Пазите ли си касовите бележки от сметките за тел,ток,вода...?

  • 4 506
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 379
Тук (в Италия) по закон бележките за телефон, ток, газ, имотен данък, такса смет, наем и др. трябва да се пазят по 10 години.

във Франция също 

И къде се съхранява целият този архив?
По папки в чекмеджета / шкаф. Когато са подредени не заемат чааак толкова много място. Папка с джобове, пъхаш там и това е.
А и тук повечето сметки идват не всеки месец, а веднъж на два месеца обща сметка.

# 61
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Пазя всички сметки от преди почти 3 години, от както сме в този апартамент.
Надписвам всяка сметка отгоре за какво е и за кой месец и я защипвам с другите от същият месец. После всичко отива в една голяма папка.
Пазя дори и касовите бонове от храна купувана от Пикадили, после си правя месечен отчет за разгодите - ток, телефони, вода, храна, дрехи....

# 62
  • Мнения: 689
И аз си събирам всякакви касови бележки в една папка, не че после ми трябват за нещо...

# 63
Съхранявам бележките само докато излязат другите,нямам нито място нито време и желание да създавам такъв архив.
Въпреки,че след всичко което сте написали се замислих  newsm78 -май няма да е зле да ги пазя повечко време(6м.)

# 64
  • Мнения: 3 641
О, само това ми липсва. Само последните пазя Whistling

# 65
  • София
  • Мнения: 12 554
Плащам само през Интернет всички сметки, така че там си има бележки. На хартия не пазя - само гаранционни карти и бележки за закупени електроуреди.

# 66
  • Мнения: 130
от няколко месеца даже си ги сканирам след като доиде една сметка за тока от 189лв.Отивам в Е-он с писмото и казвам че всичко ми е платено нося бележката от последния месец(септември) и те ми казват че имам 2 неплатени от май и юни питам жената на гишето как е възможно да си платя нова сметка без да покрия старата тя вдига рамене и казва че трябва да си платя задължението  Shocked  .Голямо търсене падна в къщи но ги открих в една чанта,обаче ако не бях......  #Cussing out

# 67
  • Мнения: 189
Пазя ги, защото живея под наем.

# 68
  • Мнения: 1 546
МъжО ги пази и ме докарват до полуда като почнат да изкачат от чекмеджето Twisted Evil

# 69
  • Мнения: 1 520
Пазя ги, и даже сама си се чудя защо ги пазя.
Преди време ги прочистих в годините назад.
Сега пак са се натрупали. Държа ги в едни папки-джоб.

Ей, го пак се замислям за какво са ми.
Хвърлям само тези за нета, защото , знам, ли, прецених, че и без тях можем.  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 953
Пазя ги ,защото веднъж се прибираме и нямаме ток, а те дошли от ЕВН и ни изключили, по погрешка, трябвало да изключат комшията.  И ако нямахме бележка сигурно щеше да се наложи да постоим без ток и може би да им платим отново.

# 71
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Идеята за сканирането на бележките е много добра Peace така няма да са разпиляни навсякъде и не заемат място.

# 72
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
В найлонови чантички ги пазя всичките за ток, вода, телефон, данъци.
Всички поотделно ги слагам и след това в библиотеката. Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 312
Точно щях да попитам, понеже плащаме през e-pay, дали се пазят и колко време?
Току-що проверих от колко време e-pay пази сметките. Ами откакто сме абонати - от м. октомври 2003 година досега. Ако ми потрябва някоя сметка, принтя я и я набивам в челото на който трябва /енерго, соф.вода, данъчните, БТК....)

Общи условия

Активация на акаунт