Как се обръщате към свекървата?

  • 9 878
  • 235
  •   1
Отговори
# 120
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Явно това с бабата при много деиства Hug

Идеално действа.Аз ги виждам два,най-много три пъти в годината за един час,даже не ги познавам добре и как да ги наричам,караме на бабо....,дядо.......

А аз имам питане към всички които нямат обръщение към свекървите си.
 -Вашите мъже как викат на родителите ви????


По същия начин.

# 121
  • Мнения: 4
А аз имам питане към всички които нямат обръщение към свекървите си.
 -Вашите мъже как викат на родителите ви????

newsm10

# 122
  • Мнения: 0
...с гръб предполагам... Grinning

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Ами "Ъ-ъ-ъ-ъ,...". Резил, ти казвам...


         

# 124
  • Мнения: 3 241
Мъжът ми се обръща към родителите ми също на име, те не биха искали по друг начин  Peace

# 125
  • софия
  • Мнения: 636
Майко + име, мамо + име. Мислех че няма да свикна, но нямаше проблем. Сама избрах този вариант - обсъдихме го, свекърите нямаха против да им казваме по име, но ми се струва малко пресилено.
на моята майка казвам само мамо или Бъки, на галено.

# 126
  • Мнения: 219
"Майче", макар, че в началото ми беше ужасно трудно т.к. към  собственната си майка се обръщам с "майко". Но с времето свикнах.
не би се обърнала с " майче" за нищо на света, ние не сме и приятелки с нея , тя е единствено майката на мъжа ми и бабата на детето и толкова

# 127
  • София
  • Мнения: 903
.Абе, хора как ви се вижда идеята да наричаш поименно човек по-голям с 20,30 години.

Ами лично на мен ми се вижда много практична и удобна. Навсякъде в света се обръщат по този начин, само ние в БГ се лельосваме и чичосваме. За мен няма никакъв проблем да казвам на някой с 30 години по-голям от мен на име, както и не се обиждам ако някой с 20 години по-малък от мен ( в случая ще е дете на около 10 години) ми казва на име, вместо лельо.

А аз имам питане към всички които нямат обръщение към свекървите си.
 -Вашите мъже как викат на родителите ви????


По същия начин. Мъжа ми казва на баща ми "адаш" защото имат еднакви имена, иначе няма никакви други обръщения- нито към майка, нито към татко.


Според мен,  ако свекървата още отначало седне да се разбере със снахата как да се обръщат една към друга, няма да има проблем и снахата ще свикне по -бързо. Говоря за мен - ако свекърва ми беше седнала да поговорим за това как да се обръщам към нея, сега нямаше да не й викам нищо. Можеше поне да се разберем да й викам на име - и без това понякога мъжа ми й викаше на име. Но тя не го направи, аз се опитах няколко пъти да й кажа "Майко", но нещо ми звучеше неестествено , и се отказах. Сега й викам майко (както съм писала по-напред в темата) само когато има чужди хора в къщата и трябва по някакъв начин да се обърна към нея.

# 128
  • Мнения: 274
Аз на моята и викам"майко"и не съжалявам,защото тя е един добър и прекрасен човек,с когото винаги мога да споделя нещо,каквото и да е то.       Hug

# 129
  • Мнения: 219


Според мен,  ако свекървата още отначало седне да се разбере със снахата как да се обръщат една към друга, няма да има проблем и снахата ще свикне по -бързо. Говоря за мен - ако свекърва ми беше седнала да поговорим за това как да се обръщам към нея, сега нямаше да не й викам нищо. Можеше поне да се разберем да й викам на име - и без това понякога мъжа ми й викаше на име.

и аз така отговорих на майка ми, когато на 2 пъти се опита да ме критикува, че не й викам майка

# 130
  • Мнения: 1 479
От добро вьзпитание я наричам "лельо или бабо "по име.

# 131
  • Мнения: 3 886
майко Hugзаслужава го   bouquet

# 132
  • Мнения: 708
Луйза...така се казва  Mr. Green

Добре,4е тук в Италия я няма тази толкова глупава за мен традиция на "мама"

# 133
  • София
  • Мнения: 5 605
Имам си една майка и устата не може да ми се пречупи да й кажа мамо.  Затова - по име.

# 134
  • София
  • Мнения: 13 206
Обръщам се на малко име. Снахите ми към майка ми също така се обръщат. Самата тя им каза като се женеха, че не иска да й казват "майко", защото си имат майки и каза да я наричат както препочитат. Та в нашето семейство всички така се обръщат към родителите на половинките, на малко име.  Laughing Включително свекърва ми държи детето да я нарича по име, защото нейното е особено и не се връзва смислово с "бабо"  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт