Малко размисли по темата за имената, любовта и общото между тях...

  • 3 578
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 222
На мен ми харесва да се обръщат към с името ми,аз съм Александра,но ми казват Саня,и вчера точно в skype-а,ми беше писал един човек,когото харесвам и беше започнал съобщението със "Саня,......",което толкова ми харесва и го почувствах толкова близък,същият веднъж като бяхме в Пикадили,за да ми каже,че отива на щанда с вина отново се обърна към мен със Саня...Харесва ми го прави...

# 61
  • Мнения: 809
На мен пълното име ми действа наобратното, бие ми на сериозен разговор, отчуждение, изясняване на отношения такива работи.
И аз така го усещам.

# 62
  • Мнения: 4 841
Харесвам името си. В пълния му вариант. Обичам, когато ме наричат така. Свикнала съм явно с този вид вибрации на звуците и въобще и не реагирам на други.
И обратното - когато ми говорят на "галено" и ми измислят някакви нелепи умилителни обръщения, това ме дразни. Близките ми знаят за това и ме наричат само по име. От малка още, откакто се помня всъщност. Не харесвам котета, патета, шушита, мушита и т.н. Единственото друго обръщение, което допускам, е "МАМО"  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 3 782
Темата е интересна и нестандартна. Прочетох доста мнения и все различни. Хубаво е,че не са еднакви. Не си приличаме.
Аз например не харесвах да ми вика по име, някак се дразних, мислих,че не ме харесва достатъчно. Попитах го веднъж, и то ми отговори"Глупости, ти имаш най-красивото име на света. Как няма да ти викам така." Толкова мило ми стана. Не са ми нужни никакви лигави и отнесени именца. Изтръпвам като ми каже по име. Е лигавим се понякога, викаме си "миши", това е защото трябва и разнообразие.
Това,което ме тормози е как да му викам аз на галено, имам предвид от името - Кирил е, Кирчо нещо ме дразни, не е галено. Thinking

# 64
  • Мнения: 3 405
Обичам да ме нарича и с цялото ми име, и с кратката му форма. 
Правя разлика между това кой използва пълното ми име, от различни хора го възприемам различно.
Въпрос на нагласа.

# 65
  • Мнения: 293
Общо между имената и любовта не видях.
Иначе - измислям псевдоними, не ползвам име. Да не сбъркам Simple Smile

# 66
  • Мнения: 151
Мъжът ми ми казва; "Дренке, еди кво си там...."
ЛибоФта си я има и без лиготия, естерсита. Зависи кой как ги усеща нещата. Според някои, аз би трабвало да тръгна да се развеждам, може би. Знам ли...
Точно така какви са тези лиготийщини-мило мищленце,скъпи,котенце

Общи условия

Активация на акаунт