Как се обръщате към свекървата?

  • 9 864
  • 235
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 423
Обръщам се на име , галено. колкото и да я обичам, не мога да й кажа нито мамо, нито майко. Имам една майка.

# 211
  • Мнения: 1 820
Казвам и майко единственно заради тъпите традиции и заради това че уважавам мъжа си.Само заради него,макар че тои ми каза че за него е все тая.Но традициите.....А иначе тя не заслужава и по име да я викам

# 212
  • Мнения: 126
Никак, просто чакам удобен момент да ме погледне и казвам каквото имам да и кажа. Но понякога се получават кофти ситуации. Например звъни домашния телефон, аз го вдигам и отговарям "Няма го или няма я", ама когато ме попитат кого търсят е кофти да кажа свекървата или свекъра Embarassed Embarassed Embarassed

Или пък аз се обаждам да потърся свекито и дигне свекъра как да кажа кого търся newsm78 Joy /Освен да изтърся "Къде е жена ти"/

# 213
  • Мнения: 196
оф и аз така newsm78

# 214
  • Мнения: 9 814
Пенчице /казва се Пенка/ или "моето момиче" /тя ми казва така/.

Вечерта след сватбата тя повдигна въпроса с обръщенията и сама каза, че не иска да й казвам майко, а както аз преценя. Аз реших така.

# 215
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
И към свекъра и към свекървата се обръщам по име.Не им казвам с галени имена,защото те са доста по възрастни от моите родители и смятам ,че не е много подходящо.Когато синът ми е с мен се възползвам и ги наричам бабо и дядо.
Имам прекрасни родители и никога не бих дала титлата "Мама и Татко " на друг.

# 216
  • Мнения: 59
Никак, просто чакам удобен момент да ме погледне и казвам каквото имам да и кажа. Но понякога се получават кофти ситуации.

И аз така. Май не е много добър вариант, но... Embarassed

# 217
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Обръщам се към свекърва ми винаги с "майко", но тъй като може скоро аз самата да стана свекърва, ще помоля снахата да ми казва или "лельо" или на име, както тя иска.

# 218
  • Мнения: 1 174
По име, галено, както тя си пожела. Simple Smile "Майко" не бих я нарекла, изброили сте защо, колкото и да се е опитвала да ме обгрижи и др. При нас...малко прескочихме границата на обгрижването и преминахме в обсебване, но понеже не търпя да не съм разбрана, веднага щом го изясних за себе си и й го казах, запазихме прилличната дистанция на уважението, доколкото можах/ме, де.  Rolling Eyes
Иначе аз исках да я наричам "лельо", но тя ми отвърна, че й се струвало "някак...студено". Laughing

# 219
  • Мнения: 129
Никак, просто чакам удобен момент да ме погледне и казвам каквото имам да и кажа. Но понякога се получават кофти ситуации.

И аз така. Май не е много добър вариант, но... Embarassed

Абсолютно същия случай съм и аз Peace

# 220
  • Мнения: 94
Казвам и"майко".Просто за мен е едно уважение,а и тя го заслужава,защото е много добричка и всеотдайна Simple Smile

# 221
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Казвам й "майко". На нея това й харесва, а пък на мен не ми прави впечатление вече.

# 222
  • Мнения: 140
Казвам й лельо "ххх".Знам , че не й е приятно, но и за мен обръщението "мамо" е запазено само за моята "МАМА"!Няколко пъти повдигна въпроса, но аз и мъжът ми я контрирахме, че моята майка е жива и нямам нужда от две майки.Може би точно това , че първия път, когато отидохме у тях на гости и тя повдигна въпроса за това, доста неадекватно, ме стресна.Майка ми пък се обрина, милата!Та така я наричам, предложих по име, не иска.Значи лельо!Точка!!!

# 223
  • Мнения: 1 312
С думичката ,,майко,, тя е добра жена,а и го заслужава  bouquet

# 224
  • Мнения: 60
по добре без леля..,аз се обръщам директно-без име без нищо

Общи условия

Активация на акаунт