Как се обръщате към свекървата?

  • 9 870
  • 235
  •   1
Отговори
# 180
# 181
  • Мнения: 2 090
Допреди 1 година и нещо-леля ..... Embarassed,но много рядко,а след като се роди детето-баба(но не се обръщам директно към нея така) Thinking.Кофти е да не се обръщаш никак,но аз не мога да си изкривя езика да и кажа ''майко''(все пак си имам 1 майка,и само тя си е моя),а да я наричам направо по име някак не ми е уместно(все пак сме с 35 години разлика и имам някакъв респект).Покрай детето добре се получават нещата Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 182
  • Мнения: 2 152
По име - просто Лили
Не мога да й кажа "майко", а и тя никога не го е искала

# 183
  • Мнения: 4 753
В най-добрия случай по име.... а иначе "булка", "невесто", "госпожа", "госпожица" или "ало извинете"  Mr. Green

# 184
# 185
  • Мнения: 279
Допреди 1 година и нещо-леля ..... Embarassed,но много рядко,а след като се роди детето-баба(но не се обръщам директно към нея така) Thinking.Кофти е да не се обръщаш никак,но аз не мога да си изкривя езика да и кажа ''майко''(все пак си имам 1 майка,и само тя си е моя),а да я наричам направо по име някак не ми е уместно(все пак сме с 35 години разлика и имам някакъв респект).Покрай детето добре се получават нещата Simple Smile Simple Smile Simple Smile
То и при мен май ще стане така след като родя. Ама не и майко, много ясно, това е супер измислено. Аз , ако съм свекърва за нищо на света няма да искам да ми казват така ooooh! Ама при нас проблема е че 9 години сме гаджета и изведнъж сега ще си имаме бебче и затова почнах да се чудя. Благодаря на всички ви за отговорите!  HugНадявам се и на някой друг да е помогнала темата...

# 186
  • Мнения: 1 226
Ами никак.Почти не говоря с нея
2 или 3 пъти в годината.

# 187
  • Мнения: 4 451
И аз никак, не общувам много с нея.

# 188
  • Мнения: 120
Охх никак не и викам и понякога много се притеснявам , защото най-вероятно я обиждам.Тя е добра жена , но немога да се пречупя да и кажа нито по име , нито майко.Не сме говорили по този въпрос. Между другото и тя не ми вика по име. Дали е нарочно?  newsm78

# 189
  • Мнения: 502
Или Мюриел, или Мюмю (като съм пияна).

Какви лели са ви свекървите, бре, освестете се.
Направете ги свои приятелки, облекчете сървъра.
Joy Joy Joy

# 190
  • Мнения: 64
С моята просто спряхме да се виждаме . Надявам се завинаги.

# 191
  • Мнения: 673
  Имала съм две свекърви. С първата не се получи. Обръщението "майко" /на което тя особено много държеше/ все излизаше с мъка от устата ми. Казвах го само в краен случай, иначе се обръщах с .....поглед... Всъщност виновната беше тя. Винаги се държеше по-скоро като мащеха , но накрая и го върнах тъпканоjavascript:void(0);
smile3515javascript:void(0);
smile3534
  С втората... нещата стояха по съвсем друг начин. Тя наистина ме възприема като свое дете. Много сме близки. За мен е удоволствие да я наричам "майко"javascript:void(0);
newsm51

# 192
  • София
  • Мнения: 3 064
По име. То и мъжът ми така се обръща към нея, така че стана естествено...

# 193
  • Мнения: 2 498
Никак не се обръщам към нея....направо и говоря....по принцип по имена говоря и на двамата....

# 194
  • Варна
  • Мнения: 478
Аз я наричам майко или на галено име,въпреки че нямаме брак но сме заедно от 15години(от ученичка)

Общи условия

Активация на акаунт