"Момченце е трябва да си хапне"-каза тя.

  • 15 576
  • 184
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 585
Твърдението не е, че на всяко дете, на което му се прияде нещо и не му се даде, ще му се подуе нещо.
Твърдението е, че има такава вероятност. Малка, но има.

диабед, Киркор, Гарабед.

# 121
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Абсолютно е вярно!
У нас има три момченца, само аз съм момиченце. За зла беда, точно аз държа да си хапна от всичко (затова ми казват Василиса ДДС-то).  Mr. Green
Винаги обяснявам, че ще ми се "подуе мъненцето" (това го чух от една баба и много ми хареса).
Винаги ми отвръщат, че съм нямала мъненце. Embarassed
И това ако не е дискриминация! ooooh!

# 122
  • София
  • Мнения: 2 433
Аз съм забелязала, че на мъжете винаги като им се прииска нещо, им се подува пишлето. То, вярно, на всеки 8 минути им се приисква и все едно и също, ама нейсе.... Joy

Не, сериозно, не съм суеверна и може бе заради това ми се струва абсурдно. Също така на границата на ужасното ми се струва и чужд човек да пипа дете или пък да му дава нещо да яде Sick

Собствени нямам, но изпитвам ужасно гадно чувство като видя такава гледка на обпипване на деца в парка, например. И ужасно ми дожалява като видя как нещастната майка хуква да си спасява детенцето, като същевременно с това се опитва да не е груба....

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато някой се е опитвал да ми пипа детето, да го "пощипва" по бузите или се опитва да го черпи с нещо, изобщо не съм от най-учтивите, особено ако въпросният индивид стане много настойчив.

# 124
  • София
  • Мнения: 397
 Явно навремето са си обяснявали доста болести не както трябва. Чувала съм и че ако детето не си е хапнало от това, което иска, му се изкривявали очите. Едното продължавало все да гледа натам.

# 125
  • Мнения: 1 092
Явно навремето са си обяснявали доста болести не както трябва. Чувала съм и че ако детето не си е хапнало от това, което иска, му се изкривявали очите. Едното продължавало все да гледа натам.

е това напрво ме разби smile3506 smile3556 smile3557

# 126
  • Мнения: 5 228
Явно навремето са си обяснявали доста болести не както трябва. Чувала съм и че ако детето не си е хапнало от това, което иска, му се изкривявали очите. Едното продължавало все да гледа натам.

Най-накрая едно справедливо правило! Край на половата дискриминация.
Ето сега, например проблема на Василиса има решение - следващия път, когата нейното мило не й даде да яде, вместо да го баламосва за мъненцето си и други очевидни неистини, спокойно може да погледне с едното око на изток, с другото - на юг, и да му скрие шапката, така да се каже. Никога повече няма да си помисли да те ощетява откъм вафли, Василисе, помисли за това.

# 127
  • Мнения: 1 586
Aбе има нещо вярно.Пишлето се подува и много го боли момченцето.Виждала съм го този феномен(или както казвате бабини деветини).Това стана на моя племенник....горкото!Като го заведохме на лекар и доктора "Нищо не пречи една хапчица да му се даде за застраховка".Е,вече му се дава(ама точно една хапчица) и не сме имали проблеми

Куцо и сакато вече стана "доктор". Че и раздават диетични съвети...
Kакво искаш да кажеш с това си изказване?!Не мисля,че е нужно да се заяждаш.Всеки казва каквото знае,а ние сме го и преживяли.Не сме вярвали,че може нещо да стане,НО ето аз разказах и все ще се намери някой да хапе....Пфууууу....
И аз знам за такъв случай, допило му се мляко ,видял някай да пие и....после му се подула пишката и това е истина!
Ама то като не ти се е случвало ...........май е по-добре да си мълчиш вместо да остроумничиш.Нямаше да пиша ама много се ядосах !

# 128
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Айде на бабите може да им се прости,ако не за друго,то защото там има и възрастови изменения...
Обаче забелязвам някои млади дами,че  от "сладур.сом" скачат директно у клюкарника,а не е зле междувременно и други неща да се четат...

# 129
  • Мнения: 151
Правилно,но доколкото разбрах темата е пусната от жена чието дете е злоядо и според мен лично не трябва да се засища такова дете с шоколад.Аз например като малка не исках да ям нищо!Мразех манджи ,салати...абе всичко мразех. JoyВярно бабите са си баби,но последната дума е на майката!С каквото тя реши че е правилно нека го храни.А и нали като стане нещо лошо пак майката все обвиняват.Все за всичко казват че родителите виновни били.Всеки си има своя гледна точко,лично аз съм против тъпченето с вредни "храни".Естествено може да се дава по-малко количество:)все пак всички деца обичат сладко:)

# 130
  • Мнения: 7 837
Ама то като не ти се е случвало ...........май е по-добре да си мълчиш вместо да остроумничиш.Нямаше да пиша ама много се ядосах !

Мила мамо на момченце, като мама на две момченца, ще ти дам един неостроумен, но полезен съвет. Измивай добре сина си и на теб няма да ти се случи. А и няма да се ядосваш много, че и  напразно.

# 131
  • Мнения: 339
Мерси за съвета, това го правя. Но е добре да го чуя от майка на момчета.

# 132
  • Мнения: 2 070
Ей, никога не е късно да науча нещо ново в тоя форум. Все по-сложно ми се струва да гледам момче, пишки да забелвам, храна да тикам в устата като ми подбели очички  ooooh! Laughing

Иначе - по пътя на логиката - има особено чувствителни деца, които вдигат температура от такива неща. Или пак на психическа основа се проявяват други симптоми. Нямам идея дали може да има връзка, но защо да няма при някои деца. И хората преди време да са забелязали, че се случва при някои и така да са създали суеверие и да са го пренесли спрямо всички момченца.

# 133
  • Мнения: 47 996
ауу, ама тая тема вече колко страници навъртя hahaha

# 134
  • Мнения: 1 942
И аз съм свидетел на подобно нещо. Дояде му се пиле на грил, минахме покрай фургона със пилетата, но друго бях предвидила за вечеря. Не се поду, но го боля. Е купихме на другия ден пиле  докато чакаме да се освободи частната ни лекарка и дойде и му мина.
 И ако щеш с телена четка да го миеш файда няма да има.   

Общи условия

Активация на акаунт