Пазите ли си касовите бележки от сметките за тел,ток,вода...?

  • 4 518
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 059

Точно щях да попитам, понеже плащаме през e-pay, дали се пазят и колко време?

# 31
  • Мнения: 8 999
Пазя естествено. В България правото е с обратен знак - тук подсъдимият е виновен до доказване на невинност.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
Пазя ги, откакто платих 2 пъти сметка за телефона.  Twisted Evil

# 33
  • София
  • Мнения: 18 679
Пазя ги. Както и вносните бележки по кредитите. Поне за няколко месеца назад Peace

# 34
  • Мнения: 1 269
И ние си пазим старите бележки.  Peace Моят девер, си плати 3 пъти един и същ ток на вилата. Пазеше си бележките, но в Брацигово в компютъра нямаше данни да е плащал!  Последния път седя на главата на касиерката да се увери, че ще му вкара данните в компютъра и оттогава не е имал проблеми. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 700
Чисто механично пазя за последните няколко месеца, а тези от парното за предходната година. Не ми се е налагало да ги ползвам за нещо, но в ежедневието съм се убедила, че е хубаво понякога да си правиш, както казваше един колега, "копие и на тоалетната хартия"  Joy

# 36
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Пазя си ги.

# 38
  • Мнения: 786
Всичко пазя. Даже касовите бележки от магазина, в който пазарувам редовно Sunglasses Архивирам си сметките месец за месец в архивни кутии и отделно поддържам екселска табличка с шийтове по години, приходи, разходи и като дам "сам" лошо ми става #Cussing out
Нашата лична веднъж ми обясняваше, че й казали, че не си била платила тока за 1 месец преди година и половина и тя извадила и си платила, пък ми е чудно как е станало, като те в началото на следващия изключват всички неплатили  Thinking

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Като че ли ВЕЧЕ ги пазя...
Пъхам ги в един прозрачен джоб, пък там каква манджа е станало...  Crazy ooooh!

Но поради това, че не си пазим стриктно бележките, ни резнаха кабелната. Искат да им я платим отново за 2 месеца, за които на 100% знам, че са платени. Обаче като не пазим бележките  Tired


elin_a  Shocked

Я дай справка, за последните 12м., че ми стана интересно...  Laughing

# 40
  • Мнения: 985
От 1 година сметките по дома и офиса ги плащаме през интернет. Старите касови бележки ги пазя и до днес. Нямам намерение да ги изхвърлям, поне докато ще имаме взаимоотношения с разните там монополисти. Не смятам, че съм Плюшкин, защото два пъти съм отървавала кожата. Единият път техниците на Енергото идваха да ми изключат тока (все пак не живея в Столипиново, за да ми са размине), защото сметката не била платена и аз с КЕФ им плеснах касовия бон по челата. Набързо подвиха опашка и се ометоха, без да се извинят, разбира се. А каква патардия вдигнаха в началото.  ooooh! Вторият път хазяина, реши, че не съм платила 1 наем на офиса. Добре, че бях запазила разписката от пощата. Какво да се прави- в нашата държава трябва да си по-гъвкав и от Остап Бендер.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Мъжът ми плаща чрез E-pay и на хартиен носител не пазим нищо.

# 42
  • Мнения: 2 379
Тук (в Италия) по закон бележките за телефон, ток, газ, имотен данък, такса смет, наем и др. трябва да се пазят по 10 години.

# 43
  • Мнения: 134
Пазя всички бележки поне за година назад, бележките за кредита също.

# 44
  • Мнения: 2 891
Пазим всичко. Даже разпечатвам от E-pay, на хартия, за по-сигурно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт