има ли и други такива бебета???

  • 16 795
  • 252
  •   1
Отговори
# 60
Мерси за пожеланията  bouquetАз пък съвсем изключих да честитя Embarassedk_v_rблагодаря за напътствията Flutterползвахме ФРИЗОВОМ със ФРИЗОЛАК,само за да неутрализираме разхлабващия ефект на едното и запичащия на другото/въпреки че досега не срещнах такава комбинация във форума newsm78/;но това беше преди време-след като почна да му се гади от него,минахме на МИЛУМИЛ още към  5-я месец!И май ще послушам съвета ти да не го сменям...още!Ние скоро ще минаваме на "тройката",но едва ли е по-различно на вкус...Ще видим Thinking
Клементина
-не се тревожи-ние също предишния месец бяхме наддали само 300 гр.Сега се надявам сутрешната кашичка да ни е "понадула"малко   261uuBlushНие сме на преглед др.седмица!Засега си я хапва-по цяла купичка изяжда,даже отваря устички Party,но...ще видим колко ще продължи Thinking
А що се отнася до парка...хм...не знаеш за какво тичане става дума,докато наредя нещата newsm77-готвя супичката рано сутрин,давам я и излизаме-той спи час-два и едва събудил се му давам месното/зеленчуково пюре,което съм взела занавън,предварително затоплено,и...така
Оооо-да не забравя да се похваля-явно мишлето снощи реши да подари валентинка на мама под формата на здрав сън smile3524-толкова здрав,че чак започнах да се притеснявам по едно време,ама... smile3520да не се хваля,да видим как ще е занапред newsm78 айде,чао засега-пак ще пиша 55

# 61
  • Мнения: 413
На мен тия Фризо-млека хич не са ми ясни, тук няма такива, явно са някакво българско произвоство.

Линн - каква е тая кашичка,дай идея, аз давам пасирана попара. Моя посмъртно не иска да пробва каши, които имат мляко или захар.
Радвам се, че сте спали спокойно, дано така да продължава.
Ти защо даваш супа преди обяд? ...или аз грешно съм разбрала?
Аз давам попара за закуска, на обяд зел./местно пюре, и вечеря супата с трошички хляб, между тия хранения като спи мляко. И ако имам късмет ще си изяде яденетата, ако не оставаме само с млякото.
Например снощи в 20,30 започвам да го приспивам, върти се...като пумпал, станахме, сложих лигавника и му дадох да яде тиква /неговото любимо ядене е тя/ изяде почти цяло бурканче, и тогава заспа...вече незнам какъв му е режима. Днес съм заформила и брашнена каша, ще видим как ще мине.
КВР - мерси за виното, но тъй като все още помпя мляко не мога да пийна, а така ми се е допило нещооо....с шопска салата.

А пък на мен ми намалява драстично млякото, ама то е от притеснения, преди 2 седмици изцеждах по около 500мл.дневно, сега едвам събирам 350, ще видим до къде ще я докараме.

# 62

 Най-после и за нас нещо. И Ава беше така до шестия месец. Едно педи ни предложи да пробваме с Нутрилон-нисколактозно и чудото стана. И сега си го хапва с удоволствие( на девет сме). Ама сме зле със следобедната закуска. Вие какви каши и пюрета давате?
 

# 63
  • Мнения: 413
BUBI4KA - Първо, добре дошла в отбора на "спящото мляко".
Радвам се, че при вас чудото е станало, остава и ние останалите да пробваме.  ...ама тук няма при мен Нитрулон  Thinking как ще се снабдявам???   Разкажи нещо за вас, какво ядете, как пиехте мляко в спящо състояние, защо се започна....с теб ставаме 5 майки с бебета, ядящи спящи.  Grinning

Аз давам за следобедна закуска, от няколко дни - супа, готвя зеленчуци, пасирам с малко трохички и така. Сладки каши и плодови пюрета - не ще  Naughty

Аз да се оплача, днес едвам сколасахме с млякото, цял ден яде само зеленчук и сега още не спи, изреждаме се с баща му да го приспиваме....дали пак е гладен....отивам пак да сменям таткото...до утре, лека нощ

# 64
Привет на BUBI4KA и от мен Simple SmileАз до скоро следобед давах кашата на СЛЪНЧО-изяждаше по 150-180гр,но вече не иска и да чуе за нея и сега сме на не толкова вкусната оризова каша на ХИП-хапва я,но не  е особено ентусиазиран Crossing ArmsАбе той от нищо не е въодушевен-само като го сложа в положение "хранене"се почва едно мрънкане,въртене,ядосване #Cussing outдавам му да се заиграе с нещо и току да го пъхне в устата си аз му пъхам лъжицата.Дори не иска да захапе нещата,които обича,докато едва ли не не натикам първата лъжица-усеща че е от "НЕГОВАТА МАНДЖА"и тогава сам почва-и така се лъжеме,ама кой кого...ясно е!!! Tired
КЛЕМЕНТИНА-и ние все по-малко мл.АМ ядем спящи-едва връзваме 200гр общо/а и освен това само дето се похвалих че спи Stop-явно е било за заблуда/,но пък кашата на ХИП е с АМ-надявам се оттам да си набавя още някой грам...
Сутрешната каша я правя така:слагам да заври вода,добавям предварително разбити в малко хладка вода 2 супени лъжици брашно/1л.пшенично и 1-царевично,но вие май сте по-мънички и е добре да дадеш само царевично Naughty;пшеничното съдържа глутен;макар че...аз давам глутен от 4-я месец и нищо му няма/;добавям малко масло и след като пак заври,я махам от котлона;тъй като правя по-голямо количество,отделям 150-180гр за малкия,натрошавам вътре две сухарчета,добавям и сиренце,но без да го изкисвам и...готово Hugстава една калорична бомба...ама като не ще попара...ОК-каквото иска Peace
Та този"деликатес"го яде към 7.30 сутрин
след час и половина-два давам плодовото пюре и после:
СУПАТА...да!давам я някъде към 11.30,а към 12.30-13.30 и месното/зел.пюре
М/у др.-и аз да се оплача-все по-малко му допадат и плодовите пюрета-както казваш-само "тиква с ябълка" и "круша" харесва...другите Sick
А ти,КЛЕМЕНТИНА-не се притеснявай,че наистина ще вземеш да си загубиш кърмата Rolling Eyesщом е наддал 300гр-все е нещо!!!Лошо ще е ако почнат да спадат килцата:thinking:Сигурна съм,че нещата ще се оправят...но нали трябва да е по трудния начин,че да е сладко и обичано малкото човече WinkАйде-горе главата-не унивайте,ОК???

# 65
  • Мнения: 217
Ей, мами, както казва лин, по-ведро:)

Аз да попитам, мойта понеже още не седи и като и давам пюрето или кашата засега я храня в столчето за кола....досега ядеше горе-долу, но напоследък нещо след половината храна почва да нервничи и да се извива........струва ми се, че столчето я дразни, а аз не знам как по друг начин да я сложа полу-седнала.............та помагайте де:) Че взе да ни намалява и на нас приема и на твърда храна Sad пробвах да я държа с еднта ръка и да и давам с другата,,,,,,,,,,,,е, омазахме се и двете до ушите ooooh!

айде лека ви събота вечер!

# 66
  • Мнения: 413
KVR - и аз в началото го хранех в столчето за кола, после в зимната количка, на която и се коригира облегалката, а сега сме в столчето на "Прима Папа Динър" и ако е нещо по течно веднага се стича от устата му.   Вярно е, че столчето за кола е много неудобно, в началото им е интересно, но след няколко минути започва да им убива, моя се извърташе наляво-надясно сякаш искаше да става и с това яденето също приключваше.  Най-добре в количката - така го храня вечер - полуизправен, полулегнал и като дам лъжичката всичко се изсипва в устата.

Линн какви са тези количества, моя ако изяде 50 мл съм доволна, а на 100 мл. скачам от радост.
 Относно храненето - и ние сме така, първата лъжичка трябва да опита какво му давам, като разбере, че е "неговата" манджа, се отваря устата и идва един момент когато повече не се отваря устата - с това яденето приключва, колкото и да го забаламосвам с играчки не я отваря.
   Рецептата ти си я преписах вече, разясних я даже на мъжото да знае какво ще се прави и утре ще   chef   - дано му хареса за закуска, щото и ние закусваме рано-рано с кокошките.
  Линн -  останах с впечатлението, че много неща му даваш преди обяд - закуска, след час пюре, после супа, после зеленчуково...- и това до 13,30 ????  не му ли идва много????
аз супата я давам следобяд с малко натрошен хляб вътре, за да го засити, и сега за вечеря яде пак супа, ама друга....като не ще сладките каши, само супи готвя вече.
   и моя в началто на захранването ядеше по малко каши - особенно мляко с ориз на Милупа, но сега не иска да ги вкусва. Единственно оризова каша - само оризовото брашно плюс вода.

  Имам чувството, че никога няма да прояде нещо сладко или нещо с мляко и плодовите пюрета, ние на циркиджии сме се обърнали с баща му, за едно отваряне на уста и да се вкара лъжичката с плодово пюре  ...направо ми писна вече.
....уф оплаках се, дано ми олекне....

Рени - добре дошла от Гърция, разказвай за витамините, които даде на бебка и ефекта от тях.

 ....и дайте идея от къде да си купя тоя Нитрулон, за да пробвам, ...утре ще звъня на майка ми в България, ...да знам къде се продават, да не я пратя някъде за "зелен хайвер"  - аптека, магазини????
чао и лека нощ

# 67
  • Мнения: 413
налегна ме една друга идея
...имената на вашите деца с буквата "М" ли започват??????

# 68
  • София
  • Мнения: 1 541
налегна ме една друга идея
...имената на вашите деца с буквата "М" ли започват??????


хихихихихихиихиххих-да

# 69
  • София
  • Мнения: 1 541
ЗДРАВЕЙТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!  bouquet
я ... колко много писано по темата - бая сам изпуснала   Party 
аз да се похваля малко (не знам до кога  Laughing)
НИЕ ВЕЧЕ ХАПВАМЕ ПО 150гр. (в сравнение с предишните 100 едва,едва си е нещо )ЕХХХХХ ПАК СПЯЩИ ,НО ПОНЕ ГРАМАЖА ВДИГНАХМЕ (давам и по препоръка на педито по 1/2 пакетче в 25 гр. вода от sanostol spezial - искам да отбележа ,че частната ми педиатърка е в "час" с времето и доста компетентна ) . Мами , посъветвайте се с вашите педита и действайте - знам че на бебе преди 1 година не се препоръчват витамини ,нооооооо тя (педито ),когато попитах за това каза ,че за това се дава 1/2 и то само 10 дни  Peace
на нас ни се отразява добре вече 5 -ти ден
ДА - ВСЕКИ САМ РЕШАВА ЗА СВОЕТО БЕБЧЕ !
 
п.с-какви ли не моди наизлязоха с тези храни а аз сам хранена с кисело мляко на времето - ей-ма-на жива и здрава ! Hug


диди ние от нутрилона почнахме с това спящо хранене -не на всяко бебе "действа",но пробвай ако искаш (неговите производители са производителите на аптамил и миомил)

# 70
  • Мнения: 217
Ренирис, гледам,че си от софия, коя е тази частна педиатърка, аз ми се иска да имам и някой друг да разпитвам освен нашето педи.....ей така за всеки случай и собствено успокоение Wink

Клементина, и мойта така, точно все едно иска да става, повдига се и край Sad а за количката....на мойта облегалката и се вдига направо на над 45 градуса, и беба си е почти седнала, пък нали е рано още да е седнала...та не става там.......чакам я да седне и да я сложа в столчето за хранене.........
твоя син нали беше около месец по-голям от нас?? или бъркам? седи ли вече стабилно?Simple Smile

а за редките храни, тя такива изобщо не приема с лъжица, само ако са гъсти става, и кашаат и я правя на око, ако спазвам това което пише на опаковката става рядка и не се яде, та и слагам повече сухо вещество, и така става още по калорична.......но поне яде горе-долу Crazy

# 71
Хмм-КЛЕМЕНТИНА -права си за честите набези в устната кухина на сина ми до 13.30 LaughingПо принцип,плодовото пюре трябва да е за десерт,но тъй като той повръща се налага да го давам час по-късно;от друга страна,супичката трябва да се дава преди пюрето на обяд,но тъй като на капризния малчо с буква"М" Naughtyпак му се гади,се налага да я давам час след плодовото и час преди месното/зел пюре/сигурно съвсем те обърках newsm78/-именно за това излиза че се храним през час Embarassedто си е и така де... Rolling Eyes
А относно количеството-права си Crazyхапва си доста от нея,но няма да е задълго ooooh!знам си човечето Twisted Evil
КВР-да знаеш че тепърва ще става по-зле,щото заякват все повечко и съвсем няма да стои в столчето... newsm78поне при нас е така!Аз и за това моя син го храня полулегнал/слагам само възглавничка на леглото/,защото колкото е по-изправен,толкова по-изправен иска,а и той сам се надига вече и...няма начин-като е легнал е по-спокоен/е,до известно време де.../
По отношение на кашата-аз също я правя на око/май на кутията на "СЛЪНЧО"пише че може така/ Wink
РЕНИРИС-радвам се че е подействал този саностол при вас PeaceАз първо ще видя как се развиваме и ако на консултацията другата седмица се окаже че не е наддал както трябва,сигурно ще се наложи и ние да го ползваме Tired

# 72
  • Мнения: 217
Явно само ние не сме с буквата "м" Flutter

Клементина, нутрилона го има по всички детски магазини, заедно с другите храни, производство на нутриция е, както някой беше написал, те купиха и произвеждат и милумила и аптамила.

аз пък да попитам, намирали ли сте милумил 2 без вкус на ванилия някъде? Лин, нали вие бяхте на него, какъв даваш?

Айде 4ао за днес от мен!

# 73
  • Мнения: 413
KBR - При мен има Милумил - всякакъв, да ти пратя, ама малко ми е далечко Българията  Grinning   , Ние днес за първи път пробвахме Милумил - е, чудото не стана  Cry .....
КВР- да сина ми е около месец по голям от вас-днес сме 6м и 8 дни, той се казва Александер-Мариам, а аз съм Диана -...излязох от нелегалност  Wink

Линн -  - аз моя не мога да го храня в креватчето му, или в някакво легнало положение, защото веднага извърта глава наляво-надясно и тогава нацелвам в съседство предметите. само вечер като се храним и той седи до мен в количката тогава отваря уста за някоя лъжичка.
Линн, а какво даваш тогава за следобяд??? - кашата на слънчо ли, а вечерята - спящо мляко??? и аз хептен се обърках, дано по бързо да порасват, че да може да ядът от нашите храни и сами да се хранят.
...а ние вече почти седим, още преди месец искаше само да го носим прав, да го държим в скута, и от два дни забелязвам, че започва да седи самостоятелно, но още се килва настрани понякога, не е много стабилен. Очаквам след 2-3 седмици да може вече сам да стои без помощ.

 Да ви разкажа, преди около два месеца бях писала в един друг форум за моя проблем и една майка ми отговори тогава - нейният син също бил като нашите деца, така и до днес не пиел мляко, ...та като станал по-голям и започнал да говори, сам казал на майка си, че прясното мляко му мирише на нещо гадно и е гадно на вкус и тя да не му дава повече.         newsm78 та мисля си да не би и нашите да са такива???

чао за сега

# 74
  • София
  • Мнения: 1 541
Ренирис, гледам,че си от софия, коя е тази частна педиатърка, аз ми се иска да имам и някой друг да разпитвам освен нашето педи.....ей така за всеки случай и собствено успокоение Wink

Клементина, и мойта така, точно все едно иска да става, повдига се и край Sad а за количката....на мойта облегалката и се вдига направо на над 45 градуса, и беба си е почти седнала, пък нали е рано още да е седнала...та не става там.......чакам я да седне и да я сложа в столчето за хранене.........
твоя син нали беше около месец по-голям от нас?? или бъркам? седи ли вече стабилно?Simple Smile

а за редките храни, тя такива изобщо не приема с лъжица, само ако са гъсти става, и кашаат и я правя на око, ако спазвам това което пише на опаковката става рядка и не се яде, та и слагам повече сухо вещество, и така става още по калорична.......но поне яде горе-долу Crazy


k v r , аз живея в София, но педиатъра  е от Смолян - от там е мъжът ми - да наистина съм много доволна от нея - знае за всяко нещо и е компетентна личност ,казва се д-р. Дариткова МНОГО СЪМ ДОВОЛНА !(жалко,че е далече и когато отидем там прашим прегледи, но тя е наясно с детето ми - не го преглежда "отгоре ,отгоре ", а много обстойно от глава до пети. На нея и вярвам ,за мен тя е истински доктор) Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт