Днес се роди бебе - 1,7кг, помагайте!

  • 12 640
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София,
  • Мнения: 4 267
Честито бебче и от мен и не се тревожете те момичетата са много издържливи и ще се справи малката кукла. Имам позната акушерка точно в това отделение и ако ми напишеш името на майката и номера на бебето някак си мога да опитам да ви свържа за да взимате информация или просто да има по добро отношение към вас и към майката и всички близки е ще опитам, нищо не обещавам но ще опитам.
Относно стерилизирането на помпата в болницата моят съвет е следният - купете от някой магазин една пластмасова кутия - по дълбока и от аптеката разтвор на Чико за студена стерилизация или хапчета на Амукина за същото, ако намерите, че те се намират трудно, аз така един месец в болницата си стерилизирах и помпата и шишенцата, с които носех кърмата на бебка, докато тя беше в кувьоза.
А в Майчин дом майката я изписват със сигурност след седмия или десетия ден, зависи как  се възстановява след операцията.
Но една моя приятелка след това ходеше всеки ден и носеше кърма и дори и даваха да кърми бебенцето си там.
Чака Ви дълъг път, но не се тревожете  молете се Praynig , идете и запалете свещички, аз също ще го направя, всички майки ще го направят.

# 16
  • Мнения: 1 391
Благодаря ти много!!! Ще ти пишан а лични имената им!

Съветът за стерилизирането е много добър!!! Аз не се бях сетила за този разтвор, въпреки че съм чувала преди време! 10х!!  Heart Eyes

Днес бяхме там, мамата я пуснаха да си види бебето за около половин час. спаднало е на 1620г но това е нормално.

Вчера е било с кислородна палатка - една сфера около главата, днес е без. Справяло се с дишането.
Но още не може да се захрани. Ще опитват и в близките дни.

Лекарите казват че е добре.
И майката е бодра и бързо възстановяваща се -още има малко проблеми с кръвното, но ще се оправи!

Казали са й че ще седи там около седмица, и през това време дават свиждане по половин час всеки ден.
Но после, са й дали декларация да подпише , че е съгласна след като я изпишат , да преместят бебето в друга болница /явно им трябват кувьозите за спешни случаи?/ и там щяла да може да идва веднъж седмично?
Тогава как ли би могла да дава кърма?
Тя не живее в София, тук е само за да ражда. Не зная при това положение дали ще реши да остане тук, или да се прибира и да идва само да вижда бебчето - каквото и да реши - аз сег апроучвам вариантите

Благодаря за помощта!   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 391
Писах ти на лични  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 50
Миличка и мен ме секцираха по спешност заради преекламписия. И ние бяхме със сонда и кислородна палатка. И аз мислех, че това никога няма да свърши и плачех постоянно. Ела да ни видиш сега... Вече сме в нормите за доносените, ядем, спим и растем. Давай кураж. Според мен е много важно за мама да е близо до бебо или поне да го вижда всеки ден. Моят много плачеше в кувиоза и когато ми дадоха да го погаля по коремчето той просто спря. Може би е внушение, а може би е истина, но мисля че ме позна и се успокои. Много целувки на мамата и бебка от нас. Hug

# 19
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравей получих на лични всичко и вече говорих с моята позната, току що. Тя снощи е била нощна смяна, сети се за бебенцето и ми каза, че то е много добре, справя се отлично и че наистина сигурно ще го преведат в друга болница, но да не се тревожите. По принцип малките бебенца ги превеждат в Първа градска болница за да пораснат. На вас ви трябва точно един месец за да пораснете и после ще си е в къщи. Имайте търпение и вярвайте, че бебка ще се справи. А името и е страхотно и от латински се превежда вяра в победа - ПОБЕДА, което значи че ще се справи. Името на моята дъщеря е същото само че в гръцкия вариант - Вероника. Моята позната тези дни почива и не е на работа, но ако има нещо ще и се обадя да звънне тя на накоя колежка, ако не ви дават сведения например, но засега всичко е наред. А майката ще я пускат всеки ден докато е в болницата за половин час да я вижда.

# 20
  • Мнения: 1 391
Благодаря за всичко!
Много добре ми действат тези думи - че бебето е добре! Ще разпечатам на мамата тези успокоения!

Страхотни добри новини!
 Peace Heart Eyes Heart Eyes

Благодаря ви всички, които се включвате - толкова добре ни действате!!   bouquet Благодаря за съпричастността!!

# 21
  • Мнения: 139
Благодаря за всичко!
Много добре ми действат тези думи - че бебето е добре! Ще разпечатам на мамата тези успокоения!

Страхотни добри новини!
 Peace Heart Eyes Heart Eyes

Благодаря ви всички, които се включвате - толкова добре ни действате!!   bouquet Благодаря за съпричастността!!
Винаги си добре дошла с въпроси. Трудно е човек да се бори сам, но тук всички майчета са прекрасни и ще помагаме с каквото можем. Май името на бебока е Виктория  newsm78 Само окуражавай майкате другото ще се оправи> Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 12 231
  Дано малкото слънчице скоро го изпишат и мама да може да го гушка на воля Hug
  Как е положението с кърменето? По принцип в Майчин дом има консултативен кабинет по кърмене на Д-р Анета Попиванова. Дори скоро имаше лекция за кърменето на близнаци и недоносени дечица. Това е номера на кабинета, може мамата да се обади и да поиска помощ и съвет -
Цитат
Д-р Анета Попиванова (неонатолог към същата болница) и 5 от добре познатите ви момичета от подфорум "Кърмене и захранване" към БГ-Мамма с готовност ще посрещнем и изслушаме всички ваши проблеми и въпроси, свързани с кърменето и ще се постараем да получите адекватна и навременна подкрепа и информация.

Може да се запишете за консултация на телефон 0896 418 488.

На същия телефон може да се обадите и само за кратък съвет, както и ако искате да получите информация за кърменето (начало, евентуални проблеми, поставяне на бебето на гърда... )

# 23
Collibri, честита бебка!
Аз родих в майчин дом София.Вече са ти обяснили доста неща, исках да ти кажа за другата болница.Декларацията се подписва за друга болница, но ще я преместят там, само ако тя е добре (даи боже) и ако отделението е препълнено.Доколкото знам в майчин дом дават кърма, но аз до там не стигнах, защото преместиха моя принц в 1 градска, а там не даваха да се носи кърма, тъй че го имай в предвид, на всички е ясно че по-добро от кърмата няма.
Желая ви късмет и бързо прибиране на здрава бебка!

# 24
  • Мнения: 360
Кураж на майката и всички около нея. И честита рожба, разбира се.
 Да кажа само, че и ние минахме този път, но като чета как е бебето, звучи съвсем в реда на нещата, когато става дума за недоносени. Ние бяхме 4 дни на кислородо терапия (палатка, и в кувиоза), антибиотик захраване след 4 дни с АМ на сонда. Последната седмица, когато го преместиха на легло, ходех там, цедях се там и го хранех.   chefРеда в МД е такъв, не може да се носи кърма отвън. Аз си запазих кърмата, защото вярвам, че е най-доброто, но всеки има право на избор. Не мога да си кривя душата, че не е трудоемко, но според мен си струва. Успех и търпение, търпението е много нужно.
А и искам само да кажа, че според мен докторките там са много добри, както и цялото отделение. Аз поне имам голям респект към тях.

# 25
  • Мнения: 1 391
 Hug

Мерси момичета!

Еllpi, колко време седя твоето детенце в болницата? Всъщност на кой ден , си започнала да му даваш кърма - много хубаво че разрешават - но ти нямаш там болничен престой нали? А идваш отвън всеки ден и цедиш на място - това сигурно е било доста трудоемко на 3 часа? Можеш ли да разкажеш малко повече как си процедирала?

За трудоемкото съм сигурна! Аз кърмех моето дете вкъщи просто, без да имаме някакви усложнения, и мога да кажа , че кърменето се оказа голяма философия! Само се опитвам да си представя, колко по-сложно и трудоемко е в условия, в които вие сте изпаднали! Но ви се възхищавам на упоритостта и желанието, което ви е дало сили да се справите!

dessita 18, разкажи малко повече за първа градска, там как стоят нещата, колко време изкара твоя принц там?

 Grinning Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 498
Честито бебче! Всичко ще е наред, само нервите на мамата ще оставят тежък спомен. Цвети се роди 1700гр в 35г.с.. Съвет за кърмене не мога дам, при нас спират кърмата, а и аз толкова бях рухнала психически, че въобще не ми беше до това. Малко е терсене като не можеш да си виждаш бебчето, но сега докторите си знаят работата, а и в момента тяхните грижи са по-важни. Ако всичко е наред  Hug Hug Hug, до месец ще изпишат бебето. Принцеската ми бе в кувиоз до 1900гр, т.е. две седмици горе долу и после в друго заведение, където са по две бебчета в боксче и имаше свиждане в делнични дни по обед. И така на 2700гр си я прибрахме, точно на първата й месечинка.
Подкрепяйте братовчетка ти, много е пусто и страшно като се прибере вкъщи без бебе, но това е за доброто на мъничето. С колко спадна. Още нещо всеки ден се качва различно има дни с 10гр., а други в които стигахме и по 90гр. Когато я преместят в другото заведение ще има разлика в килограмите, заради кантара, но това не трябва да я плаши. Стискаме всички палци да наддава бързо малкото юначе.

# 27
  • Мнения: 360
Нашият мъник стоя в болницата 29 дни. Мен започнаха да ме пускат чак последната седмица да го храня. Преди това само един път на седмицаза 15 мин да го виждам. Беше много трудно. Тя щом е в МД скоро ще я изпишат и сигурно и с нея ще е така. Обаче трябва да пита от време на време може ли да дава кърма, да ходи да го храни.Най-добре да говори с Д-р Попиванова. Тя много подкрепя кърменето и даването на кърма. Но да не се отчайва, дори и да не й разрешат. Може да пита кога евентуално ще може. Те имат много добра представа какво правят. Аз ходех в 13:00 и 16:00 часа да го храня, защото иначе много нанагорно ми идваше да търча да стерилизирам помпата и пак, но и това беше прекрасно време с бебо.
Ако имате нужда от информация, съвет или нещо друго пиши. Няма много с какво да помогна, защото сега е въпрос на време, но поне опит мога да  споделям.
Кураж! И наистина я подкрепяйте, без обаче да говорите глупости и нереални неща. Мен това много ме изнервяше. Не казвам, че го правите. Просто подкрепа и разбиране. Пиши как вървят нещата.

# 28
Collibri,синът ми беше в болница общо 67 дни,24 дни в Майчин дом и 43 в 1 градска.От тогава мина една година, може нещата да са се променили.Там можеш да видиш детето след предварителна уговорка с лекарите, но истината е че така никой не правеше, ако отидеш по-рано или по-късно след свиждането могат да те пускат по-често, стига да са в настроение.Лекарите там не са лоши но няма да ти дадат да докоснеш детето, независимо дали е в ковиоз или на креватче.За първи път докоснах сина си след като го изписаха, в колата.Свиждането трае много малко, не като в майчин дом, където сме стояли по 30 мин.Не знам какво друго те интересува.Сведенията са всеки ден, може и по телефона ако не можете да ходите там.Може би сега дават да се кърми, но по наше време не даваха.Главната лекарка е малко дръпната (маи се казваше Ранкова ама не съм сигурна), но иначе всички са много мили и обясняват всичко което те интересува.Поне с нас беше така.
Желая ви успех и пиши как е малката красавица!

# 29
  • Мнения: 1 391
Здравейте!

Благодаря за безценните съвети, толкова успокояващи в тези напрегнати дни. Ние сме по-спокойни вече, защото и мамата и бебка се възстановяват позитивно досега!

Малката Вики вече вчера се е опитала водичка! Мляко не е искала да опита, но поне водичка, лека полека ще я захранят.
Преместили са я от най-интензивното отделение, в отделението за недоносени пак в Майчин дом, където има повече дечица.
Ще се справи!

Майката все още се бори с кръвното, което е ту 160/110, ту 140/90.
Пие лекарства и в понеделник ще я изписват.

Вероятно ще се прибере у дома, и ще идва отвреме на време да вижда бебка. Опитва се да цеди кърма с помпата и вече излиза кърма. Тя е настроена да кърми и ще се опитва да поддържа лактацията, докато си получи бебчето. Сега не дори да има, не може да дава кърмата, защото пие лекарства за кръвното, които явно са вредни.

Молим се всичко да върви по вода!  Praynig Hug Радвам се на всеки ваш ред, и да знаете, че дори и нещо съвсем малко да сте написали от вашия опит, ни действа страшно добре и вдъхновяващо, защото когато човек няма опит, всяко сведение му се струва безценно!  Grinning Надявам се, да споделяте, каквото се сещате, че може да бъде полезно!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт