Удари ме и избяга!!!

  • 4 976
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Има ги такива кретени. През есента някакъв тъпан с камионетка се натресъл в нашата кола  и отпрашил, докато мъжа ми успее да реагира. Задната врата и калника бяха смазани. Добре, че само с толкова се отървахме.

# 16
  • Мнения: 2 323
Но ако офейка както в случая...жална му майка.

Извинявай, но какво ще направиш - ще го подгониш да му забиеш един шамар или ще го напсуваш сочно/може и наум/....Нищо няма смисъл според мен, освен да се търсят правата законно.

# 17
  • Мнения: 27 524
Хора всякакви. Преди НГ нас пред паркинга на Метро (но в Брюксел) ни удари и одра възрастен мъж с Волво. Става пред очите ни, и двамата сме там с количката и го чакаме да излезе. Ръкомахаме ние да спре, не вижда. Излязохме пред колата му и казваме,че ни е издраскал доста сериозно колата. Той спори, слиза, гледа - по синята му броня - сума ти сива боя от нас. Не, не било това, не ни бил закачил. Спори ли, спори. Ок, съгласихме се, казахме да извикаме полиция и тя да реши. Метна се на волвото си и избяга. Записахме му номера и се опакахме в Полицията. Сега се съдим. Достатъчно беше да се извини и да каже, че съжалява. Никога нищо не бихме предприели. Наглото поведение, особено от възрастни и възпитани ( Thinking) хора е неприемливо за нас. Всичко се случва, но човек трябва да бъде достоен и справедлив.
Хората по пътя премазват хора и пак бягат, така че... за твоя случаи... теглиш една и това е.

# 18
На мен пък ми се случи аз да ударя бакшиш.Колата ми тъкмо излизаше от сервиз

# 19
  • София
  • Мнения: 276
Не оставяй нещата така....следващият път може да удари или убие пешеходец( а може и да го е правил) , така че с оглед да се предотвратят следващите постъпки на този бакшиш си длъжна да се оплачеш в КАТ.
И мен преди време ме удари един и избяга, т.е. каза че бърза за работа, ама аз записах тел, номер на фирмата( пишеше я на колата) и се свързах с шефа му, то не бяха молби после, не беше чудо. Отделно си изчаках КАТ, ама в стреса бях записала грешен номер, та не можаха да го открият по номера, но важното е че ми оказаха съдействие. написаха протокол и казаха да ида после в РПУ-то. за жалба.
Затова смятам, че подобни безскруполни шофьори нямат място в това общество. и не трябва да си мълчим, а до дупка да ги гоним, защото следващият път ще причинят на твоето или на моето дете нещо още по-лошо.
Хайде, пиши развръзка!

# 20
  • Мнения: 649
Ами честно казано, нищо не стана! За КАТ се оказа, че било късно. Имам познат полицай и той ми се скара каза, че ако съм се обадила навреме са щели да  му разкажат работата. Въпросния тъп бакшиш съм го предала на лице дето ще му скъса дупето.Ще му направят проверка за всички документи дали са му в час ще ви разкажа как са се развили нещата. Мисълта ми е,че все за нещо ще го глобът и няма да се размине с рушвети.

# 21
  • София
  • Мнения: 228
Но ако офейка както в случая...жална му майка.

Извинявай, но какво ще направиш - ще го подгониш да му забиеш един шамар или ще го напсуваш сочно/може и наум/....Нищо няма смисъл според мен, освен да се търсят правата законно.

Виждам, че живееш в България, би трябвало да си разбрала, че тук мноооого рядко можеш да разрешиш проблема си законно. Патила съм си, блъскали са ме, офейка "шофьора", повиках КАТ, писах 1 час в РПУ-то жалба и след 2 месеца получих писмо, че на водача, който ме е блъснал му е направена забележка!!! Трябва да го намеря този бисер и да го сканирам. За какви закони говорим изобщо? То законите ги има, но кой ли ги спазва?!?

# 22
  • Мнения: 5 647
Не искам да започвам да пиша за таксиметровите шофьори /както и за тези на маршрутките/, защото ще има доста обидени тук.

Общи условия

Активация на акаунт