Как бихте постъпили / за една сватба става въпрос ... /

  • 4 402
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
Темата много ме заинтригува.
Когато се жених преди 18г. моят девер беше абитурент, брат ми - ученик и разбира се подарък от тях не получихме. Всъщност не се и очаквали и затова нямаше обидени. През следващите години обаче той порасна и, да е жив и здрав, ни създаде доста лични неприятности със съпруга ми, за които не искам да коментирам тук и сега. Преживях го, но безсънните нощи и разклатеното здраве си останаха за моя сметка. На 36 реши да се жени. Нямах желание на ходя, след като от този човек съм чула само грозни думи, но съпругът ми ме помоли да му доставя това удоволствие - да бъдем там двамата и да отида заради него. Изпълних молбата му и не съжалявам. Но съвсем "йезуитстки" предложих на съпруга си да му спестя ходенето по магазини и ако съгласен мога да избера и купя подаръка. Така и се получи. Избрах "стилен" на пръв поглед подарък, който въобще не беше скъп. Помолих да ми го опаковат на място като "забравих" за картичка с пожелания (пък и надали щяха да са толкова от сърце). И всички бяхме доволни! Верно е, че е малка измама, но всеки има право на удовлетворение!

# 76
  • София
  • Мнения: 443
Не се намесвай, това са си отношения между двама братя. Отпусни си сърцето и бъди по-щедра. Щом имате възможност, нека мъжа ти избере, каквото му е по сърце за семейството на брат му.

Иначе рискуваш да наджапаш в по-големи лайна ако решиш да играеш обидена. Мисли така - вие сте готини и ларж, не сте дребнави и затова не ви пука какво било. Покажете колко сте готини, нека обожават подаръка ви.

# 77
  • Мнения: 127
Темата много ме заинтригува.
Когато се жених преди 18г. моят девер беше абитурент, брат ми - ученик и разбира се подарък от тях не получихме. Всъщност не се и очаквали и затова нямаше обидени. През следващите години обаче той порасна и, да е жив и здрав, ни създаде доста лични неприятности със съпруга ми, за които не искам да коментирам тук и сега. Преживях го, но безсънните нощи и разклатеното здраве си останаха за моя сметка. На 36 реши да се жени. Нямах желание на ходя, след като от този човек съм чула само грозни думи, но съпругът ми ме помоли да му доставя това удоволствие - да бъдем там двамата и да отида заради него. Изпълних молбата му и не съжалявам. Но съвсем "йезуитстки" предложих на съпруга си да му спестя ходенето по магазини и ако съгласен мога да избера и купя подаръка. Така и се получи. Избрах "стилен" на пръв поглед подарък, който въобще не беше скъп. Помолих да ми го опаковат на място като "забравих" за картичка с пожелания (пък и надали щяха да са толкова от сърце). И всички бяхме доволни! Верно е, че е малка измама, но всеки има право на удовлетворение!


 Mr. Green Това определено ми хареса

# 78
  • Мнения: 654
миличка,ти си жена влез под кожата на твоя мъж и го убеди че между близки роднини цената няма значение.като идея-подари им сватбена торта,или шампанско и ракия със сватбени етикети,или балони с хелии които да пуснат след подписването.важното е ти да се забавляваш.за клюката:на моята сватба която ние платих ме/аз и съпруга ми/ свекъра и свекървата ми подариха букет от 5 гербера.а най-гадното беше когато плащах ме капарото свекъра беше с нас и коментира така:абе що си правите труда,ако съберете 10 човека,пак добре.и знаеш ли тогава ми мина една глупава мисъл,че чак ме е срам да кажа-на неговото погребение дали ще има и 5 човека.но аз имам най-страхотния мъж и всичко да преглътне човек си струва/поне докато не заприлича на баща си,не дай боже/

# 79
  • Мнения: 474
Не изчетох всичко, сигурно вече някой е казал и моето мнение. А то е, че трябва да оставиш мъжа ти да определи какво и колко иска да даде на сватбата на брат си. Не мисля, че трябва ти да определяш. Аз понякога изпадам в твоите терзания, защото мъж ми прави безумно скъпи подаръци на свекърите, които имат доста добри възможности. Но след като се опитах да му кажа, че подарък като телевизор, печка, барбекю и т.н. да не изброявам за нормален рожден ден - не юбилей- ми се виждат ненормално огромни подаръци, почти се скарахме. И повече не съм казала дума- купува каквото реши.
Между другото девер ми дойде на гости в новия ни апартамент- на "откриването", без да донесе абсолютно нищо. Моята сестра ни подари маса със столове, което за семейството й е супер натоварващо. Но така е решила- не можех да я разубедя. Би ми било много неприятно, ако разбера, че зет ми е бил против и са се карали заради този подарък.

# 80
  • Мнения: 4 668
Какво значи трай си, забрави, мир да има??? Да не ни уважават, а ние да ги уважаваме двойно?
 Писнало ми е от такива "хитреци".  #Cussing out
Това ме дразни и мен . Много правилно си ме разбрала !  Hug

Не мисля, че трябва ти да определяш.

Точно с това не съм съгласна . Не за друго , а защото в нашето семейство не е прието така  - аз да нямам право на глас или респективно обратното ...
Освен това , като човек , който доста сериозно допринася за семейниет бюджет , също се чувствам в правото си да си кажа мнението ...

И ако си замълча / както вероятно ще стане / ще е , за да не тормозя мъжа си , а и както вече казах - в името на собственото ми спокойствие  Confused

Също така сравненията с братя и сестри , които са ученици са твърде неуместни - говоря за хора на почти 30 г. в нашият случай ...


# 81
  • Мнения: 3 479
Аз пък бих казала на мъжа си какво мисля за ситуацията, бих споделила и чувствата си. Такъв човек съм, че не мога да си замълча и да лицемернича и ако го направя все някой ден ми избива и си го казвам. Затова по-добре да сме наясно отначало. После ще му кажа, че в крайна сметка ще се съглася с неговото решение, но трябва да знае, че отношението на брат му ме е наранило и психически не съм готова за такъв голям подарък.
Моят мъж братя и сестри няма, но сме имали много разправии по отношение на родителите му и тяхното отношение към мен. Преди си мълчах, правех компромиси, обаче набрах много горчивина и стана по-лошо даже. Вече си казвам всичко, а пък ако на него не му харесва си е негов проблем. Аз вече не се терзая вътрешно, заради простотията на някой друг.

# 82
Знам каква борба кипи в теб,но не постъпвай ката тях.След време те ще оценят жеста Ви.Нали знаеш в живота едните винаги дават, а други винаги получават на готово.Повярвай ми знам как се чувстваш.

# 83
  • Мнения: 474
[

Не мисля, че трябва ти да определяш.

Точно с това не съм съгласна . Не за друго , а защото в нашето семейство не е прието така  - аз да нямам право на глас или респективно обратното ...
Освен това , като човек , който доста сериозно допринася за семейниет бюджет , също се чувствам в правото си да си кажа мнението ...

И ако си замълча / както вероятно ще стане / ще е , за да не тормозя мъжа си , а и както вече казах - в името на собственото ми спокойствие  Confused

/quote]

Ами нищо не ти пречи да кажеш мнението си на мъжа си, но аз по-скоро имах предвид, че не бива да си налагаш твоето в този случай. Просто моят опит в семейния живот ми показа красноречиво, че мъж ми държи на брат си и на родителите си и всяка намеса от моя страна между техните отношения предизвиква буря в моето семейство. И за да ми е мирна главата- да прави каквото иска. А и нали ти казах- помисли, ако сестра ти ти направи скъп подарък, а зат ти е бил против, как ще се чувстваш.

Общи условия

Активация на акаунт