хипохондрия

  • 44 071
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 340
И аз съм на мнението на Алекс.  Струва ми се, че след 3 години опити да се справиш сама с проблема, вероятността да стане сега е доста малка.  Наистина се консултирай с психиатър.  Дано лечението да ти помогне да си стъпиш колкото се може по-бързо на краката.

# 61
  • Мнения: 1 131
Записвам се да следя темата,защото и при мен хипохондрията е налице от дълго време.Но от около месец положението е почти нетърпимо.

# 62
Записвам се да следя темата,защото и при мен хипохондрията е налице от дълго време.Но от около месец положението е почти нетърпимо.
Здрасти,
на лекар ходи ли? Надявам се темите ,които сме писали да ти помогнат и ориентират правилно!
Успех!

# 63
Здравейте отново,
от два дена пак съм с хипохондрични кризи, сега съм на вълна СПИН, независимо, че ползвам презервативи!
Днес ще ходя при психиатъра, за да обсъдим как да приемам медикаментите или да добавим още някой! За съжаление мн трудно се лекува хипохондрията!

# 64
  • София
  • Мнения: 4 423
С хипохондрия съм от 6 години и за съжаление единственото, което мога да кажа е, че това не се лекува, само се подтискат симптомите, но за кратко...

# 65
  • Мнения: 9 052
С хипохондрия съм от 6 години и за съжаление единственото, което мога да кажа е, че това не се лекува, само се подтискат симптомите, но за кратко...

според мен zависи от човека и околните му  Hug

# 66
Здравейте! Тези оплаквания ги имам и аз, но при мен започнаха веднага след раждането на големия ми син преди 4 години. Нямаше конкратна причина, но явно факта, че станах майка и вече съм отговорна за малкото същество отключи нещо в мен. Няколко месеца след раждането започнах да изпитвам неистов страх, че нещо ще се случи с мен и няма кой да ми гледа детето. Започнах да се самонаблюдавам постоянно. Все нещо ме болеше. Плачех и се чувствах безпомощна. Започнах да си измислям разни заболявания и всичките тежки. Първо беше лимфом. Ходех всяка седмица на лекар и си правех кръвни изследвания. После чух, че моя позната има множествена склероза и аз веднага получих всички симптоми и след като вече "краката не ме слушаха", отидох и си направих магнитен резонанс - нищо ми нямаше. После започна корема - няма да описвам какви диагнози си поставих. Ходих поне 4-5 пъти на преглед и изследвания.
Не споделям с никого, защото се стрхувам, че ще остана неразбрана, а и мъжа ми работи много и не искам да го притеснявам с тези неща, но той вече има някакви бегли подозрения, защото аз буквално изпадам в паника, ако на него му има нещо или на децата. Говоря за елементарни неща като хрема, главоболие, диария и т.н. Като чета нещата, които сте писали, разбирам, че не сам само аз, но пък разбирам, че положението е доста сериозно и едва ли ще мога да се измъкна сама.   

# 67
  • Мнения: 9 052
Не споделям с никого, защото се стрхувам, че ще остана неразбрана, а и мъжа ми работи много и не искам да го притеснявам с тези неща, но той вече има някакви бегли подозрения, защото аз буквално изпадам в паника, ако на него му има нещо или на децата. Говоря за елементарни неща като хрема, главоболие, диария и т.н. Като чета нещата, които сте писали, разбирам, че не сам само аз, но пък разбирам, че положението е доста сериозно и едва ли ще мога да се измъкна сама.   

Внимавай с децата не им насаждай страх. Хремата не е болка zа умирачка и диарията също. Просто не ги товари с твоя проблем или направо от сега имотвори по една спестовна сметка zа психиатър . Успех.

# 68
  

Цитат
Внимавай с децата не им насаждай страх. Хремата не е болка zа умирачка и диарията също. Просто не ги товари с твоя проблем или направо от сега имотвори по една спестовна сметка zа психиатър . Успех.

Ти даваш ли си сметка, че с такива приказки натоварваш страдащите от хипохондрия?
Жената казва, че не споделя с никого, пази децата си и мъжа си, сама изживява страховете си, а ти я упрекваш едва ли не, че си го изкарва на дечицата!
Тук е подфорум за хипохондрици, където да се подкрепяме, а не да се упрекваме!

# 69
  • София
  • Мнения: 4 423
Алекс, не обяснявай на хора, които нямат понятие и идея за какво иде реч! Wink

# 70
Здравейте! Тези оплаквания ги имам и аз, но при мен започнаха веднага след раждането на големия ми син преди 4 години.......

До "augsten"
Здрасти,
прочети моите теми и мнения, и ще разбереш сама, че положението без лекар няма да се оправи. Моят съвет е да посетиш психиатър и да обсъдите проблема, днес има много добри медикаменти , от ново поколение, с по-малко странични действия и с мн.добър ефект, които ти гарантират пълноценен живот!
Успех!  Wink

# 71
Алекс, не обяснявай на хора, които нямат понятие и идея за какво иде реч! Wink

Ами да си намери друго място, където да изказва некомпетентните си мнения!
Както съм й го казвал и преди на  "jabata_dil", казвам й го и сега - да яхва метлата и да отлита   Hug, място за нейните изблици на словесна агресия, породена от липса на внимане няма място тук!

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 20:55 от Алекс 5

# 72
  • София
  • Мнения: 4 423
Така е, но няма как да спрем хората с дълги носове.
Важното е, че ние се разбираме Wink

# 73
  • Мнения: 340
Буболина, как си напоследък?

Алекс5, какво ти каза доктора?

# 74


Алекс5, какво ти каза доктора?

Здрасти,
ами каза ми,че е нормално в хода на лечението да имам пристъпи, с времето ще се разредят много повече , и дори ще се махнат ако съм стриктен с медикаментозната програма!
 Иначе като цяло много ме хареса, забеляза голям напредък и е мн доволен от мен.   Simple Smile Wink
Но т.к. моите хипохондрични кризи са с параноиден оттенък (т.е. не само си въобразявам,че съм болен, а и си представам съвсем реално последствията от болестта, примерно облъчване, вливки при рак, смърт и пр.) ми предписа и един антипсихотик/невролептик, но в много ниски дози в един прием вечер, колкото да застопори действието на антидепресантите и същевременно да премахне параноята!
Сега пак съм добре, мисля за болести по-рядко, но и да мисля -много бързо туширам негативните мисли и се чувствам добре.
Нежеланите/странични реакции от приема на медикаментите преминаха, вече съм във форма, чувствам се енергичен, жизнен и стабилен! Но разбира се не означава ,че съм се излекувал. Така или иначе аз знам ,че ще изпадам пак в кризи, но с времето ще са с по-нисък интензитет.
Пиша подробно, за да могат страдащи от хипохондрия да четат и разберат, че тя се лекува макар и трудно. Иска се постоянство!
Който има въпроси нека пита!
Поздрави, Алекс  Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт