За смяната на АМ

  • 1 882
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 217
Привет,
от вчера добавката ни е Лактана био вместо Аптамил. Само че аз директно смених млеката и после някъде прочетох, че трябва да се прави постепенно, или да се смесват старото и новото млека....И се притесних Embarassed newsm78
Какво може да стане в случай, че направо се премине към новото мляко Confused

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай, най-вероятно нищо няма да стане Grinning Все пак АМ са доста близки по състав, а и ти ползваш обикновени, а не лечебни млека.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Сменяла съм веднъж само АМ /когато смених Аптамила и мой син отказа да пие новото мляко минах на Нестле Джуниър/ Не смесвах...направо минах на новия вид АМ.

# 3
  • София
  • Мнения: 302
смених 5 млека за 7 дни директно... Не е хубаво но се наложи по спешност... за това от един път нищо няма да стане. Не се притеснявай но е хубаво да си избереш 1 и да си само на него..

# 4
  • Мнения: 164
Здравей и от мен. И аз смених преди около месец млякото на малкия от раз - от Фризовом на Лактана Био и нямаше странични ефекти. Успех




Кристиян е роден на 10.09.2007 г.

# 5
  • Мнения: 27 524
Не се минава постепенно, а от раз, няма от какво да се притесняваш.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Млякото се сменя точно така, от раз. Нищо няма да му стане на бебето, споконо.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз то смених от раз, няма проблем.

# 8
  • Мнения: 117
И аз то смених от раз, няма проблем.

 Peace
И аз смених от раз млякото

# 9
  • Мнения: 15 379
И аз то смених от раз, няма проблем.

Нашата педиатърка е на същото мнение. Когато реших да сменям тя ми каза - няма абсолютно никакъв проблем, като се сменя от раз!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 541
пет пъти сменях на моята щерка - няма проблем  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
Ох, благодаря ви, направо ми олекна!
Мерси момичета  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
Твърдението, че смяната на АМ не е препоръчителна е легенда!

# 13
  • София
  • Мнения: 197
Твърдението, че смяната на АМ не е препоръчителна е легенда!

Ооо, изобщо не съм съгласна! Въвеждането на ново мляко, различно по състав и вкус от предишното си е стрес за бебето и не се препоръчва по принцип. Но ако се сменя, наистина се прави от раз и ако бебето не прояви някаква непоносимост и със стомахчето му всичко е наред - значи няма проблем  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 5 719
Аз съм сменяла 2 пъти от раз и не е имало проблем! Peace

# 15
  • Мнения: 508
НЕ Мисля че е проблем не се тревожи.

# 16
  • Мнения: 27 524
Твърдението, че смяната на АМ не е препоръчителна е легенда!

Ооо, изобщо не съм съгласна! Въвеждането на ново мляко, различно по състав и вкус от предишното си е стрес за бебето и не се препоръчва по принцип.

Аз съм съгласна Wink Млеката са почти еднакви по състав, все са адаптирани и все са за новородени, 4-месечни, 6-месечни... няма проблем, наистина. За какъв различен вкус говориш? Бебета, като много малки, нямат претенции и изисквания към вкус. Ако беше така, никога не биха приели каквото и да е АМ по принцип  Laughing  А за стрес и дума не може да става  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
Твърдението, че смяната на АМ не е препоръчителна е легенда!

Ооо, изобщо не съм съгласна! Въвеждането на ново мляко, различно по състав и вкус от предишното си е стрес за бебето и не се препоръчва по принцип. Но ако се сменя, наистина се прави от раз и ако бебето не прояви някаква непоносимост и със стомахчето му всичко е наред - значи няма проблем  Hug

Къде ги четете тези неща?  Shocked Кой не го препоръчва?
Ако беше вярно, то бебето би умряло от стрес на етапа с пюретата!

# 18
  • Мнения: 15 379

[/quote]
Къде ги четете тези неща?  Shocked Кой не го препоръчва?
Ако беше вярно, то бебето би умряло от стрес на етапа с пюретата!
[/quote]

 Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 814
Сменяла съм винаги от раз млякото, без проблеми  Peace

# 20
ние пиехме НАН 1 И НАН2 но нещо и омръзна и го смених на ФРИЗО 2

# 21
  • София
  • Мнения: 197
Цитат


Къде ги четете тези неща?  Shocked Кой не го препоръчва?
Ако беше вярно, то бебето би умряло от стрес на етапа с пюретата!

Ами мнение на лекари, които се работят това - занимават се професионално!!!

# 22
  • Мнения: 15 379
Цитат


Къде ги четете тези неща?  Shocked Кой не го препоръчва?
Ако беше вярно, то бебето би умряло от стрес на етапа с пюретата!

Ами мнение на лекари, които се работят това - занимават се професионално!!!

Повечето от тях са на етап 60-те години на 20 век.  Joy Joy Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 3 099
Цитат


Къде ги четете тези неща?  Shocked Кой не го препоръчва?
Ако беше вярно, то бебето би умряло от стрес на етапа с пюретата!

Ами мнение на лекари, които се работят това - занимават се професионално!!!

И аз общувам с такива.  Laughing Не споделят такива теории.  Wink

# 24
  • Мнения: 8 917
Нищо няма да стане , освен да си изяде и новото АМ Grinning

# 25
  • Мнения: 117
Твърдението, че смяната на АМ не е препоръчителна е легенда!

Ооо, изобщо не съм съгласна! Въвеждането на ново мляко, различно по състав и вкус от предишното си е стрес за бебето и не се препоръчва по принцип. Но ако се сменя, наистина се прави от раз и ако бебето не прояви някаква непоносимост и със стомахчето му всичко е наред - значи няма проблем  Hug

Абсолютно съм съгласна с ivonska
Какъв стрес бе мила gia_fire. Адаптираните млека пък най малко могат да стресират едно бебче. Та то приема пюрета и сокове с къде по различни вкусове и какво ли не. Това са много странни твърдения, а лошото понякога е че са изричани от педиатри.   #Crazy Нали няма да си оставиш собственото дете, което не иска някакво АМ да се гърчи докато пие само защото педиатъра ти е казал да не сменяш АМ. Стари легенди!!!!  Joy

# 26
  • Мнения: 757
няма какво да му стане не се притеснявай

# 27
  • София
  • Мнения: 197
Няма да започвам безсмислени спорове...
Всеки има право на мнение - поне уважавайте моето. За да го напиша - значи имам на каква основа. И не са са на етап 60-те години на 20 век Wink
Интересно, защо ли при смяна на АМ има бебета, които не харесват новите формули и трябва да се търси близка до предишното им АМ  - няма 100% прави в този разговор - аз споделих и другата гледна точка

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 20:51 от gia_fire

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Нищо няма да стане, спокойно Peace

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 53
Давах на моя син Фризовом и малко преди да навърши годинка, попитах нашия лекар с какво да го заменя, след като това мляко е за деца до 12 месеца. Той ме посъветва, след като детето го приема добре и му харесва, да не го сменям, защото било свикнало с него и можело да възникнат проблеми при смяна на АМ. Така че можело до 1 и 3 месеца да си пие фризовома. Добре, обаче сменихме лекаря след като сина ми стана на 1 год, и новата педиатърка каза, че нямало никакъв проблем вече да мина на фризо 3. И аз я послушах. Четири вечери му давах Фризо 3 и след като изпиеше млякото, повръщаше на фонтан. И така, с наведена глава отидох пак при стария лекар, казах му как сме сгафили, той малко ни се накара, и каза отново да му давам фризовом докато иска да пие вечер мляко. Оттогава вече 1 седмица от този случай детето не е повръщало.
Това е просто моя опит, не се опитвам да налагам мнението си на никого, но и аз смятам /вече/, че не е добре да се сменя адаптираното мляко без спешно да се налага.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 099
Изключения може да има. Но това са изключения, които не е нужно да бъдат наричани за правило!

Ако едно бебе яде 1 година едно и също и не опознава нови вкусове, вероятността да възникне съпротива при опит за нещо ново е много голяма. Това е психологически проблем, не физиологичен - бебето се чувства застрашено поради промяната.
И на мен ако някой ми набута крем-карамел вместо шоколад, бих повърнала. Но това не значи, че вие не бива да ядете... (дано се изразих ясно)

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм сменяла от раз. знам , че така трябва.

# 32
  • Мнения: 403
И аз то смених от раз, няма проблем.

 Peace
И аз смених от раз млякото
newsm10

# 33
  • Мнения: 408
Ние бяхме на аптамил , след като го смениха сина ми се обрина поучи запек не си изпиваше дозата,буисташе при ядене....Смених от раз и минах на миломил.Нямаше проблем. newsm10

# 34
  • Мнения: 15 379
Ние бяхме на аптамил , след като го смениха сина ми се обрина поучи запек не си изпиваше дозата,буисташе при ядене....Смених от раз и минах на миломил.Нямаше проблем. newsm10
И на мен ми се налагада процедирам така - откакто минахме на Аптамил 2 не иска да изпие повече от 120-130 мл. и педито отсече - Сменяй!!!
Реших да е Милумил, че нали е по-сладко, а ние сме бая злояди и все пак е на Милупа.

# 35
  • Мнения: 1 193
И аз, от раз смених АМ, на Киара.  Да си призная, даже не се замислих, дали ще има проблем при смяната. Малката почна да пие само сутрин мляко и реших да и взема Нестле дж., вместо Аптамил3. Правеше ми впечатление, че не си изпиваше млякото, сега след смяната няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт