споделете мнения за ваксините по желание

  • 7 662
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 520
И, хм, не мисля, че бих сложила противогрипна ваксина на детето си... нито дори на себе си. Не ми е известно грипът да има сериозен процент летални изходи или трайни увреждания. За сметка на това пък става въпрос за бързомутиращи щамове...
Странна работа! Неотдавна откривахте теми, в които твърдяхте, че абсолютно всички ваксини трябвало да са задължителни, а сега говорите съвсем друго... Laughing
Вярно, че има задължителни по закон ваксини и противогрипната ваксина не е измежду тях, но някои май много бързо си променят мнението когато въпросът с ваксините опре да тях самите. Wink Laughing

# 76
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И, хм, не мисля, че бих сложила противогрипна ваксина на детето си... нито дори на себе си. Не ми е известно грипът да има сериозен процент летални изходи или трайни увреждания. За сметка на това пък става въпрос за бързомутиращи щамове...
Странна работа! Неотдавна откривахте теми, в които твърдяхте, че абсолютно всички ваксини трябвало да са задължителни, а сега говорите съвсем друго... Laughing
Вярно, че има задължителни по закон ваксини и противогрипната ваксина не е измежду тях, но някои май много бързо си променят мнението когато въпросът с ваксините опре да тях самите. Wink Laughing

А на мен ми е странно специално за противогрипните ваксини - защо ваксинираните се разболяват по - често от неваксинираните newsm78
Другото, специално за тези ваксини, което ме изпълв с учудване е следното - официалната съвременна медицина, не предлага лечение от грип(няма лечение, заразиш ли се веднъж, винаги можеш да се заразиш пак), но пък "успешно" предпазване чрез ваксина newsm78Как след като не може да си изясни как да излекува заболяването, може да предложи предпазване от него newsm78

# 77
  • Мнения: 1 100
По темата - и аз бих сложила само задължителните по закон ваксини и разбира се ваксината против Хепатит Б, която е задължителна само за малките бебета и деца, но лично аз смятам че трябва да стане задължителна и за възрастни тъй като това е една доста опасна болест, предавана по кръвен и по полов път, а да не говорим и колко хора са били заразени по време на кръвни манипулация при лекари и зъболекари, проявили престъпна немарливост за сметка на пациентите си. 
Ваксината против Хепатит Б не е задължителна в много европейски държави. Слага се при раждането само на бебета с HbsAg положителни майки и майки с неизяснен хeпатит Б - статус. Но България, Румъния и Гърция например са рискови райони и е задължителна.

# 78
  • Мнения: 1 520
А на мен ми е странно специално за противогрипните ваксини - защо ваксинираните се разболяват по - често от неваксинираните newsm78
Другото, специално за тези ваксини, което ме изпълв с учудване е следното - официалната съвременна медицина, не предлага лечение от грип(няма лечение, заразиш ли се веднъж, винаги можеш да се заразиш пак), но пък "успешно" предпазване чрез ваксина newsm78Как след като не може да си изясни как да излекува заболяването, може да предложи предпазване от него newsm78
Много хора, които са си е слагали противогрипна ваксина, грипът ги тръшнал неведнъж и са го изкарали много тежко. Това е факт. И единственото обяснение, което ми идва наум е, че тия антитела с неизвестен произход, които се вкарват с ваксината могат само да пречат на организма да изработва естествен имунитет срещу грипа.
А от известно време дочувам, че работодатели купували противогрипни ваксини на подчинените си и ги заставяли да се ваксинират против волята им, което е абсолютно противозаконно предвид доброволния характер на тази ваксина. #2gunfire

# 79
  • Мнения: 2 746
А от известно време дочувам, че работодатели купували противогрипни ваксини на подчинените си и ги заставяли да се ваксинират против волята им, което е абсолютно противозаконно предвид доброволния характер на тази ваксина. #2gunfire

Е това е направо  #Shocked

# 80
  • Мнения: 145
А от известно време дочувам, че работодатели купували противогрипни ваксини на подчинените си и ги заставяли да се ваксинират против волята им, което е абсолютно противозаконно предвид доброволния характер на тази ваксина. #2gunfire

Е това е направо  #Shocked

Поредната безумна идея! Освен, че нарушават прават на служителите си, пак не мога да си гарантират, че те няма да боледуват. Просто нямам думи!

# 81
  • Мнения: 24 467
Не поставям ваксини "по желание" нито на себе си, нито на децата си.Ако заминем за чужбина и бъдем предупредени, че това е необходимо бих поставила, но при здрави деца с нормални контакти го намирам за безсмислено. Дори противогрипна ваксина не намирам за нужно да поставям.
Задължителните ваксини обаче ги спазваме и поставяме по график.
Не мисля, че аз следва да определям кога и какво да поставям на децата си. Считам, че тези, които са взели решение, са далеч по- запознати от мен и поради това са отчели какво е необходимо. Това важи и за незадължителните ваксини- явно не са толкова необходими.

# 82
  • София
  • Мнения: 114
Малчо има всички ваксини, включени в ИК. Педиатърката ни е противник на допълнителните ваксинации, които според нея товарят излишно имунитета, а аз й имам доверие. Единствената ваксина, за която каза, че има смисъл да бъде сложена, беше АктХиб, която и сложихме. На себе си не съм слагала ваксини, освен тези, които имам от малка. Мъжът ми дори не е имунизиран.

Общи условия

Активация на акаунт