Нормално ли е на 33г. с камък в бъбрека?

  • 8 645
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Аз съм на 31г. и ми откриха камък в уретера 11/7 мм.След като ходих на разбиване с ултразвук 5 пъти и той по4ти не помръдна,сега лекарят ми иска да ми прави цветна снимка и да оперира за да го отстрани,тъй като имам болки и е увреден и бъбрека.Страхувам се от операция, но пък ми казаха 4е мога да изгубя бъбрека.Така 4е моля за съвет ако някой е правил такава операция .Трябва ми пове4е инфо.

На баща ми му правиха такава операция,защото камъка заседнал в уретера спира оттока на урина от този бъбрек.За известно време другия бъбрек поема и неговата функция ,но не едобре дълго време да е така.Но ако нямаш силни кризи,положението е търпимо,има някакъв отток на урина,опитай с алтернативни методи.В книгите на Малахов много добре са описани начини за изкарване на камъчета.Моят мъж е изкарал 3 камъчета,като последния път по един от описаните начини и разбра за камъка като го видя ,т.е.без криза излезе.

# 16
  • Мнения: 221
Болката не е нетърпима,тъй като урината преминава/не ме е запушил напълно камъка/,но не знам дали изобщо е възможно да излезе.Някъде бях 4ела 4е уретера е широк 7мм,т.е колкото е и камъка,но все пак ще опитам и други методи преди да реша да се оперирам.Благодаря много

Общи условия

Активация на акаунт