се знае,че мъжете на всички жени,които мислят свекървите си за крокодили,наричат тъщите си "съкровище" и "мила мамо".Тук така е било и така ще бъде.

# 137
  • Мнения: 1 975
Имам си една майка и устата не може да ми се пречупи да й кажа мамо.  Затова - по име.

И аз така  Peace

А мъжът ми на нашите -  никак - супер е тъпо  Crossing Arms

# 138
  • на село
  • Мнения: 838
 С триста зора,след година и половина брак,най-накрая ми се обърна езика за това "майко".Направих го заради съпруга си.Свекърът и свекървата ми развиваха едни теории,че нямали нищо против и на имена да се обръщам към тях,но аз знаех,че държат на традицията,а това за свободния избор го говореха за пред мъжа ми.

# 139
  • София
  • Мнения: 2 447
На прякор. Peace
Всички й казват така.

# 140
  • Мнения: 134
До последно трудно  и казвах майко не заради друго защото на свекър ми е трудно да кажа татко баща ми почина отдавна и ми е неприсъщо да назовавам друг човек така, но те знаеха проблемът ми и не се сърдиха. Свекърва ми почина да съм и казала майко два или три пъти дори сега свекър ми когато говори с мен за нея казва жена ми и така. Трудно си пречупвам езика да давам обръщения, които за мен не са истински, не съм била лицемерна така е по добре за мен и останалите.

# 141
Когато не бяхме официално съпрузи тя искаше да се обръщам  с лельо а след това ми беше доста трудно и сега по никакъв начин не мога   Simple Smile

# 142
  • Мнения: 35
И аз имам още проблеми с тези обръщения. В началото бях на лельо еди коя си, а сега се опитвам да и казвам мамо еди коя си. И в двата случая използвам името й. Но и аз имам проблеми изобщо с обръщението към нея. Ако с нищо не ги наричахме щеше да ни е по лесно. Е, говоря за тези, които имат проблеми с това. И винаги, когато трябва да се обърна към нея(поне, че не ми се налага често), първо опитвам да се настроя, но накрая пак ми звучи изкуствено.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 02:27 от Semushina

# 143
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Нямам обръщение към нея.Откакто я познавам(а и преди това) и говоря на "Вие".Когато все пак се е налагало да кажа нещо за нея в нейно присъствие(и то само във връзка с любимият ми или детето), съм използвала "Мама Джулия", макар и с половин уста

# 144
  • Мнения: 327
просто и казвам баба Е... в на4алото имахме доста проблеми така 4е тя си е виновна(държи много на традицийте но...)добре 4е се виждаме по два пъти в годината и сега много се оби4аме Laughing Laughing Laughing

# 145
  • Мнения: 4 362
В началото нямах обръщение ,до преди няколко месеца,когато и казах "майко",но на свекъра си все още не мога да се пречупя и да кажа "татко"

# 146
  • Мнения: 610
Нямам никакво обръщение към нея определено.Но за доста неща тя си е виновна.

# 147
  • Мнения: 1 768
По име.Тя няма нищо против.Дори е напълно естествено в Германия снахата да каzва по име на свекърва си.

# 148
  • Мнения: 370
никак не й виках!това много ги дразнеше,но една майка имам и един татко.а и азна тях по име казвам,какда си завъртя езика на свеки да кажа майко?!та така до днес с една малка разлика,откакто се роди детето казвам-баба ти това...... или дядо ти ононва ... и така.знам,че нее многа правилно ама........ smile3506

# 149
  • Мнения: 313
казвам им майко и татко, обаче ако трябва да съм изкрена те не го заслужават, определено... Преди, като не бяхме сключили още брак, ми беше трудно да им казвам лелъо и чичо, незнам защо така. На мен с мъжа ми разликата ни е по голяма - 10 години и той е най малкото дете, а те са 3 деца, има 2 по големи сестри. Струват ми се като баба и дядо и за това ми беше трудно да им казвам лелъо и чичо..... Но те толкова неприятности ни създават, че не заслужават дори синът им да им казва майко и татко. Как може родител да си тормози детето по някакъв начин не знам???

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт