Chipolino или Cangaroo-каква количка ще ми препоръчате?

  • 62 206
  • 362
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 66
Аз имам въпросче Simple Smile
Скоро и аз ще си купувам количка и съм се спряла на Cangaroo Cruiser,но никъде не прочетох дали се сгъва и дали влиза в кола? И ако някой може да ми каже колко е дълга( в см/м) ? Embarassed

# 76
  • Варна
  • Мнения: 506
Аз имам въпросче Simple Smile
Скоро и аз ще си купувам количка и съм се спряла на Cangaroo Cruiser,но никъде не прочетох дали се сгъва и дали влиза в кола? И ако някой може да ми каже колко е дълга( в см/м) ? Embarassed


Ей сега ще ти я измеря, но най-добре идете с колата в магазина и помолете да пробвате на място! :
дълга е 87-88 см (като се сгънат дръжката и подложката за крачетата), дебела около 48-49 см. Колата ни е Пежо 450 с газово и се събира. Е, заема целия багажник, но за безкрайните достойнства, които има (писала съм по-напред в темата), това се преживява  Peace

П.П. в този модел седналото бебе може да гледа както с гръб, така и с лице към майката

# 77
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз се бях спряла на Круизера, ама си взех подобния модел на Чиполино Деста, защото има много удобни таблички  - отпред за бебето и  отзад за майкато и коша е по голям, гумите са по дебели и са надуваеми, но няма напълно легнало положение  Hug Въпреки, че то на мен и без това не МИ ТРЯБВА, защото беба е с рефлукс и много повръща, та не може да е напълно легнала. А и кошът не се обръща, но ние вече сме големи и гледаме само напред.  Hug

# 78
  • Мнения: 207
Тъкмо се бях спряла на Кенгуру Виктория и вчера в единия магазин продавача ме засили към Чиполино Рапидо  newsm78 Каза,че цената е същата,но Чиполино е по-лек и по-компактно се сгъва,а и цветовете са по-хубави и сега пака съм в чуденка  ooooh! Лошото на Рапидото е единствено,че коша е с гръб към майката  Thinking

# 79
  • София,
  • Мнения: 4 267
А не се ли обръща? По принцеп трябва да се обръща? Хубаво е докато е бебе да е с лице към майката? Виж и други модели? Съжалявам! Успех  Hug
А и още нещо внимавай с дръжките дето се обръщат, че там много лесно се чупят повечето колички, а също и дечица често са с прищипани пръсти! Sick

# 80
  • Мнения: 66
Didka:D  Много благодаря за информацията.
На мен в магазините все гледат да ми пробутат Чиполино рапидо с идеята,че била по лека и нов модел,но аз си мисля,че 2 кг не са проблем в сравнение с Круисера...а и чиполиното били по чупливи ( по мнения във форума) Simple Smile

# 81
  • София,
  • Мнения: 4 267
Чупливи, дрън дрън, глупости на таркалета, може би, всъщност незнам сега как ги произвеждат, старата ми количка беше на седем години, возих в нея сина си да 2,5 години, а сега и дъщеря си до - скоро, а в момента возят едно друго бебече в нея.  Hug НИто е счупена, нито нищо, и е много запазена, гумите и са като нови, а цветовете направо светят, а съм я прала сто пъти и то в пералнята. Всъщност новите май не са такива  newsm78, а аз и новата си я взех Чиполино  newsm78

# 82
  • Мнения: 207
...На мен в магазините все гледат да ми пробутат Чиполино рапидо ...

Аз досега вече 10пъти съгурно си обикалям по магазините за колички и питам и чак сега ме засилиха към Рапидото  Thinking Хм,като започнат едни такива масови кампании на нещо и започвам да се съмнявам,да не са на промоция от дистрибутора към магазините ? Лошо няма,ама въпроса е консултацията с продавачите да е коректна,а не да гонят собствен интерес.

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 15:10 от jerry

# 83
  • Мнения: 206
Аз с две ръце препоръчвам Cangaro пред Chipolino ,просто защото имам и двете марки колички. Както беше писала една мама на Chipolino слабото им място са колелата още от самото начало издават ужасен скърцащ звук и от самото возене не съм доволна много се клати и вибрира количката ,когато се кара по неравен терен всяка неравност се усеща. Когато карам Cangaro нямам никакви проблеми с неравностите ,много меко вози и колелата са абсолютно безшумни. Да уточня моделите Cangaro - Comfort ,а Chipolino- Carolina. Моя приятелка ползваше Cangaro- Виктория и ми я препоръча ,като много добра ,но когато ние тръгнахме да купуваме количка я нямаше ,а бяхме почти на месец и съответно не бяхме излизали на разходка и не можехме да чакаме и много лесно продавачките ни убедиха ,че Cangaro - Comfort е същата и дори по-добра ,защото дръжката се обръща и може да се вози детето и към майката и с гръб към нея ,но за килограмите нищо не споменаха. Всъщност към Cangaro - Comfort нямам забележки с изключение ,че ми идва доста тежка 15-16 кг . ,затова и купих Chipolino- Carolina.

# 84
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 516
Всички комбинирани колички са тежки-с това вече съм се примирила.

Зависи какво разбираш под тежест  newsm78 Едно са споменатите 20 кг, друго- 10, нали  Peace

По темата- Чиполино в никакъв случай не бих си купила повече  Naughty Имахме лятна на Чиполино, отвратителна беше, бързо се счупи, адски неудобна.

# 85
  • Мнения: 220
А имате ли наблюдения за тази количка? Много ми харесва , а и я видях в магазин, лека е и ми харесва дизайна. Ще съм благодарна някоя мама да ме посъветва.
Благодаря ви предварително  bouquet


# 86
  • Плевен
  • Мнения: 717
Точно днес гледах такава и ми хареса , че зимният кош е доста дълъг , но пак казвам -комбинираният не ми се струва добре измислен (лично мнение!).

# 87
  • Мнения: 139
А имате ли наблюдения за тази количка? Много ми харесва , а и я видях в магазин, лека е и ми харесва дизайна. Ще съм благодарна някоя мама да ме посъветва.
Благодаря ви предварително  bouquet
Една мама в квартала има такава. Доволна е. Сега бебето и вече се вози в другото кошче - седналото - и може да гледа и към мама и към света. Гумите са големи, същевременно не е мн.тежка, маневрена е. Според мен недостатък е, че е триколка - но аз по-принцип съм предубедена към тях, защото видях как един татко обърна бебето в количката слизайки по 3 стълбички пред входа. Добре че беше вързано. Но пък има много мами които харесват именно триколките.

Иначе от опит съветът ми е винаги ама винаги гледайте водещото при избора да е теглото. И хич не си мислете то където 2 кг там и 3. Не е така. Няма нищо по-удобно от лека количка.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 22:18 от манна

# 88
  • Мнения: 9 973
кангаруу

# 89
  • Плевен
  • Мнения: 717
Аз затова не мисля да оставям моичкият сам с бебето  #Crazy не че и аз не съм малко с локумени ръце Joy

Общи условия

Активация на акаунт